אוטיזם ומיקרוביום המעי

לאנשים על הספקטרום האוטיסטי יש לעתים קרובות שינוי במיקרוביום המעי שלהם
לאנשים על הספקטרום האוטיסטי יש לעתים קרובות שינוי במיקרוביום המעי שלהם.
לאנשים על הספקטרום האוטיסטי יש לעתים קרובות שינוי במיקרוביום המעי שלהם. נכון לעכשיו, מחקרים מצביעים על כך שהקלה על בעיות במערכת העיכול יכולה להקל על הסימפטומים של אלו עם הפרעה זו.

לכל היונקים יש איבר בלתי נראה שעד לאחרונה המדע התעלם ממנו: המיקרוביום של המעי. איבר זה מורכב ממגוון מדהים של מיקרואורגניזמים. התברר שאנחנו תלויים בתפקוד תקין של האיבר המיקרוביאלי הזה כדי לשרוד. עם זאת, בקושי שרטנו את פני השטח כשזה מגיע להבנה כיצד קונגלומרט חיידקים זה עוזר לנו.

כיצד פועל המיקרוביום של המעי?

ללא ספק, אתה יודע שיש לך מיקרואורגניזמים שחיים בגוף שלך. עם זאת, ייתכן שאינך מודע לגודל האוכלוסייה שלהם בפועל. קל להבין שהקהילה הצפופה והמגוונת ביותר נמצאת במעיים שלך. עם זאת, כשאתה מגלה שהמיקרוביום שלך אחראי ליותר ממחצית ממסת הצואה שלך, זה קצת שונה. ימין?

יש לך כל כך הרבה חיידקים שיש להם את הכוח להשלים את תהליך עיכול המזון. זה המקרה הכי ברור, אבל יש עוד שיפתיעו אותך. החיידקים שלך ממלאים תפקיד מפתח בפיתוח המערכת החיסונית שלך וגם בשמירה על יכולתה להגיב. מה שכן, הם אחראים על ויסות חילוף החומרים שלנו.

מה הקשר של החיידקים האלה למוח?

התשובה היא די הרבה. כיום, המדע הוכיח שקיים ציר מיקרוביוטי-מעי-מוחי. מה גם שהמסלול שלו דו-כיווני. המשמעות היא שמתח יכול להפריע להרכב פלורת המעיים שלנו, ובמקביל, פלורת המעיים שלנו יכולה להשפיע על ההתנהגות שלנו.

רבים מהמחקרים הללו כללו חולדות שגודלו "ללא חיידקים". מחקרים אלה הדגימו מה קורה כאשר חסרה מיקרוביוטה קונבנציונלית. יש לזה השלכות על התנהגות, ביטוי גנים במוח והתפתחות מערכת העצבים.

סוגים אחרים של מחקרים עשו שימוש בחומרים אנטי-מיקרוביאליים שונים ובהשתלות הצואה הראשונות שלהם. מחקרים אלו הוכיחו כי הבדלים בהרכב פלורת המעיים משפיעים על ההתנהגות. יתרה מכך, הם הראו ששינוי בהרכב פלורת המעיים יכול לעורר או להקל על חרדה.

שינוי במיקרוביום המעי שלהם
לאנשים עם ASD יש לעתים קרובות בעיות במערכת העיכול, שינוי במיקרוביום המעי שלהם.

כיום, החוקרים התקדמו בידע שלהם ברמה המולקולרית. כעת הם יודעים ששינויים במערכת האקולוגית המיקרוביוטית יכולים לגרום לשינויים ספציפיים ב נוירוטרנסמיטורים ובקולטנים שלהם... כולל סרוטונין.

איזה תפקיד ממלאת הביומה של המעי באוטיזם?

הפרעת הספקטרום האוטיסטי (ASD) מתייחסת לשינוי בהתפתחות הנוירולוגית. ישנם שני ליקויים עיקריים המאפיינים את השינוי הזה: הידרדרות בתקשורת ואינטראקציה חברתית. המטופל מציג דפוסים מוגבלים וחוזרים לגבי תחומי עניין, התנהגויות או פעילויות. ל-ASD יש שכיחות של בין 2 ל-20 מקרים ב-1000 ברחבי העולם.

נכון לעכשיו, אין טיפול מאושר לתסמינים המרכזיים של אוטיזם. לאנשים עם ASD יש לעתים קרובות בעיות במערכת העיכול, שינוי במיקרוביום המעי שלהם. בהתאם לממצא זה, מספר מחקרים הולכים וגדלים מצאו עדויות המצביעות על שינוי בתגובה החיסונית ובמנגנונים נוירו-דלקתיים בחולים עם ASD.

רוצה לגלות עוד על הפרעת הספקטרום האוטיסטי? גלה כיצד ילד עם אוטיזם רואה את העולם

הבעיות במערכת העיכול שרוב האנשים עם אוטיזם חווים תומכות ברעיון שיש להפרעה זו בסיס פיזיולוגי. זה גורם למומחים להאמין שהקלה על בעיות במערכת העיכול יכולה גם להקל על התסמינים העיקריים של אוטיזם.

ולבסוף, מחקר שנערך לאחרונה הדגים את ההשפעות המועילות לטווח ארוך לילדים עם אבחנה של ASD. מחקר זה כלל העברת צואה מהפכנית המכונה השתלת מיקרוביוטה צואתית.

הנקה והרכב הביומה של המעי והפרעה בספקטרום האוטיזם

הנקה היא גורם מכריע בהרכב ביומה המעי של האדם. לכן, לימוד הנקה באוכלוסיות עם הפרעת הספקטרום האוטיסטי הוא תחום עניין. מחקר משנת 2019 חקר את הקשר בין ASD, התחלת הנקה ומשך הזמן שלה. כרגע, נראה שהנקה ממושכת היא גורם מגן מפני ASD, אם כי יש צורך במחקרים נוספים .