האם הבאת ילדים לעולם משפיעה לרעה על איכות החיים?

האם הבאת ילדים לעולם משפיעה לרעה על איכות החיים
האם הבאת ילדים לעולם משפיעה לרעה על איכות החיים?
האם הבאת ילדים לעולם משפיעה לרעה על איכות החיים? גלה את התשובה לשאלה זו כאן!

התשובה לשאלה האם הבאת ילדים משפיעה לרעה על איכות החיים היא לא פשוטה כי היא לא כן ולא לא. הבאת ילדים לעולם משנה את חייך, מכיוון שגם סדרי העדיפויות שלך משתנים. זה כבר לא קשור למה שאתה רוצה או צריך, שכן חשוב גם לספק לילדים שלך חיים טובים.

מה שקורה הוא שלפעמים שתי המטרות הללו מתנגשות. לכן, במיוחד בשנים הראשונות, ההורים מקריבים היבטים מסוימים של איכות חייהם למען ילדיהם.

אילו מרכיבים מרכיבים את איכות החיים?

איכות חיים היא מושג סובייקטיבי מכיוון שכל אדם מבין זאת אחרת. בנוסף, לא כל ההיבטים הם בעלי חשיבות זהה לכל אדם.

ניקח כנקודת התייחסות את טבלת איכות החיים המבוססת על המדריך על איכות חיים למתרגלים בשירות אנושי מ-MA Verdugo, פרופסור באוניברסיטת סלמנקה ואחרים. תרשים זה מורכב משמונה גורמים הקובעים את האיכות. עם זאת, אנו נתמקד רק באלה שהכי משתנים כאשר לאדם יש ילדים.

בריאות גופנית ונפשית

זה בלתי נמנע שהמחסור בשינה, דאגות או אחריות מוגברת משפיעים עליך. זה מתורגם ליותר עייפות פיזית ונפשית. לכן, סבלנות, הומור וריכוז הם היבטים המושפעים.

עם זאת, לא הכל שלילי. ניתן להשוות את הפעילויות הגופניות שהורים עושים עם ילדיהם לספורט במובנים רבים. עם זאת, החלק הפסיכולוגי הוא החשוב ביותר. לראות איך ילד גדל, לומד ומתגבר על מכשולים זה מנחם ומרגש וגורם להורים להיות גאים.

מערכת יחסים חברתית

מעגל המכרים שלך יגדל ככל שילדך יגדל. הסיבה לכך היא שיהיו לך הזדמנויות רבות להכיר אנשים חדשים כשאתה מלווה את ילדיך לבית הספר או לפעילויות מחוץ לבית הספר שלהם. יהיה קל לדבר איתם כי הם הורים שנמצאים באותו מצב שלך.

האם זה משפיע לרעה על איכות החיים שלך
האם זה משפיע לרעה על איכות החיים שלך?

אבל מה עם המשפחה והחברים שלך? ייתכנו מקרים שבהם קשה לך יותר לאזן את חיי היום-יום שלך עם הילדים שלך עם בילוי עם החברים והמשפחה. עם זאת, החדשות הטובות הן שזה לא קבוע. המפתח הוא למצוא איזון בין אחריות ויחסים חברתיים, הקשורים קשר הדוק לפנאי.

פנאי

פנאי הוא גורם מפתח לאיכות חיים טובה. אם תעשה פעילויות שאתה אוהב, תרגיש טוב, שמח יותר, ונמרץ יותר. מהי הבעיה הנפוצה ביותר כשיש לך ילדים? שיהיה לך פחות זמן לעצמך!

כשהילדים שלך קטנים, אתה יכול לתכנן תוכניות עם המשפחה או החברים שלך. כך, תגביר את מערכות היחסים החברתיות שלך תוך כדי בילוי עם ילדיך.

מצד שני, ככל שהם גדלים, אפשר לחלוק תחביבים ולעשות פעילויות או לעשות ספורט ביחד. קשרים אלו משפיעים לטובה על איכות החיים שלך. בנוסף, בזמן שהילדים שלכם נהנים מהפעילויות שהם עושים עם ילדים אחרים, אתם יכולים לנצל את הזמן הזה לבילוי אישי שלכם, שתמצא לכם מאוד משתלם.

איכות חיים, ילדים ועבודה?

עבודה היא נקודת מפתח שיש לקחת בחשבון. הסיבה לכך היא שזה משפיע במידה רבה על איכות החיים שלך, ברמה כלכלית, פסיכולוגית, פיזית והגשמה עצמית.

האמת היא שבמקרים רבים, כאשר לאישה יש ילדים, היא אינה זכאית לתפקידים בעלי אחריות רבה יותר בחברה בה היא עובדת. נכון שילדים יכולים להשפיע על הביצועים בעבודה, אבל באותה מידה שעבודה משפיעה על חיי היומיום של אנשים.

לפיכך, אחד המכשולים הגדולים ביותר הוא חוסר הוודאות בעבודה. עם זאת, אם אתה יכול למצוא את האיזון, אתה יכול להשיג את שלושת המטרות הללו.

איכות חיים עם ילדים

הבאת ילדים לעולם משנה את חייך ואת איכותם מכיוון שזו רכבת הרים מתמשכת. האם זה משפיע לרעה על איכות החיים שלך? לפעמים. האם הם משפרים את חייך? גם זה. לפעמים, זה יהיה קל יותר, ולפעמים זה יהיה קשה יותר.

פופולריים