שיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים

אנחנו הולכים להראות לכם מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה לתינוקות וילדים
היום, אנחנו הולכים להראות לכם מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה לתינוקות וילדים.
היום, אנחנו הולכים להראות לכם מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה לתינוקות וילדים. אנחנו גם אגיד לך איך לכלול את זה בתזונה שלהם.

שיבולת שועל אחת מהדגנים האיכותיים ביותר שיש. בין יתר הסגולות, במזון הזה יש הרבה סיבים מסיסים בפנים שמסוגלים לתסוס במעי ולספק יתרונות גדולים למיקרוביוטה שלנו. לא רק שהוא מקור מצוין לאנרגיה, אלא שהוא גם עוזר לשפר את תפקוד הגוף באופן כללי. כל זה אומר ששיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים.

יתרון גדול נוסף של שיבולת שועל הוא שהם עוברים זיוף מועט במהלך עיבוד תעשייתי. לרוב הוא נצרך כפי שהוא, אם כי ניתן למצוא אותו גם בצורה של קמח או במוצרים מסוימים עם תוספת סוכר. למרות זאת, היא אינה מעודנת כמו חיטה, וזה מאפשר לה לשמור על הסיבים שלה.

מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים

ככלל, אנו יכולים לומר ששיבולת שועל היא בחירה טובה מכיוון שהיא מורכבת מפחמימות מורכבות ואיכותיות עם אינדקס גליקמי נמוך. חומרים אלו עוברים לזרם הדם באיטיות רבה, כך שהם אינם משנים את רמות הגלוקוז בדם (גליקמיה) באופן פתאומי.

לכן, שיבולת שועל מגנה על בריאות חילוף החומרים בטווח הארוך. לעומת זאת, סוכרים פשוטים או פחמימות עם אינדקס גליקמי גבוה קשורים לסיכון מוגבר לפתח סוכרת מסוג 2 (Lean, 2016).

כיצד תינוקות וילדים צריכים לצרוך שיבולת שועל?

הדרך הטובה ביותר לצרוך שיבולת שועל היא בצורת פתיתים, כדי לנצל היטב את כל המאפיינים של הדגנים, כולל הסיבים שלו.

עם זאת, צריכת פתיתי שיבולת שועל עלולה להיות לא מתאימה לתינוקות, שכן יש להם יכולת לעיסה מוגבלת ועלולים להיחנק בקלות. אז, אפשרות טובה היא לתת את זה בצורה של קמח או שיבולת שועל מרוסקת.

הודות לסיבים מסיסים, כאשר שיבולת שועל מגיעה למעי הילד, היא מתסיסה ומזינה את המיקרוביוטה של המעיים. על פי מחקר שפורסם בכתב העת The journal of nutritional biochemistry, הבטא-גלוקנים בשיבולת שועל מקדמים את הצמיחה של חיידקים אלו ויצירת תרכובות מועילות לגופנו, כמו בוטיראט.

עבור ילדים, דגנים פתיתים הם צורת ההצגה המקובלת ביותר. להלן, נראה לכם מספר אפשרויות להכנת שיבולת שועל של ילדיכם:

עם מחית פירות

מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים
מדוע דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים.

זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר לצרוך שיבולת שועל. ניתן להוסיף את הפתיתים או הקמח של הדגנים לכל מחית פרי, ובכך לשפר את העקביות, המרקם וערך האנרגיה של התכשיר. זוהי אפשרות אידיאלית לצרוך לפני פעילות גופנית.

דייסת שיבולת שועל מסורתית

שיבולת שועל היא שיטת הכנה שהפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות. זה בעצם מורכב מתערובת של פתיתי שיבולת שועל עם חלב שאליו אפשר להוסיף פירות טריים או אגוזים.

בהוספת חלב לתכשיר מוסיפים חלבונים בעלי ערך ביולוגי גבוה, מה שמשפר עוד יותר את ריכוז החומרים התזונתיים.

עוגיות

עוגיות שיבולת שועל הן אחד החטיפים האהובים על ילדים כשהם מוכנים נכון. אתה יכול להכין אותם רק עם שיבולת שועל או להוסיף בננה, קקאו או קינמון לטעם. זו דרך אחרת לצרוך את הדגנים אבל זה תמיד להיט.

פנקייקים

אחת הדרכים להכין לביבות בריאות היא להשתמש בשיבולת שועל כמרכיב העיקרי. אבל אתה צריך לשים לב במיוחד איך אתה מלווה אותם. פירות טריים, אגוזים או ממרח גבינה יכולים להיות חלופות טובות.

כדאי להימנע מממרחי שוקולד או סירופים עם תכולה גבוהה של תוספת סוכרים, שכן צריכה תכופה של אלה עלולה להלחיץ את הלבלב ולהגביר את הסיכון למחלות.

שיבולת שועל, הדגן הטוב ביותר לילדים ולתינוקות

כפי שראית, דייסת שיבולת שועל היא בחירה טובה עבור תינוקות וילדים. מסיבה זו, אנו ממליצים לכלול אותו בתזונה הרגילה של הקטן שלכם.

ישנן דרכים רבות להכנתו, אותן תצטרכו לבחור בהתאם לגילאים והעדפות ילדיכם. זכור כי התוספים חייבים להיות מזונות אמיתיים ועתירים בחומרים מזינים. הימנעו ככל האפשר מסירופים המורכבים מסוכרים פשוטים ומתוספים כימיים אחרים.

במקרה של ילדים עם צליאק, דייסת שיבולת שועל עלולה להיות בעייתית לעתים קרובות מכיוון שהיא נושאת חלבון בשם אוונין. חלבון זה, כמו גלוטן, מסוגל לעורר את תסמיני המחלה. יחד עם זאת, הוא נוטה לזיהום צולב על ידי דגנים אחרים המכילים גלוטן. מסיבה זו, חשוב לבחור במוצרי שיבולת שועל המוסמכים נטולי גלוטן במקרים אלו. יחד עם זאת, הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני מתן אותם לילדים עם צליאק.

פופולריים