סקרנות לגבי שנת ילדים

סקרנות לגבי שנת ילדים: כמה ילדים צריכים לישון
סקרנות לגבי שנת ילדים: כמה ילדים צריכים לישון?
שנת הילדים חשובה מאוד להתפתחות תקינה, פיזית ונפשית. כאן, נספר לך כמה עובדות מעניינות על זה.

שינה חשובה מאוד לילדים. לגרום לילדים לנוח ולישון מספיק חשוב להתפתחות הפיזית והנפשית. במאמר זה נספר לכם כמה סקרנות לגבי שנת ילדים.

סקרנות לגבי שנת ילדים

חשיבות שנת הילדים

שינה היא הזמן שבו ילדים נחים. שינה טובה חשובה לכולם, אבל היא חשובה במיוחד לילדים.

הסיבה לכך היא שבזמן השינה, ילדים מארגנים ומטמיעים את מה שלמדו במהלך היום. כמו כן, בזמן השינה ישנו שיא בייצור הורמוני הגדילה. זו הסיבה ששינה עוזרת לילדים להתפתח פיזית ואינטלקטואלית.

עם זאת, אם ילדים לא ישנים טוב לאורך זמן, עלולות להיות לכך תופעות לוואי. לדוגמה, חלקם הם עצבנות, בעיות התנהגות ואפילו שינויים בהתפתחות הפיזית והרגשית. למעשה, זה אפילו יכול לעכב את ההתבגרות המינית.

שלבי שינה

ישנם שני שלבי שינה:

  • שנת REM (תנועת עיניים מהירה): בסוג זה של חלום, המוח נשאר פעיל. זהו שלב השינה הקל ביותר.
  • שינה לא-REM: זהו השלב העמוק ביותר בשינה.

במהלך הלילה, ילדים משלימים כ-4 מחזורים של 90 דקות. בכל מחזור הוא עובר את השינה השטחית ואת השינה העמוקה. ככל שהמחזור מתקדם בלילה, השינה נעשית עמוקה יותר.

סקרנות לגבי שנת הילדים
סקרנות לגבי שנת הילדים.

ככל שילדים גדלים ומפתחים שגרות שינה, זה נורמלי ששנת ה-REM פוחתת. לכן, שלבי הלא-REM מתגברים.

סקרנות לגבי שנת ילדים: כמה ילדים צריכים לישון?

באופן לא מפתיע, תינוקות שזה עתה נולדו אינם זקוקים לאותה כמות שינה כמו בני נוער. ככל שהם גדלים, גם סוג השינה וגם כמות השינה מתאימים לצרכיו של כל ילד.

למרות שכל ילד הוא שונה, כאן נספר לכם כמה שעות הוא צריך לפי גילו. כך הם מתפתחים כרגיל ונמנעים מההשלכות שהזכרנו. זמני שינה אלו כוללים שנת לילה ונמנום לאורך היום.

  • גיל 0-2 חודשים: 10,5 עד 18 שעות
  • 2-12 חודשים: 14 עד 15 שעות
  • גילאי 1-3 שנים: 12 עד 14 שעות
  • גיל 3-5 שנים: 11 עד 13 שעות
  • בני 5-12: 10 עד 11 שעות

כמה אירועים המתרחשים במהלך שנת הילדים

בזמן השינה יכולים להתרחש כמה דברים שכדאי לדעת לזהות:

  • סיוטים: אלה מתרחשים בשלב ה-REM, או בשלב האור. ילדים בדרך כלל זוכרים אותם למחרת. בדרך כלל, אלה נעלמים עם הזמן. עם זאת, אנו ממליצים להימנע מדברים מפחידים לפני השינה, כמו סרטים מפחידים בטלוויזיה.
  • ביעותי לילה וסהרוריות: אלה מתרחשים בשלב הלא-REM. למחרת, הילדים לא זוכרים שום דבר שקרה. עם זאת, אם תנסה להעיר את ילדך כדי להרגיע אותו, זה עלול להחמיר את המצב. לכן, הדבר החשוב ביותר כדי למנוע מהם לקרות הוא לוודא שילדכם ישן מספיק.
  • דום נשימה בשינה: דום נשימה הוא פרק זמן שבו ילדים מפסיקים לנשום. לרוב, זה קורה אצל ילדים עם היפרטרופיה של שקדים או עם עודף משקל. ילדים אלו בדרך כלל נוחרים, ישנים חסרי מנוחה, ועשויים להיות עצבניים או חסרי מנוחה במהלך היום מכיוון שלא קיבלו מספיק מנוחה. לכן, חשוב שהרופא יאבחן זאת.

קרא גם: מה ההבדל בין פחדי לילה לסיוטים?

סיכום

מנוחה מספקת חיונית לילדים כדי להתפתח כראוי, הן נפשית והן פיזית. זה גם חשוב כדי שיוכלו לקבל איכות חיים טובה ולעשות את הפעילויות היומיומיות שלהם עם מספיק אנרגיה. לכן, עדיף ללמד ילדים לנהל שגרת שינה יציבה. למעשה, זה יקל בהרבה על שעת השינה.

פופולריים