היגיינת שינה לילדים היפראקטיביים

ילדים יכולים לפתח שגרת שינה בריאה גם אם יש להם נטייה להיפראקטיביות
לסיכום, ילדים יכולים לפתח שגרת שינה בריאה גם אם יש להם נטייה להיפראקטיביות.
האם ילדכם היפראקטיבי? סביר להניח שגם לו יש קשיי שינה. במאמר זה תלמד כיצד לסייע בניהול הפרעה זו.

האם אתה רוצה לדעת איך אתה יכול לעזור לילד ההיפראקטיבי שלך לקבל שינה מרעננת, מתקנת ואיכותית? ניתן להשתמש בשיטות שעוזרות לעודד היגיינת שינה טובה יותר ושגרת שינה בריאה.

זה חיוני לשמור על כמה נורמות לגבי היגיינת שינה עם ילדים היפראקטיביים. אם נדודי השינה שלהם נמשכים, עליך לפנות למומחה לצורך הערכה של תנאי השינה שלהם כדי שתוכל לטפל במהירות בבעיה זו.

הנחיות להיגיינת שינה בילדים היפראקטיביים

שינה שונה עבור ילדים ומבוגרים. זה בסיסי שילדים ישנו מספיק מכיוון ששינה קשורה קשר הדוק לגדילה ולהתפתחות בריאה אצל ילדים.

כמו כן, לאי שינה או שינה לקויה יש השלכות פסיכולוגיות ופיזיות שעלולות להשפיע על הילד.

חיוני לקבל אבחנה מדויקת של מומחים כדי שיוכלו להמליץ על אמצעים שיעזרו לילדים לשפר את איכות השינה שלהם. ניתן לסכם חלק מהנורמות בצורה הבאה:

קבע סדרה של שגרות

חשוב ליצור שגרת שינה בריאה. הקפדה על אותה שגרה בו-זמנית חשובה לכוונון השעון הביולוגי שלהם, להגדיר מקצבים חיוניים ולהשיג שליטה מסוימת על דפוסי השינה של הילד.

שגרה מוצקה אחת היא להתקלח, לאכול, לקרוא סיפור וללכת לישון.

אם ילדיכם נמצאים בגיל שבו הם גם הולכים לבית הספר, עליכם להיות מודעים לכך שזמן החופשות נוטה להחמיר את בעיות השינה מכיוון שלוחות הזמנים והשגרה של הילד משתנים.

תן להם ארוחת ערב קלה

ילדים צריכים לעכל לחלוטין את הארוחה שלהם שעה או שעתיים לפני השינה. הימנעו מלצרוך מזונות המכילים סוכר או קפאין; זה עלול לעורר אותם יתר על המידה.

חדרי ילדים

בהיגיינת שינה לילדים היפראקטיביים, חשוב מאוד לשים לב לפרטים מסוימים על חדר השינה שלהם.

ודא שהם תמיד ישנים באותו מקום, באותו זמן. זה צריך להיות מקום חשוך ושקט, רחוק מרעשים חיצוניים ובטמפרטורה טובה.

השעון הביולוגי שלהם יכול להיות מושפע מהתנאים בסביבה. זאת אומרת שבחושך, המוח מפריש חומרים שממריצים שינה. להיפך, בנוכחות אור המוח ממריץ פעילות והוא מעכב שינה.

ילדים צריכים לקשר מיטה לשינה

זה חיוני לשמור על כמה נורמות לגבי היגיינת שינה עם ילדים היפראקטיביים
זה חיוני לשמור על כמה נורמות לגבי היגיינת שינה עם ילדים היפראקטיביים.

המיטה צריכה להיות נוחה ומוצקה עבור הילד. בחרו מצעים ובגדים מתאימים לשינה, רצוי פיג'מה רפויה כדי שירגישו בנוח.

צור נורמות לשימוש במכשירים אלקטרוניים

הם לא צריכים לעשות שיעורי בית במיטה כי זו פעילות מנטלית. לכן, משחקי וידאו, טלוויזיה ומכשירים אלקטרוניים אחרים צריכים להישמר במקום אחר; לא בחדר השינה של הילד. כדאי במיוחד להימנע מלאפשר לילד להשתמש בהם לפני השינה.

המפתח הוא הרבה סבלנות כדי שתתחילו לעקוב אחר שגרה קפדנית שעוזרת לילדים להירדם בעצמם. אם במקרה הם מתעוררים ויוצאים מהמיטה, בקש מהם לחזור למיטה ולשכב אך מבלי לנזוף בהם.

אם ילדים בוכים, נסו לעמוד בפני הדחף ללכת ולבדוק אותם מיד. תן לכמה דקות לעבור לפני שאתה נכנס ותרגיע אותם. כשהם רגועים כדאי להשאיר אותם שוב בשקט.

גירוי נוירו-קוגניטיבי

זהו טיפול לא תרופתי הפועל על הקשרים הנוירולוגיים הכרוכים בשינה. זה תורם לפיתוח יכולות מסוימות במוח לשנות את ארכיטקטורת השינה ולהפחית בעיות שמונעות מהילד לישון. זהו סיוע יעיל עבור נדודי שינה בילדות.

התנהגותם של ילדים עם היפראקטיביות ובעיות השינה שלהם

ילדים אלו מתקשים להירדם ובעיקר להישאר לישון. מה שכן, הם חסרי מנוחה כאשר גורמים להם להישאר במיטה. הם מאוד לא יציבים ובלתי צפויים כשמגיע הזמן לישון, ובמהלך היום הם יכולים להיות ישנוניים כתוצאה מכך.

ההשלכות של נדודי שינה אצל ילדים היפראקטיביים

נדודי שינה בילדות גורמים לליקויי קשב וקשיי למידה. לילדים היפראקטיביים יש קשיים להתרכז ולשלוט בדחפים שלהם.

בנוסף, הם יכולים גם להיתקל בקשיים בשליטה ברגשותיהם או בהפנמת השפה, ויש להם יכולת מועטה לפעילויות חוץ בית ספריות או עבודה נוספת. הם גם מצבי רוח ומשתנים במהירות משמחים לעצבניים וחרדים. הם בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לסבול מהפרעות או תנאים אחרים.

לסיכום, ילדים יכולים לפתח שגרת שינה בריאה גם אם יש להם נטייה להיפראקטיביות. זה רק ידרוש קצת משמעת בעמידה בלוח זמנים בריא כדי שהגוף והנפש שלהם יוכלו להסתגל ולהקל עליהם להירגע ולנוח.

פופולריים