טכניקת הקופן לעזור לילדים להירגע

היום נדבר על אחת השיטות הפשוטות ביותר לעזור לילדים להירגע
היום נדבר על אחת השיטות הפשוטות ביותר לעזור לילדים להירגע: טכניקת הקופן.
לימוד ילדים להירגע עוזר להם להפחית את החרדה ולשפר את הריכוז שלהם. טכניקת Koeppen היא שיטה פשוטה ומהנה להשגת מטרה זו.

ילדים, בדיוק כמו מבוגרים, יכולים לסבול מחרדה או מתח בחיי היומיום שלהם. הם גם חווים מצבים קשים שעלולים להוביל לחרדה, חוסר שקט וכעס. הרפיה היא תרגול שימושי ומועיל במיוחד לילדים בשל סיבות רבות. היום נדבר על אחת השיטות הפשוטות ביותר לעזור לילדים להירגע: טכניקת הקופן.

זה מבוסס על הקשר הקיים בין מתח פיזי ונפשי. אם אתה מרפה את הגוף, אתה יכול גם להפחית את החרדה. טכניקה זו משתמשת בכמה תרגילי הדמיה פשוטים שבמהלכם תדריך ילדים במתח והרפיה של קבוצות שרירים שונות. אתה צריך לחזור על כל תרגיל פעמיים עד ארבע פעמים.

תרגילים ראשוניים של טכניקת הקופן

1. הלימון, תרגיל להרגעת הידיים והזרועות

"דמיין שיש לך לימון ביד שמאל. אתה צריך לסחוט אותו חזק כדי להוציא את כל המיץ. סוחט אותו חזק. שים לב איך היד שלך והזרוע שלך נמתחות בזמן שאתה סוחט. עכשיו, שחרר והורד את הלימון. הרגיש איך היד והזרוע שלך נרגעות. שמת לב להבדל?"

2. החתול העצלן להרפות את הידיים והכתפיים

"תאר לעצמך שאתה חתול עצלן מאוד שרוצה למתוח. מתח את הידיים שלך לפניך. הרם אותן מעל הראש והגב שלך. האם אתה מרגיש את הכתפיים שלך נמתחות? עכשיו, זרוק אותן על הצדדים שלך ותרגיש איך הכתפיים שלך הידיים נרגעות."

3. הצב, להרפיית הכתפיים והצוואר

"עכשיו אתה צב, יושב בשמחה על סלע. פתאום אתה מרגיש בסכנה. אתה צריך להתחבא! החזיר את ראשך לתוך השריון וקח את הכתפיים לאוזניך. כמו עברה של הסכנה, אתה יכול לצאת החוצה. קח ראשך החוצה ותרגיש את הכתפיים והצוואר שלך נרגעים."

4. חתיכת מסטיק, כדי להרפות את הלסת

"יש לך חתיכת מסטיק מאוד גדולה בפה. אתה רוצה ללעוס אותה אבל אתה צריך להשתמש בכל שריר בלסת כדי לעשות את זה. לנשוך אותה חזק וללעוס אותה. עכשיו, אתה יכול להפסיק ללעוס. תרגיש איך השרירים שלך להרגע."

תרגילי טכניקת קופן נוספים

5. הזבוב, להרגעת הפנים, האף והמצח

החתול העצלן להרפות את הידיים והכתפיים
החתול העצלן להרפות את הידיים והכתפיים.

"יש לך זבוב מאוד מעצבן על האף. אתה רוצה להרחיק אותו, אבל אתה לא יכול להשתמש בידיים. נסה לקמט את האף כמה שאתה יכול. אתה שם לב איך הלחיים והשפתיים שלך מתהדקים? עכשיו כשאתה הפחיד את זה, אתה יכול להרגיע לחלוטין את הפנים שלך."

6. הפיל, כדי להרפות את הבטן

"אתה שוכב בשלווה על הדשא. פתאום אתה רואה פיל רץ לעברך. זה לא נותן לך זמן לברוח והפתרון היחיד הוא להדק את הבטן חזק כמו אבן. הפיל הלך לכיוון אחר, כלומר אתה יכול להירגע."

7. הגדר, להרגעת הבטן והגב

"בזמן שאתה הולך ביער, אתה רואה מקום יפה שאתה רוצה ללכת אליו, אבל אתה צריך ללכת לחצות גדר מאוד צרה. כדי להשיג זאת, אתה חייב לתחוב את הבטן שלך כמה שאתה יכול לכיוון הגב. פעם אחת אתה מצליח לחצות את הגדר, אתה יכול לחזור למצב הרגיל שלך ולהרפות את הבטן".

8. חימר, להרפיית כפות הרגליים והרגליים

"אתה הולך בג'ונגל כשאתה רואה בוץ ומחליט שאתה רוצה להכניס את הרגליים לתוכו. כדי לעשות זאת, אתה צריך לדחוף את הבוץ הכי חזק שאתה יכול עם הרגליים שלך. עכשיו, צא והרפי את הרגליים. ורגליים."

התועלת של טכניקה זו

בעזרת תרגילים אלה, ילדים יכולים לגלות ולקיים אינטראקציה עם גופם. כמו כן, הם יכירו את תחושות המתח ויזהו אותם כשהם באים לידי ביטוי בחיי היומיום שלהם. בנוסף, הם ילמדו שהם יכולים להפחית חרדה או עצבנות על ידי הרפיית השרירים שלהם.

זה לא תרגיל מבודד אלא תרגול מתמשך. ילדים חייבים לעשות את זה באופן קבוע, לפחות פעם ביום. כך הם יוכלו להירגע במהלך היום וישפרו את הקשב, הריכוז ואיכות השינה שלהם. כמו כן, טכניקה זו תשפר את האינטליגנציה הרגשית שלהם, שכן היא תקל עליהם להבין ולנהל את הרגשות שלהם.

פופולריים