מה לעשות אם החניכיים של ילדך מדממות?

כאשר אתה מבחין כי החניכיים של ילדך מדממות במהלך צחצוח שיניים
כאשר אתה מבחין כי החניכיים של ילדך מדממות במהלך צחצוח שיניים, עדיף לקבוע פגישה עם רופא השיניים לילדים.
אם החניכיים של ילדך מדממות, עליך לדעת שזה לא נורמלי. אנו אגיד לך מה לעשות אם תגלה בעיה זו בפה של ילדך.

אם במהלך צחצוח שיניים אתה מבחין שהחניכיים של ילדך מדממות, אל תתעלם מהמצב. פעמים רבות, רקמת חניכיים מדממת מנורמלת כחלק מהגיינת השיניים, אך כדאי לשים לב לכך ולחפש פתרון.

אם אתה רוצה לדעת למה החניכיים של ילדך מדממות ומה עליך לעשות בנידון, המשך לקרוא.

למה החניכיים של הילד שלי מדממות?

רקמת חניכיים מדממת היא אחד התסמינים האופייניים ביותר לדלקת חניכיים. מצב זה ידוע כדלקת חניכיים, ולמרות שהוא נפוץ יותר אצל מבוגרים, הוא יכול להופיע גם בילדים.

באופן כללי, דלקת חניכיים בילדים קשורה להיגיינת שיניים לא מספקת או לא מספקת. לדוגמה, כאשר כל משטחי השיניים והחניכיים אינם מצחצחים כראוי.

זה גורם לפסולת מזון וחיידקים בפה להצטבר וליצור סרט דביק על משטחי הפה: רובד חיידקים. עם הזמן, מינרלים בפה בסופו של דבר מצטברים על שכבה זו והופכים אותה לאבן שן.

כל האלמנטים הללו הנצמדים לשיניים מגרים את רקמת החניכיים ומלהיבים אותה, ותופעה זו מתבטאת בנפיחות, דפורמציה ונטייה לדימום בחניכיים. בנוסף, הילד מתבטא בדרך כלל במצבים אחרים, כגון ריח רע מהפה ורגישות או כאבים דנטליים.

דימום דנטלי מופיע בדרך כלל במהלך הצחצוח, אם כי במקרים מתקדמים יותר, הוא מופעל על ידי החיכוך הקל ביותר.

אם דלקת חניכיים אינה מטופלת בזמן , היא מתפתחת למצבים חמורים יותר, כגון דלקת חניכיים, שהיא הפגיעה ברקמות העמוקות של הפה.

מסיבה זו, אם אתה מגלה שהחניכיים של ילדך מדממות, עליך לפעול באופן מיידי כדי לשים קץ לבעיה.

מה לעשות אם החניכיים של הילד שלי מדממות?

ברגע שתבחין שהחניכיים של ילדך מדממות, בצע את הפעולות הללו מיד.

1. פני לרופא שיניים לילדים

כאשר אתה מבחין כי החניכיים של ילדך מדממות במהלך צחצוח שיניים, עדיף לקבוע פגישה עם רופא השיניים לילדים. פנייה מיידית לרופא השיניים תעזור לקבל אבחנה מדויקת של המצב ולטפל בבעיה לפני שתהיה מסובכת יותר.

טיפול בדלקת חניכיים מורכב מסילוק רובד חיידקים. על ידי הסרת הגורם לדלקת, החניכיים יכולות לחזור לבריאותן.

פעמים רבות, איש המקצוע צריך רק לייעץ למבוגרים כיצד לטפל בצורה הטובה ביותר בפי ילדיהם. בירור באיזו מברשת ומשחת שיניים להשתמש וכיצד לבצע את תנועות הניקוי (צחצוח וחוט דנטלי) חיוני על מנת לשלוט ברובד החיידקים. בנוסף, איש המקצוע עשוי להמליץ על שימוש במי פה ביתי כדי לייעל את ההיגיינה.

השימוש בחומרי רובד חיידקים שימושי כדי לדמיין את הצטברויות הפלאק שיש להסיר. כך, גם הילדים וגם הוריהם יכולים לשפר את טכניקת הניקוי שלהם.

במקרים אחרים יש צורך בניקוי מקצועי, במיוחד במקרים של הצטברות אבנית. מדובר בטיפול פשוט, שבאמצעותו מסיר רופא השיניים משקעי אבנית ורובד בעזרת מכשירים סיבוביים ומשחות מיוחדות.

מה לעשות אם החניכיים של הילד שלי מדממות
מה לעשות אם החניכיים של הילד שלי מדממות?

זכרו שלמרות שנראה שהכל מסתדר בפה של ילדכם, עדיף לבקר אצל רופא השיניים לבדיקה כל 6 חודשים. בדיקות תקופתיות חיוניות כדי לאתר כל בעיה בזמן ולספק פתרון בזמן.

2. צחצוח שיניים אקסטרים

כפי שאמרנו לכם, כאשר החניכיים של ילדכם מדממות, הפתרון הוא להעלים את רובד החיידקים שגורם לבעיה. ניתן לעשות זאת אם היגיינת הפה מותאמת.

מכיוון שאנו מדברים על ילדים, ההורים צריכים להיות אחראים על צחצוח השיניים כדי שיוכלו להגיע לכל הצדדים של כל השיניים בפה.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לניקוי האזור בו השן פוגשת את רקמת החניכיים. לאחר מכן, יש לשלב תנועות מעגליות וסוחפות, בכיוון מהחניכיים לכיוון הכתר הדנטלי.

הם צריכים להיות עדינים כדי לא לגרום לאי נוחות, אבל עם לחץ מספיק כדי להסיר רובד חיידקים. בנוסף, היגיינת הפה כוללת ניקוי הלשון.

משך הצחצוח צריך להיות כשתי דקות. יש לעשות זאת לפחות שלוש פעמים ביום או לאחר כל ארוחה.

מברשת השיניים ומשחת השיניים הם מרכיבים חשובים מאוד וצריכים לעמוד בדרישות הבאות:

  • זיפים רכים.
  • משחת שיניים עם פלואוריד במינונים המתאימים, בהתאם לגיל הילד.

3. השתמש בחוט דנטלי

כדי להסיר את רובד החיידקים המצטבר במרווחים הבין-דנטליים, יש להשתמש בחוט דנטלי, שכן זיפי מברשת השיניים אינם מגיעים לאזורים הללו במהלך הניקוי.

הורים צריכים להשתמש בחוט דנטלי בתנועות קדימה ואחורה בכל חלל ולאחר מכן להשתמש בתנועה גורפת. תחילה מופעל לחץ על אחד מדפנות השיניים ולאחר מכן חוזרים על הפעולה באותו חלל, כנגד דופן השיניים השני.

התהליך חוזר על עצמו בכל הפה, כדי לנקות את כל הפנים הפרוקסימליות של האלמנטים הדנטליים.

ישנם כמה אביזרים שיכולים להקל על הניקוי הבין שיניים של הפה של ילדים. לדוגמה, מחזיקי חוטים, מברשות בין שיניים או מכשירי הרחצה לניקוי אזורים קשים אלו.

4. השתמש במי פה

השימוש במי פה צריך להיות מוגבל למקרים שבהם הילד שולט ביכולת לירוק. כדאי להסביר שאסור לבלוע את הנוזל המונח בפה, אלא מיועד לשטיפה של השיניים ויש להשליך אותו.

במקרים מסוימים, שטיפה במי מלח חמימים יכולה להפחית את דלקת החניכיים ולהקל על תסמיני דלקת החניכיים.

לבסוף, שטיפות שיניים מסוימות שימושיות כדי להפחית את התפשטות החיידקים בפה. עם זאת, השימוש בהם בילדים צריך להיות מוגבל רק למקרים ספציפיים שבהם רופא השיניים רושם אותם. היישום שלהם צריך לעקוב אחר האינדיקציות המדויקות של איש המקצוע כדי למנוע השלכות לא רצויות.

ניתן למנוע דימום בחניכיים

אתה יכול למנוע מהחניכיים של ילדך להיות דלקתיות ודימום עם אמצעי פשוט: טיפול בריאות הפה טוב מינקות.

הקניית הרגלי היגיינת שיניים, כגון צחצוח וחוט דנטלי, יחד עם תזונה בריאה וביקורים קבועים אצל רופא השיניים הם גורמי מפתח על מנת לטפל היטב בפה של ילדך.

פופולריים