משחקי וידאו אינם תחליף לפעילות גופנית

משחקי וידאו אינם תחליף לפעילות גופנית
החיים של ילדינו לא צריכים להסתובב סביב טכנולוגיה ולא משנה באיזה סוג קונסולה משתמשים, משחקי וידאו אינם תחליף לפעילות גופנית.
ספורט הוא בריא ויש לעסוק בו בכל הגילאים. משחקי וידאו אינם תחליף לפעילות גופנית, אפילו לא פעילים.

פעילות גופנית היא אחד מעמודי התווך של בריאותנו, והכרחי שנעשה זאת כל יום, כפי שהומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO). לכן, כדאי להבהיר שמשחקי וידאו אינם מהווים תחליף לפעילות גופנית, גם לא כאלו המדמים מצב ספורט.

אחת היריבות העיקריות של פעילות גופנית היא הטכנולוגיה, שכן היא אחראית להגדלת מספר השעות של חוסר פעילות. בטווח הארוך, הרגל זה תורם לאורח חיים בישיבה.

הורים רבים התוודעו לכך והטילו סטיגמה על המכשירים הללו. כמה יוצרי קונסולות הבינו זאת ופיתחו משחקי וידאו המתמקדים בתנועת הגוף. אבל עד כמה הם שימושיים? אנחנו אגיד לך מה שאתה צריך לדעת.

האם משחקי וידאו יכולים להחליף פעילות גופנית?

בעקבות ההתראה של מומחים, כמה חברות (כגון נינטנדו ומיקרוסופט) בחרו לעצב משחקי וידאו המקדמים את תנועת הגוף.

סוג זה של בידור מעדיף שריפת קלוריות, גם כשמשחקים מכיסא. עם זאת, חשוב להבהיר שהגוף דורש ושומר על צריכה קלורית בסיסית גם במנוחה. לכן, הטיעון של שריפת קלוריות אינו מספיק כדי להצדיק את החלפת הפעילות הגופנית בפעילות זו.

משחקי וידאו אינטראקטיביים

אחת המטרות של משחקי וידאו אינטראקטיביים היא לקדם פעילות גופנית לצעירים. כדי להתקדם עם המטרות שלהם, השחקנים חייבים לרקוד, להזיז את הגפיים שלהם ואפילו לקפוץ.

לפי ניתוח שפורסם במגזין Obesity Reviews, משחקי וידאו פעילים מספקים כמה יתרונות לגוף של ילדים ומתבגרים. עם זאת, יש לראות בהן פעילות משלימה ואינן מהוות תחליף לפעילות גופנית.

לסיכום, משחקי וידאו אינטראקטיביים כשלעצמם אינם שליליים לבריאותם של צעירים, אבל הם לא יכולים להיות התרגיל השבועי היחיד שצעירים מבצעים.

יחד עם זאת, לפי מחקר שפורסם על ידי Scandinavian Journal of Sports Medicine and Science, משחקי וידאו פעילים טובים יותר בהפחתת אינדקס מסת הגוף (BMI) של צעירים בהשוואה להתערבות מינימלית בספורט. עם זאת, אלה אינם מקדמים פעילות גופנית קונבנציונלית.

העולם משתנה וכך גם ההרגלים שלנו

כהורה, המטרה שלך לא צריכה להיות לאסור את השימוש בטכנולוגיה אלא ללמד את ילדיך להשתמש בה באחריות. זה עשוי להיות קשה עבורך, במיוחד אם אינך הדוגמה הטובה ביותר. למרות זאת, עליך להסתגל לשינוי ולקבל את העובדה שהצעירים של היום חיים בתקופה שונה משלך.

האם משחקי וידאו יכולים להחליף פעילות גופנית
האם משחקי וידאו יכולים להחליף פעילות גופנית?

לגבי השימוש בקונסולות או במחשב, אנו ממליצים לך לשמור על שליטה מסוימת על זמן המשחק וסוג הפעילות שילדיך מבצעים.

על פי פרסום של אוניברסיטת האיים הבלאריים, שמירה על זמן משחק מתאים מציעה מספר יתרונות רגשיים לילדים ולמתבגרים.

חשיבות פעילות גופנית בילדות ובגיל ההתבגרות

מעבר למניעת אורח חיים בישיבה, פעילות גופנית ופעילות גופנית ממלאות תפקיד מהותי בהתפתחות ילדינו. למעשה, הם נחשבים להרגלי חיים בריאים על ידי ארגון הבריאות העולמי.

על פי פרסום של ה- Cuban Journal of Integral General Medicine , פעילות גופנית בהקשר בית ספרי מעדיפה יצירת הרגלים בריאים להווה ולעתיד.

בנוסף, היא מעודדת פיתוח של מיומנויות חברתיות מסוימות, משפרת את המצב הפסיכולוגי של הילד ותורמת לבריאותו הגופנית.

משחקי וידאו ופעילות גופנית, פעילויות אישיות

ברור שמשחקי וידאו מספקים יתרונות מסוימים בשימוש אחראי. מסיבה זו, לא כדאי לאסור אותם אלא להסדיר אותם.

החיים של ילדינו לא צריכים להסתובב סביב טכנולוגיה ולא משנה באיזה סוג קונסולה משתמשים, משחקי וידאו אינם תחליף לפעילות גופנית.

באותו אופן, אנו ממליצים לכם להניע את ילדיכם לבצע לפחות 30 דקות של פעילות גופנית ביום. אפילו עודדו אותם לחפש ספורט כאלטרנטיבה מבדרת יותר.

אפשר לעשות גם פעילות גופנית וגם משחקי וידאו, אבל הם חייבים להתקיים כפעילויות אינדיבידואליות ומשלימות.