מהם היתרונות של הליכה יחפה לילדים?

הורים לרוב גורמים לילדיהם לנעול נעליים כל הזמן מכיוון שהם לא מודעים ליתרונות המרובים שהליכה יחפה מספקת
הורים לרוב גורמים לילדיהם לנעול נעליים כל הזמן מכיוון שהם לא מודעים ליתרונות המרובים שהליכה יחפה מספקת.

הליכה יחפה בבית, לפחות לזמן מה בכל יום יכולה לעזור לילדים לשפר את שיווי המשקל ואת מנח הגוף.

לפעמים ברגע שהילדים נולדים, הם מקבלים נעליים או סוגים אחרים של הנעלה כדי להגן עליהם מפני חפצים חדים, חיידקים, לכלוך ואיומים חיצוניים אחרים.

למרות שכל אלו הן סיבות תקפות לספק לילדיכם הנעלה, זה יכול גם להיות לא מועיל מכיוון שהוא מונע מהם לבלות יחפים.

הורים לרוב גורמים לילדיהם לנעול נעליים כל הזמן מכיוון שהם לא מודעים ליתרונות המרובים שהליכה יחפה מספקת. כיום לילדים יש נעליים לחוץ וכשהם בבית.

זכור שעד גיל 9 חודשים, לילדים יש רגישות גדולה יותר בכפות הרגליים מאשר בכפות הידיים. נמצא כי הליכה יחפה מספקת גירוי מישוש והיא גם מקדמת את ההתפתחות הנוירולוגית שלהם.

למה הליכה יחפה טובה לילדים?

יש לאפשר לילדים ללכת יחפים בשעות מסוימות של היום. זה יאפשר להם לחקור את סביבתם בבטחה. הליכה יחפה לא רק עוזרת לקדם יציבה טובה ושיווי משקל, היא גם עוזרת ליצור קשר ישיר עם הקרקע.

כתוצאה מכך, זה עוזר ליצור יציבות רגשית. במילים אחרות, הליכה יחפה יכולה להגביר תחושות כמו היכרות וביטחון עצמי.

  1. משפר את התפתחות כף הרגל

ילדים צריכים לבלות קצת זמן יחפים בכל יום. הליכה יחפה למעשה עוזרת לכפות הרגליים שלהם להתפתח באופן טבעי. הליכה יחפה גם עוזרת להם לפתח צעד ניטרלי (לא בשכיבה מדי וגם לא פרונציה מדי).

הולכי פרונאטור הם אלה שהולכים כשהם שמים את רוב משקלם על העקב. הולכי שכיבה, לעומת זאת, נוטים לשים את רוב משקלם על כדור כף הרגל, ולכן נראה שהם עוברים מנקודה A לנקודה B בקצות בהונותיהם.

סגנון ההליכה של ילדכם יכול להשפיע על הרבה דברים בחייו, לכן כהורים כדאי לשים לב אליו.

הליכה יחפה מגרה את יכולת האחיזה של הילד עם בהונותיו. זה גם ממריץ את התפתחות העצמות והרצועות שלו.

  1. מגע ישיר עם הטבע

למה הליכה יחפה טובה לילדים
למה הליכה יחפה טובה לילדים?

כאשר ילדים הולכים יחפים על החוף, הם חווים תחושת חופש שיכולה להיות מאוד נעימה ומספקת. הליכה יחפה גם עוזרת לילדים לקבל חוויה חושית מלאה. לפני מיליוני שנים, הלכנו יחפים ופיתחנו את החושים במלואם.

  1. ממריץ את מערכת העצבים

הליכה יחפה מגרה את מערכת החיסון של ילדים. זה גם עוזר להם לפתח מודעות לגוף שלהם. בעודם יחפים, קצות עצבים ונקודות לחץ מרובות מעבירות מידע לגוף. זה מאפשר לילדים לדעת איך לנוע טוב יותר בחלל שבו הם נמצאים.

  1. פחות נוטה לפציעה

כאשר ילדים יחפים, כפות הרגליים שלהם מתחזקות. זה גורם להם להיות פחות מועדים לפציעה. הליכה יחפה גם מקדמת את התפתחות המפרקים והשרירים שלהם.

  1. משפר את תפיסת המרחב שלהם

יתרון נוסף של הליכה יחפה הוא שהיא עוזרת לשפר את התפיסה של הילדים את סביבתם ואת היחס שלהם אליה. זה מאפשר להם לאתר ולזהות אובייקטים סביבם. זה גם מאפשר להם להיות זהירים כאשר הם מתמודדים עם איומים אפשריים.

מתי תינוקות צריכים לנעול נעלי ספורט?

למרות שהורים בוחרים לעתים קרובות הנעלה עבור ילדיהם מגיל צעיר, עדיף לספק להם גרביים. כפות הרגליים שלהם עדיין גדלות והן צריכות להיות בלתי מוגבלות.

זכור שאתה יכול להניח את ילדך בנעלי ספורט לזמן קצר, אולי לתמונה. עם זאת, עדיף להמתין עד שהילד יתחיל לעשות את צעדיו הראשונים לפני שתבקש ממנו לנעול נעלי ספורט.

תינוקות צריכים נעליים רק כשהם מתחילים ללכת, לא שנייה לפני. הם צריכים להשתמש רק בגרביים עד שהם מוכנים לנעליים.

איך לבחור את הנעליים הנכונות לשנה הראשונה?

ילדים מתחילים ללכת בין גיל 12 ל-15 חודשים. זה הזמן שבו אתה צריך לספק להם נעליים. הנעליים שאתה בוחר צריכות להתאים לרגליים שלהם. אם הקטנטנים שלכם מרגישים לא בנוח עם הנעליים שיש להם, כדאי שתחפשו אפשרויות אחרות נוחות יותר.

להלן מספר מאפיינים שעל הורים לזכור בבואם לבחור את הנעליים הנכונות:

  • נעלי ילדים צריכות להגן על רגליהם. יש לספק הגנה זו מבלי להגביל ולבודד את כפות רגליהם מגירויים חיצוניים. יש לאפשר לילדים לשלוט בשיווי המשקל, התנועה והיציבה שלהם. גם לסוליית הנעליים שלהם צריך להיות מגע מיטבי עם הקרקע.
  • הנעליים שלהם צריכות להיות עשויות מחומרים טבעיים. זה יאפשר לרגליים שלהם לנשום, מה שיעזור למנוע אלרגיות.
  • סוליות הנעליים שלהם צריכות להיות מונעות החלקה וגמישות. זה יאפשר לכפות הרגליים של הילד להתעקל כראוי בזמן ההליכה.
  • קצוות הנעליים שלהם צריכים להיות מעוגלים ורחבים. מאפיינים אלה מאפשרים לאצבעותיהם לנוע בחופשיות רבה יותר. זכור שקצות הנעליים שלהם לא צריכים להיות יותר מ-15 מילימטרים מקצות אצבעות הרגליים.

הליכה יחפה אינה "מלוכלכת" כלל, היא למעשה הכרחית להתפתחות תקינה של ילדים. כמו תמיד עדיף להימנע מקיצוניות. ילדים לא צריכים ללבוש יותר מדי הנעלה או לבלות יותר מדי זמן יחפים. הורים צריכים לדעת לשמור על איזון חיובי.

פופולריים