איך חדר תינוק צריך להיות?

איך צריך להיראות ולהרגיש חדר תינוק
איך צריך להיראות ולהרגיש חדר תינוק?

איך צריך להיראות ולהרגיש חדר תינוק? זו החלטה חשובה מאוד כאשר הגעתו של ילדכם מתקרבת. המשך לקרוא כדי לגלות כמה עצות וטיפים.

כשאמא מגלה שהיא בהריון, הראש שלה פשוט מתפוצץ מרעיונות. אחד מאלה הוא איך היא הולכת להכין את כל הבית כמה שיותר לבואו של הקטן שלה.

אם זה אתה אז אתה בוודאי תוהה איך החדר של התינוק שלך צריך להיראות, ואיך לקשט אותו.

עם ההצעות שאנחנו הולכים לתת לך למטה, תוכל להפוך את החדר הזה למקום המושלם לקבל את פני התינוק שלך. תוכלו גם להציע להם את החום והשלווה המגיעים להם.

"עדיף פונקציונלי מאשר יפה, כי מה שעובד טוב יחזיק מעמד"

-ריי איימס-

איך חדר תינוק צריך להיות

כדי שחדר תינוק ימלא את תפקידו, עלינו למקם אותו בחלק של הבית שיש בו אוורור טוב, אור טבעי ואינו קר מדי או חם מדי. כדאי שיהיה לנו גם ליד חדר ההורים.

תרצו לבחור חדר שינסה למלא את הדרישות הללו. הסיבה היא שהתינוק שלכם לא רק יגדל ויבלה שם את החודשים הראשונים לחייו, אלא גם ילמד ללכת ולשחק שם.

האור

אם אפשר, בחדר של תינוק צריך להיות אור טבעי כדי שיהיה חם ומסביר פנים יותר. כדאי לבחור וילונות בעלי גוונים בהירים ושאינם כבדים מדי, כאלה שמכניסים את האור פנימה.

אם אינך יכול להימנע מאור מלאכותי, עליך לבחור נורות חמות. הימנע מפלורסנטים או הלוגן.

הקירות בחדר של תינוק

לפני שנתחיל לדבר על עיצוב החדר בריהוט ופריטים נוספים, נצטרך לבחור באיזה צבע נרצה לצבוע אותו. אפשרות נוספת היא, כמובן, האם אנחנו הולכים לקשט את הקירות או לא.

הצבעים העיקריים בחדר התינוק צריכים להיות תמיד צבעים חמים או פסטלים. צבעים פופולריים הם ורוד וכחול קלאסי, בז' או ירוק בהיר.

אתה יכול לחכות עד שהילד יהיה גדול יותר לפני שאתה מקשט את הקירות בציורים, אותיות או דמויות. אז הוא יתחיל לפתח את היצירתיות שלו, אולי אחרי שנתיים בערך.

כמו כן, חשוב מאוד לבחור צבע טוב שאינו רעיל וניתן לשטיפה.

הרצפה

חדר תינוק יהיה לא רק בחודשים הראשונים לחייו, אלא גם לשלבי הגדילה וההתפתחות המאוחרים שלו.

איך חדר תינוק צריך להיות
איך חדר תינוק צריך להיות.

בשל כך, נצטרך לחפש רצפה שנוכל לנקות בקלות, כזו עמידה, וגם עמידה בפני מכות. הילד יזחול ויזרוק עליו דברים תוך זמן קצר.

עלינו להימנע משטיחים או שטיחים שאינם ניתנים לכביסה תקופתית. כך נמנע מחשיפת הילד לזיהומים.

חדר תינוק עם ריהוט פשוט

נכון שלכל אחד יש טעם שונה, אבל זה גם נכון שאין צורך למלא את החדר ברהיטים בשפע. החדר צריך להיות פרקטי, נעים ופשוט, ללא הרבה רהיטים או חפצים אחרים.

בהתחלה זה כנראה יספיק רק עם עריסה, שידת החתלה ושידה או מגירות לבגדים שלהם. ככל שהם יתבגרו הם יצטרכו יותר מקום לשולחן שלהם, לצעצועים שלהם, ללוח ולמשחקי הלמידה שלהם.

החומר של הרהיטים החדשים הוא גם משהו שההורים צריכים להחליט עליו, אבל תמיד יהיה מומלץ להימנע מרהיטים עם לכות או צבעים שעלולים להיות רעילים לתינוק.

זה מאוד מעשי לבחור ריהוט רב תכליתי, שכן זו תהיה דרך טובה לחסוך מקום וכסף לאורך זמן. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במחלף עם מקום אחסון בתוכו, או לבחור בעריסה שניתן להפוך בקלות למיטה.

הבדים

במידת האפשר, השטיחים והשמיכות יהיו עשויים מסיבים טבעיים כמו כותנה, הניתנים לכיבוס בקלות, ומכניסים אור וחום לחדר וגם מונעים אלרגיות אפשריות לילד.

חדר התינוק תמיד צריך להביא להם תחושה של שלווה ושלווה, ולכן יש להימנע מבדים כבדים או קישוט מוגזם.

"צריך לעשות הכל כמה שיותר פשוט אבל לא פשוט יותר"

-אלברט איינשטיין-

כפי שציין אלברט איינשטיין לעיל, בחירה בפשטות היא תמיד בחירה טובה, והיא מונעת הוצאות מיותרות וחוסכת כסף לפריטים עתידיים שחיוניים לחייו של תינוקך.

פופולריים