מה זה צופים?

הצופים הם השחקנים העיקריים בתנועת נוער המבוססת על ערכים כמו סולידריות
הצופים הם השחקנים העיקריים בתנועת נוער המבוססת על ערכים כמו סולידריות, עזרה הדדית וכבוד.
תנועת הצופים היא אחת התנועות המפורסמות בהיסטוריה. במאמר זה נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת עליהם. לקחת הערה!

הצופים הם השחקנים העיקריים בתנועת נוער המבוססת על ערכים כמו סולידריות, עזרה הדדית וכבוד. מטרתם לעזור לצעירים לבנות את אופיים ואישיותם, תוך תרומה להתפתחותם הפיזית, הנפשית והרוחנית. שמעת עליהם?

ערכי הצופים

עבודת צוות וכבוד לטבע

התנועה מבוססת על פעילויות טבע ותרגילי למידה אינטלקטואלית. תנועת הצופים מעודדת צעירים לזכות בהערכה עמוקה יותר למתן שירות לזולת. זה גם מקדם פעילויות המובילות לשיפור אחריות אישית והערכה עצמית.

המטרה העיקרית של תנועת הצופים היא לעזור לילדים לפתח את הפוטנציאל הפיזי, האינטלקטואלי, הרגשי, החברתי והרוחני שלהם בתוך צוות. מטרתו היא לעזור לצעירים להפוך לעצמאיים, אחראיים, אכפתיים, פעילים, מעורבים ובעלי יכולת לקבל החלטות משלהם, בנוסף למילוי התחייבויותיהם ולהשגת מטרותיהם.

העיקרון הפדגוגי של הצופים הוא הפיכת ילדים ובני נוער למבוגרים אחראיים ואכפתיים, המסוגלים לחיות עם בני גילם ומודעים לבעיות החברה.

תנועת הצופים מבוססת על חינוך דרך משחק, הממד הרוחני וכבוד הסביבה. הוא מלמד צעירים ללמוד לחיות עם בני גילם ולהיות אחראים.

היסטוריה של הצופים

ההיסטוריה של הצופים מתחילה ב-25 ביולי 1907. זה היה כאשר לורד באדן-פאוול, פקיד בצבא הבריטי, הוביל קבוצה מגוונת של 21 בני נוער לאי ברונסי בדורסט, אנגליה, שם חנו במשך 15 ימים..

ערכי הצופים
ערכי הצופים.

בעזרת מדריכים אחרים, באדן-פאוול לימד את הילדים קמפינג, התבוננות, הסקנות, מלאכת יד, שייט, הצלת חיים, פטריוטיות ואבירות. הילדים למדו רבים מהשיעורים הללו באמצעות משחקי יצירה פופולריים.

הרעיון שלו היה שצריך לארגן ילדים בקבוצות קטנות של שישה או שבעה בהדרכתו של מנהיג, הצופים הראשיים. בעיקרון, ההכשרה כללה פעילויות כמו מעקב והכרה, בנוסף לרכישת מיומנויות עזרה ראשונה וכל הכישורים שהם צריכים כדי למחנה ולעשות פעילויות בחוץ.

כדי להפוך למגלי ארצות, ילדים היו צריכים להישבע אמונים לארצם, לעזור לזולת ובאופן כללי לציית לחוק הצופים, שהוא כשלעצמו קוד התנהגות קל להבנה לילדים.

למעשה, באדן-פאוול התכוון רק לספק שיטת אימון לילדים, אבל להפתעתו, הילדים החלו להתארגן למה שהפך בסופו של דבר לאחת מתנועות הנוער ההתנדבותיות הגדולות בעולם.

"כדי ללמוד לחיות עם בני גילם ולהיות אחראים, תנועת הצופים מבוססת על חינוך דרך משחק, הממד הרוחני וכבוד הסביבה".

הטבות ומטרות הצופים

תנועת הצופים, בניגוד לתנועות פנאי אחרות, חינוכית מאוד. הילדים עובדים קשה באמצעות משחק, עבודת צוות וכבוד לטבע כדי ללמוד מיומנויות שיעזרו להם לאורך כל חייהם, בנוסף לרכישת תפקיד מנהיגותי בקהילה שלהם.

מטרותיה של תנועת הצופים מכוונות בעיקרן לפיתוח אינדיבידואלים במלואם. הם כדלקמן:

  • הדרכה. לומדים לחיות יחד בחוץ ולומדים איך פועלים קייטנות, איך מתבוננים בטבע, משחקים וכו'.
  • בריאות והתפתחות גופנית. תרגילים גופניים ולמה עליהם לעשות כל אחד מהם, היגיינה, משחקים, מניעת מחלות, שליטה עצמית...
  • שיפור עצמי. מיומנויות ידניות, התמחות בעבודה וכו'.
  • שירות לזולת, רוח האבירות וההתכחשות, עזרה הדדית, עזרה ראשונה והצלה.

פופולריים