כיצד לתמוך בהגיינת הפה בבית הספר?

נושא היגיינת הפה בבית הספר צריך ללמד את הילדים על החשיבות של בדיקות שיניים קבועות
נושא היגיינת הפה בבית הספר צריך ללמד את הילדים על החשיבות של בדיקות שיניים קבועות.
חשוב ללמד את הילדים הרגלים טובים בכל המרחב, לא רק בבית. זה נכון במיוחד לגבי היגיינה וטיפול אישי.

היגיינת הפה בבית הספר הכרחית, במיוחד במהלך הגן ובית הספר היסודי. זה לא רק בגלל שזה יכול לעזור ללמד אותם הרגלי טיפול שיניים טובים, אלא גם בגלל שזה יכול לעזור לילדים לפתח תדמית חיובית יותר עם חבריהם וחבריהם לכיתה.

זכרו שיש הרבה ילדים שאוכלים ארוחות בוקר וצהריים בבית הספר. כשהם עוברים כל כך הרבה זמן בלי לצחצח שיניים, ילדים יכולים לפתח ריח רע מהפה. זה, בשילוב עם הידרציה לקויה ודיאטה עתירת סוכר עלולים להוביל לחורים, דלקות חניכיים ובעיות אחרות.

היגיינת פה לקויה לא רק נראית רע או גורמת לריח רע מהפה. זה יכול גם לגרום לכאב (קל או חמור), קושי באכילה וזיהומים, בין היתר. זו הסיבה שהגיינת הפה היא כל כך חשובה.
כמובן שילדים צריכים ללמוד בצורה ידידותית ומרגשת, באמצעות טיפים שקל להם ליישם מדי יום.

חשיבות היגיינת הפה

היגיינת הפה חשובה מאוד לניהול חיים בריאים. הסיבה לכך היא שחלל הפה הוא הדרך העיקרית שבה מיקרואורגניזמים נכנסים לגופנו. כתוצאה מכך, כל בעיה בחלל הפה עלולה להשפיע על חלקים אחרים בגוף ולהתבטא בתוצאות לא רצויות.

למרות שזה אולי לא נראה כך בהתחלה, ללמד ילדים לא להכניס דברים לעש, ולשטוף ידיים עוזר למנוע את כל סוגי המחלות. זה מקדם רווחה, וכתוצאה מכך התפתחות חינוכית טובה.

בית הספר הוא המקום שבו ילדים לומדים דברים מסוימים, ויחזקו דברים אחרים שהם למדו בבית. היגיינת הפה אינה יוצאת דופן.

חשוב לחזק את ההרגל הזה כדי שילדים יגדלו להיות מבוגרים אחראיים שיכולים לדאוג לעצמם, אפילו בתחומים הפשוטים ביותר כמו בריאות השיניים.

מה כולל היגיינת הפה בבית הספר?

1. היגיינת שיניים יומיומית

מה כולל היגיינת הפה בבית הספר
מה כולל היגיינת הפה בבית הספר?

בהתחלה, ילדים צעירים מאוד צריכים לצחצח שיניים כשהם מחזיקים את המברשת אופקית. אבל אחרי גיל 10, למדו אותם שהזיפים צריכים להיות בזווית של 45 מעלות ביחס לחניכיים.

זה נקרא "טכניקת הבס". זה מפחית משמעותית את הפלאק המצטבר לאורך קו החניכיים.

בעת בחירת משחת שיניים, חפש משחת שיניים עם עד 500 חלקים למיליון (ppm) של יוני פלוריד. זה מיועד לילדים בגילאי שנתיים עד 9. וודאו שאחרי הצחצוח ילדיכם יורקים את כל משחת השיניים ושטפו את הפה שלהם היטב עם הרבה מים.

ברגע שילדים גדולים מגיל 10, ריכוז הפלוריד במשחת שיניים צריך להיות בין 1000 ל-1450 עמודים לדקה. אל תגרמו לילדים בגיל הזה לשטוף יותר מדי לאחר הצחצוח כדי שתוכלו לנצל עד תום את השפעת הפלוריד על השיניים.

2. תזונה טובה

בתי ספר צריכים לכלול פעילויות המסייעות לילדים להבין את החשיבות של אכילת הרגלי אכילה בריאים. זה צריך לכלול גם למידה אילו מזונות בריאים ואיזה לא. לתזונה מאוזנת יש השפעה ישירה על בריאות הפה עבור ילדים ומבוגרים.

3. ביקורי רופא שיניים קבועים

נושא היגיינת הפה בבית הספר צריך ללמד את הילדים על החשיבות של בדיקות שיניים קבועות. למדו את ילדיכם על החשיבות של ניטור ובדיקת הפה שלהם.

מוסדות חינוך יכולים להציע פעילויות המלמדות את הילדים על מה שעושים אנשי מקצוע בתחום בריאות הפה וכמובן מה צריך לקרות במהלך ביקור אצל רופא השיניים.

זה יעזור לילדים להתעניין בלמידה ויעזור להם לאבד את הפחד שלהם ללכת לרופא השיניים.

היגיינת הפה בבית הספר אינה קשה להשגה אם אתה נותן דוגמה טובה ומפקח על ילדיך.

זה תמיד רעיון טוב לעבוד כצוות (הורים ומחנכים) כדי להשיג את המטרות שלך. זה יקל בהרבה על כל המעורבים, כולל ילדכם.

פופולריים