למד הכל על בעיות שינה אצל בני נוער

בעיות שינה אצל בני נוער נפוצות למדי
בעיות שינה אצל בני נוער נפוצות למדי, בעיקר בגלל שבני נוער נוטים לא לישון כמה שהם צריכים כדי להבטיח שגופם פועל כראוי.
תהליכים פיזיולוגיים שונים מתרחשים בגופנו כאשר אנו ישנים. במאמר זה למד הכל על בעיות שינה אצל בני נוער.

בעיות שינה אצל בני נוער נפוצות למדי, בעיקר בגלל שבני נוער נוטים לא לישון כמה שהם צריכים כדי להבטיח שגופם פועל כראוי. איכות השינה משפיעה על התבגרות המוח, שעוברת שלב קריטי במהלך גיל ההתבגרות.

מגיל ההתבגרות ועד גיל 18 או 20, המוח עובד קשה ביצירת רשתות עצביות. שינויים אלו משמעותיים ביותר להתפתחות בריאה של בני נוער בעתיד, הן בקנה מידה נפשי והן בקנה מידה רגשי.

בעיות שינה אצל בני נוער קשורות לרוב להפרעות נוירולוגיות או פסיכיאטריות. עם זאת, כמה בעיות שינה נגרמות מחוסר פשוט בהרגלים בריאים.

אי מנוחה של כמה לילות ברציפות תוביל ככל הנראה לחוסר שינה. זה, בתורו, משפיע על בני נוער ומקשה עליהם להתרכז וללמוד. זה משפיע גם על היחסים החברתיים שלהם ועל מצב הרוח.

פיזיולוגיה של שינה

ישנם חמישה שלבי שינה שחוזרים על עצמם במחזוריות. שלבים 1 ו-2 הם המעבר בין ערות לשינה. כאן, הגוף שלך מתחיל להוריד את קצב הלב ואת קצב הנשימה, יחד עם טמפרטורת הגוף ותנועות העיניים.

בשלבים 3 ו-4, המייצגים שינה עמוקה, משתחררים הורמוני גדילה.

בינתיים, שלב 5 נקרא REM. שלב זה מאופיין בתנועות עיניים מהירות. במהלך שלב זה, השרירים שלך מופעלים, חילוף החומרים שלך מואץ, ואתה חווה חלומות חיים.

כל שלב נמשך כשלוש שעות. בבני נוער, שלבים אלה צריכים לחזור שלוש או ארבע פעמים בלילה. בני נוער נוטים להזדקק לשינה מאוחר יותר במהלך היום מאשר מבוגרים או ילדים. לפיכך, הם זקוקים ליותר שעות שינה בבקרים.

בעיות שינה אצל בני נוער מתבטאות כשהם הולכים לישון מאוחר מדי ביחס לכמה מוקדם הם צריכים להתעורר למחרת. למה זה קורה ומה ההשלכות האפשריות?

מדוע בני נוער נשארים ערים עד מאוחר

במאמר זה למד הכל על בעיות שינה אצל בני נוער
במאמר זה למד הכל על בעיות שינה אצל בני נוער.

הסיבה שצעירים הולכים לישון מאוחר היא בדרך כלל בגלל שהם פשוט לא ישנוניים. השינויים בדופק של בני נוער גורמים להם להירדם מאוחר יותר בלילה ולהתעורר מאוחר יותר בבוקר.

למרות שבני נוער צריכים ללכת לישון ב-9 או 10 בערב ולהתעורר ב-6 בבוקר לפי לוחות הזמנים של בית הספר, זה לא טבעי עבורם. השינויים בקצב הלב שהם חווים גורמים לגופם לשחרר מלטונין, ההורמון המווסת את הקצב הצירקדי של הגוף, הרבה יותר מאוחר, בערך בשעה 23:00.

כל זה מצביע על כך שבעיות שינה אצל בני נוער נגרמות על ידי תרבות שאינה מכבדת את המקצבים הטבעיים שלהם. מכיוון שכיום אנשים נוטים לדאוג רק לעבודה ולצריכה, הצרכים הביולוגיים של בני האדם הוכנסו לשריפה האחורית.

אם בתי הספר יפסיקו לאלץ צעירים להסתגל ללוחות זמנים הנוגדים את הביולוגיה שלהם, ילדים וצעירים לא יסבלו מהפרעות שינה או קשב.

"כל זה מצביע על כך שבעיות שינה אצל בני נוער נגרמות מתרבות שאינה מכבדת את המקצבים הטבעיים של בני האדם".

מה אם בעיות שינה הופכות לכרוניות?

אצל מבוגרים, חוסר שינה עלול לגרום לכל מיני תאונות. למעשה, 50% מתאונות הדרכים נגרמות על ידי צעירים מתחת לגיל 25 עם בעיות שינה. ספציפית, אילו שינויים אורגניים גורמות לבעיות שינה אצל בני נוער?

מתח מחוסר שינה מעלה את רמות הקורטיזול. זה מוביל להומאוסטזיס של גלוקוז, שעלול לגרום לסוכרת מסוג 2, להשמנה או לתסמונת קושינג.

להלן גורמים נפוצים נוספים לבעיות שינה אצל בני נוער:

מניעת בעיות שינה אצל בני נוער

כאשר עייפות נובעת מהרגלים רעים, עדיף לשנות אותם להרגלים טובים יותר. אכילת תזונה בריאה, עיסוק בספורט כל יום, הפחתת השימוש במכשירים אלקטרוניים וקריאה יכולים לסייע במניעת בעיות שינה אצל בני נוער.

פופולריים