שלושת השלבים של לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו

לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו זו משימה לא פשוטה
לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו זו משימה לא פשוטה, וזה דורש זמן וסבלנות.

לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו זה קשה, אבל לא בלתי אפשרי. אולי התינוק שלך עדיין ישן במיטה שלך ואתה לא יודע מה לעשות.

או אולי הוא מתגנב למיטה שלך בלילה אחרי שהכנסת אותו למיטה שלו. לא משנה מה המצב, הדברים צריכים להשתנות, ואנחנו הולכים לתת לך כמה טיפים שיעזרו לך.

למה הילד שלך לא רוצה לישון לבד

אולי עדיין לא הצלחת לגרום לתינוק שלך לישון במיטה שלו, כי הוא רק רוצה להיות איתך בלילה. אולי לילד שלך יש הרבה סיוטים, וזה התירוץ המושלם שלו להתגנב לחדר שלך בלילה. או אולי השגרה של המשפחה נקטעה, אולי בגלל חופשות, והילד לא התרגל שיש לו חדר משלו.

שינה לבד היא בסיסית על מנת שילדכם יתפתח כראוי. כך הם יכולים ללמוד לשלוט בפחדים שלהם וללמוד להיות עצמאיים יותר. כמובן, אנחנו יודעים שזה לא יקרה בן לילה.

ישנן מספר סיבות מדוע ילדכם לא רוצה לישון במיטה שלו. הנפוץ ביותר הוא הצורך בחיבה או, אם לתת לו את המונח המתאים, "התקשרות". יכול להיות שזה גם בגלל שהוא מפחד מהחושך, וזה די נפוץ עד שילדים מגיעים לגיל שלוש או ארבע.

יש גם ילדים שעברו סיטואציות טראומטיות וזה גם מערער את דפוס השינה שלהם.

הסיבה האחרת היא, בפשטות, דרך הרגל. כבני אדם, אנו נצמד לכל דבר שגורם לנו להרגיש בטוחים ובטוחים, וזה מה שקורה עם ילדים קטנים. הילד יחשוב: "למה לי לישון לבד אם אני מרגיש כל כך טוב כשאני ליד אמא?"

כמובן, בשלב מסוים, ילדים חייבים לעבור מהמיטה או מחדר השינה של הוריהם וללמוד לקבל מרחב משלהם. זה לטובתם, וגם להוריהם, כדי שהם יוכלו ליהנות שוב מהפרטיות שלהם, ולנוח עוד קצת!

מפתחות לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו

לגרום לילד לישון במיטה שלו לפעמים נראית כמשימה בלתי אפשרית. עם זאת, עם התמדה, מחויבות ותקיפות, נוכל לעזור לילד להבין היכן הוא צריך לבלות את הלילה. המטרה ברת השגה, וכולם יוכלו להירגע בנוחות!

1. מטרה ראשונה: שכיבה והירדמות

כדי להשיג זאת, עליך לקחת אותו לחדר שלו ולהישאר איתו עד שהוא ישן לגמרי. זכור שמה שבאמת מנחם אותו זו לא המיטה שלו, אלא אתה לצידו. אם הוא יודע שאין לו ממה לחשוש, אז יש סיכוי גבוה יותר שיירדם.

חכה עד שתהיה בטוח שהוא ישן לגמרי. לפעמים הם "מרמים" אותנו וכשאנחנו זזים קצת, הם פותחים את העיניים ומתחילים לבכות.

מפתחות לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו
מפתחות לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו.

היו סבלניים, תהליך זה עשוי להימשך מספר ימים. כשהם ישנים, קום לאט מאוד ולך לחדר שלך. רצוי להשאיר את הדלת פתוחה בשני החדרים.

שינה לבד היא בסיסית על מנת שילדכם יתפתח כראוי. כך הם יכולים ללמוד לשלוט בפחדים שלהם וללמוד להיות עצמאיים יותר.

2. מטרה שניה: שילדכם לא יתגנב לחדר שלכם

לעתים קרובות תופתעו להתעורר במהלך הלילה או בבוקר, ולגלות את ילדכם מתרפק לידכם. התפקיד שלך הוא לקחת אותו בשלווה למיטה שלו. חלק מהילדים יכולים להיות שקטים במיוחד ומסוגלים להחליף מיטה מבלי שהוריהם ישימו לב.

אם אתה מתעורר ומוצא את ילדך לצידך, מה שאתה צריך לעשות זה לקחת אותו לחדרו ולחזור על התהליך המתואר בנקודה 1 אם הוא מתעורר בדרך.

3. מטרה שלישית: שילדכם יירדם בעצמו

עד עכשיו, ילדכם אמור להיות בשלב של לא להתעורר באמצע הלילה ולהתגנב לחדר שלכם. בגלל זה, אתה יכול להיות קצת יותר סובלני עכשיו בנוגע לשגרת השינה שלהם. דוגמה אחת לכך היא להשאיר את האור ליד המיטה דולק עד שהילד נרדם.

אפשר גם לתת לו לקחת צעצוע למיטה, או אפילו לתת לחיית המחמד המשפחתית לישון לצידו כדי "להגן" עליו. כך הוא ירגיש בטוח מבלי שתצטרך שתהיה לצידו.

לגרום לילד שלך לישון במיטה שלו זו משימה לא פשוטה, וזה דורש זמן וסבלנות. חשוב להתחיל לאט ולהתקדם מיום ליום. פשוט קח כל זמן שאתה צריך כדי לגרום להם לשנות את ההרגלים שלהם, בין אם זה ימים, שבועות או אפילו חודשים.

ונקודה חשובה אחרונה: שני ההורים חייבים להסכים על מה שצריך לעשות ועליהם לעמוד איתן. כך הקטן שלך יבין שחוקים הם כללים, ואתה לא תשנה אותם. בהצלחה ושינה טוב!

פופולריים