ללמד ילדים לא לקבל אוכל מזרים

ודא שילדיך מבינים שהם לעולם לא צריכים לקבל אוכל מזרים ללא אישור הוריהם
ודא שילדיך מבינים שהם לעולם לא צריכים לקבל אוכל מזרים ללא אישור הוריהם.
ישנם סיכונים מרובים כאשר ילדים מקבלים ממתקים, אוכל או כל דבר אחר מזרים. חשוב שההורים יעשו הכל כדי להימנע ממצבים אלו.

כולנו שמענו את אותה אזהרה נוקשה מהורינו: " אל תיקח אוכל מזרים."

אחד המצבים שהכי מדאיגים הורים הוא כאשר אדם זר מציע לילדיהם אוכל ללא רשותם. אז מה אנחנו יכולים לעשות כדי שזה לא יקרה?

מצב זה יכול להיות קשה לילדים להבין ולטפל בו. מנקודת המבט שלהם, מדובר בהבחנה בין סמכות של מבוגרים לבין הגנה מפני סיכון אפשרי.

בעולם של היום, קיימת רשימה אינסופית של תרופות דרך הפה שאינן ניתנות לזיהוי לחלוטין.

כמובן, ההקשר לא תמיד כרוך בכוונה פלילית. לרוב, זה קשור לאיזושהי "מחווה אדיבה". בדיוק אותו הדבר, זה לא מתאים.

ילדים עשויים להיות אלרגיים או לא סובלניים למזון המוצע, ולאדם זר לא תהיה דרך לדעת.

ללמד את הילדים שלנו להיות סלקטיביים

אולי השיעור הזה עלול לגרום לילדים להיות יותר ביישנים או פחדים. עם זאת, ללמד את ילדינו להיות ערניים ולהשתמש בשיקול דעת נכון יעזור להם להגן על עצמם.

הדבר הראשון שאנחנו צריכים להגיד לילדים שלנו הוא שהם צריכים ללכת רק למבוגרים שהוריהם מכירים.

עם הזמן, ילדים חייבים ללמוד להבין שלקיחת ממתקים או דברים אחרים מזרים עלולה להיות מסוכנת. מה שהם צריכים לעשות זה לבקש רשות מהוריהם או מבוגרים אחרים מהימנים לפני שהם מקבלים כל סוג של מתנה.

לדעת איך לזהות בני משפחה ומבוגרים אחרים שהם יכולים לסמוך עליהם עוזרת מאוד. ככה, אם הם לבד ומישהו ניגש אליהם, הם יודעים איך ללכת. לכן, עלינו לספק להם תמיד תוכנית פעולה להגנה עצמית.

שלושה מפתחות כשזה מגיע לזרים שנותנים לילדיכם אוכל:

  • סימן סכנה: כאשר זרים מציעים להם אוכל או מתנות, ילדים צריכים ללמוד לראות בזה משהו רע. אנחנו צריכים להיות ברורים ולהסביר את הסכנות הכרוכות במצב הזה.
  • אוכל בהשגחת הורים : גם אם ילדכם יקבל משהו, עליו לאמץ הרגל להביא אותו תחילה למבוגר מהימן. הורים ומורים יכולים לאחר מכן להציע או לשלול רשות לאכול אותו.
  • מתנות סודיות הן אף פעם לא טובות : למעשה, מבוגרים אחראיים תמיד יבקשו מההורים רשות לפני שהם נותנים לילדים משהו לאכול. אם זה לא קורה, ילדים חייבים ללמוד לחשוד.

למדו את ילדיכם את הסכנה בלקיחת אוכל מזרים

רצונו של כל הורה לשמור על בטיחות ילדיו בכל עת. עם זאת, סכנה יכולה להיות אורבת ממש מעבר לפינה ואנחנו צריכים להיות מוכנים. כשמגיע הזמן, חשוב ללמד ילדים שדברים רעים יכולים לקרות.

אוכל או כל דבר אחר מזרים
ישנם סיכונים מרובים כאשר ילדים מקבלים ממתקים, אוכל או כל דבר אחר מזרים.

בגילאים מסוימים, טוב לילדים ללמוד על סמים וכמה קל להוסיף אותם לאוכל. התמכרויות, התעללות וחטיפות הם כולם דברים שעלינו לדבר עליהם עם ילדינו, במוקדם או במאוחר.

כל ילד גם צריך לדעת שעליו לספר להוריו או למורים בכל פעם שמצב כזה מתרחש. אם הם לבד, אז הם צריכים לחפש שוטר או מישהו במדים.

סיכונים אפשריים

להלן הסיכונים המסוכנים ביותר של אינטראקציות אלו לילדים:

  • חטיפה: רוב ההורים מבינים את הסיכון הזה בצורה מושלמת. ילדים חייבים להבין את הסבירות שזרים ישתמשו בסוכריות ומתנות כאמצעי לפתות ילדים ולחטוף אותם.
  • התעללות בילדים: העבריינים יכולים גם להשתמש בממתקים כפיתיון להתעללות והתעללות. הממתק עשוי להכיל סם כלשהו, או פשוט להיות אמצעי לזכות באמון הקורבן.
  • שער להתמכרות לסמים: ישנם מקרים רבים של חברי כנופיה מעבירים ממתקים המכילים סמים כדי לייצר התמכרות בקרב ילדים.

"ללמד את הילדים שלנו להיות ערניים ולהשתמש בשיקול דעת נכון יעזור להם להגן על עצמם. הדבר הראשון שאנחנו צריכים להגיד לילדים שלנו הוא שהם צריכים ללכת רק למבוגרים שהוריהם מכירים".

סמים מוסווים בסוכריות והעלייה בהתמכרות בקרב בני נוער

בעולם של היום, יותר מאי פעם, זרים שנותנים לילדים ממתקים ללא הסכמת הורים זה מסוכן. במדינות כמו ספרד, ניקרגואה, מקסיקו וקולומביה, דווח על מספר מקרים של מתן סמים לקטינים.

באשר לסחר בסמים, אנו יודעים שארגוני פשע יכולים להשתמש בממתקים מתוך מחשבה על שתי מטרות. הראשון הוא הובלת סמים בדרך שלא אותרה על ידי הרשויות. שנית, היא מגבירה את שיעור ההתמכרות בקרב בני נוער, ובכך מייצרת "לקוחות" חדשים.

בחינת המותג של ממתקים או אם התעסקו באריזה או לא, אינה מספיקה זמן רב. תרופות בצורת ממתקים יותר ויותר משוכללות ונראות בדיוק כמו מוצרים מסחריים.

במקרים מסוימים, פושעים משכפלים את האריזה של מותגים ידועים.

השתמש בטכנולוגיה לטובתך

לבסוף, הורים יכולים להשתמש בטכנולוגיה, באינטרנט ובמשאבים אחרים כדי להתריע בפני ילדינו על סכנות אפשריות. יש הרבה סרטים תיעודיים, שירים ותכניות שעוסקים בנושא זה.

אל תהססו לעיין בחומרים אלו ולשתף אותם עם ילדיכם. ללא ספק, זה צריך להיות בראש סדר העדיפויות במשפחה שלך.

ודא שילדיך מבינים שהם לעולם לא צריכים לקבל אוכל מזרים ללא אישור הוריהם.