טכניקות לקירוב מדיטציה לילדים

טכניקות לקירוב מדיטציה לילדים
טכניקות לקירוב מדיטציה לילדים.
מדיטציה היא תרגול מועיל באמת. קידום זה מילדות יקל על ניהול רגשי לילדים.

לעתים קרובות אנו חושבים שטכניקות מדיטציה הן משהו למבוגרים מכיוון שהן מורכבות ודורשות משמעת. בנוסף, אנו מניחים שקטינים אינם זקוקים לכלים מסוג זה, שכן חייהם ככל הנראה פשוטים יותר. המציאות היא שאם נקרב את המדיטציה לילדים מגיל צעיר, זה יעזור להם לשלב את התרגול הזה בשגרה שלהם וזה יספק יתרונות גדולים.

מדיטציה לא אמורה להיות קשה או מייגעת כי זה בעצם על הגעה למצב של רגיעה עמוקה, רוגע ורווחה, תוך התמקדות בהווה. ניסוח זה במילים עשוי להישמע בלתי אפשרי להשגה אצל ילדים, שהם חסרי מנוחה ומשתוקקים לגירויים. עם זאת, ישנן מספר דרכים שבהן נוכל להתאים את התרגול המועיל הזה לקטנטנים.

היתרונות של מדיטציה בילדים

מדיטציה היא הרגל שעוזר לווסת את המצב הרגשי שלנו. זה תומך בתחושת רוגע כללית ומפחית חרדה. יתרה מכך, זה משפר את היכולת להגיב כראוי למצבים שליליים.

ברמה שלהם, תינוקות צריכים להתמודד גם עם רגשות כמו פחד, עצב, כעס או תסכול. תרגול מדיטציה באופן קבוע יקל עליהם ליצור קשר עם הרגשות שלהם, להכיר אותם וללמוד להתמודד איתם בצורה מודעת יותר ופחות אימפולסיבית.

טכניקות לקירוב מדיטציה לילדים

נשימה, מוזיקה והכרת תודה

אם יש מרכיב חיוני אחד במדיטציה, זה הנשימה. נשימה נכונה יכולה להיות ההבדל בין מצב של חרדה למצב של שלווה. לכן, העיקר ללמד ילדים לנשום נשימות עמוקות וסרעפתיות.

לשם כך, עלינו לעודד אותם להכניס אוויר לחלק התחתון של הריאות שלהם, מה שגורם לבטן לעלות וליפול בקצב הנשימה. בנוסף, זה צריך לעקוב אחר קצב מסוים; שאיפה במשך שלוש שניות, החזקת האוויר למשך שלוש שניות, ונושפת לאט לשלוש שניות נוספות.

אם נלווה את התרגיל הפשוט הזה עם מוזיקה מלודית ומרגיעה ברקע, נגיע למצב הרצוי של שלווה ונוכחות.

חלופות אחרות לקרב מדיטציה לילדים
חלופות אחרות לקרב מדיטציה לילדים.

מדיטציה יכולה להיות שימושית גם לוויסות עצבנות או לגרימת שינה בלילה. יתר על כן, אפשר להשתמש בו כדי להתחיל את היום במצב רוח חיובי. לשם כך, כל בוקר הקדישו כמה דקות לנשום עמוק עם ילדכם ולהיות אסיר תודה על משהו שמשמח אתכם.

מדיטציות מודרכות

אנחנו לא יכולים להעמיד פנים שילדים קטנים ישבו בשתיקה חצי שעה בעיניים עצומות. תוך זמן קצר, הם ישתעממו ובסופו של דבר יראו במדיטציה מייגעת. עם זאת, אנו יכולים להשתמש במדיטציות מודרכות כדי לעורר עניין או סקרנות שלהם.

זה כרוך בכך שילדים יקשיבו לסיפור או סיפור המסופר בזמן שהם נרגעים ונושמים. הסיפור יעביר אותם דרך סיטואציות ורגשות שונים בעזרת הדמויות והתרחישים שהם עוברים.

ככל שילדים מתבגרים, נוכל להתחיל להכיר להם את ההרגל להתמקד בתגובות הגוף שלהם, לזהות אותם ולשנות אותם כדי לנהל את החרדה שלהם. טכניקת Koeppen עשויה להתאים בשנים הראשונות מכיוון שהיא מקלה על פעילות גופנית עם תמונות ומשחקים מנטליים מהנים.

אף על פי כן, בהמשך הילדים יוכלו להגיע למודעות טובה יותר למטרת המדיטציות ולבצע אותן ללא צורך במשחקים.

חלופות אחרות לקרב מדיטציה לילדים

כאשר בוחרים את הטכניקה המתאימה ביותר להתחיל לעשות מדיטציה עם ילדינו, עלינו לשכוח דעות קדומות מסוימות. מדיטציה היא לא רק לשבת ברגליים משוכלות ולשתוק. כל פעילות שתעזור לנו להתחבר לעצמנו, עם הסביבה שלנו ועם ההווה תועיל.

לכן, אם ילדכם מעדיף אפשרויות אקטיביות יותר, תוכלו לבחור לטייל בטבע, תוך מיקוד תשומת הלב במה שאתם קולטים: צבעים, ריחות, צלילים, משב רוח... תוכלו גם לעודד ילדים לשיר שיר המכיל מסרים חיוביים. שהם אוהבים, מנסים להיות מכוונים.

אתה יכול גם להציע לעשות ציור שבו הם יכולים להתבטא בחופשיות. כל פעילות שתעזור לילדים להתמקד בהווה וברגשות שלהם תהיה חיובית.

פופולריים