מה לעשות אם התינוק שלך תמיד בוכה בלילה?

"מה אני יכול לעשות אם התינוק שלי תמיד בוכה בלילה?"
"מה אני יכול לעשות אם התינוק שלי תמיד בוכה בלילה?"
שעת הלילה מגיעה והתינוק שלך עונה על כל צרכיו, אבל אז מתחיל לבכות ללא סיבה נראית לעין. למה הוא בוכה ומה אתה יכול לעשות כדי לעזור להרגיע אותו?

"מה אני יכול לעשות אם התינוק שלי תמיד בוכה בלילה?" זו שאלה נפוצה שהורים שואלים את עצמם כשבסוף הערב התינוק שלהם מתחיל להתעצבן יותר מהרגיל ללא סיבה נראית לעין.

אחרי שבדקתם שהתינוק לא רעב, קר, כואב או זקוק להחלפת חיתול, אז למה התינוק שלכם בוכה ללא שליטה?

יש כמה תיאוריות שעשויות לעזור לך להבין מדוע התינוק שלך תמיד בוכה בלילה. למידה עליהם יכולה גם לעזור לך להפחית את התדירות של פרקים אלה.

אז המשך לקרוא כדי לגלות יותר!

למה תינוקות בוכים בלילה?

תינוקות בוכים כדי להביע את צרכיהם. זה בעצם אמצעי התקשורת היחיד שהם יכולים לסמוך עליו כדי ליידע אותנו שמשהו לא תקין.

הגורמים העיקריים שמשנים את מצב הרוח שלהם הם רעב, הצורך במגע אנושי, טמפרטורת הגוף שלהם (הם יכולים להיות קרים או חמים), אי נוחות פיזית או כאב.

עם זאת, בהתאם לגיל הקטן שלך, הסיבה מאחורי הבכי עשויה להשתנות. זה קורה, למשל, עם תינוקות בני כמה חודשים בלבד, הנוטים לבכות בלילות ללא סיבה.

חלק מהמומחים מקשרים את התופעה הזו ל"תורת החרדה" במהלך הלילה. אומרים שבזמן הרחם, השעות שבהן תינוקות פעילים יותר וחסרי מנוחה הן בלילה.

למרות שזה אולי נשמע מוזר, לפני לידת תינוקות, הם שומרים על הרגלים מסוימים שקשה להם להרפות מהם לאחר הלידה.

מסתבר שהתינוק שלך עלול להרגיש מתוסכל בגלל הצורך לישון או להישאר בשקט במהלך השעות בהן היה הכי פעיל או ער בזמן הרחם.

משך והשלכות של הרגל הבכי

ראשית, עליך לדעת שזהו שלב זמני. זה נוטה להימשך לא יותר מכמה חודשים; זה בסופו של דבר יקטן ויהפוך לסירוגין.

היבט חשוב נוסף שכדאי לדעת עליו הוא שפרקי בכי נוטים להיות קצרים. הם לעולם לא יחזיקו יותר מ-40 דקות ולמעשה, יש כמה טריקים שיכולים לעזור לך להרגיע את התינוק שלך.

מה לעשות אם התינוק שלך תמיד בוכה בלילה
מה לעשות אם התינוק שלך תמיד בוכה בלילה.

"הגורמים העיקריים שמשנים את מצב הרוח של תינוקות הם רעב, הצורך במגע אנושי, טמפרטורת הגוף (הם יכולים להיות קרים או חמים), אי נוחות פיזית או כאב".

האם התינוק שלך תמיד בוכה בלילה? רופאי ילדים אומרים שאם תסתכל מקרוב על האופן שבו התינוק שלך בוכה, אז תבחין שזהו בכי בלתי נשלט שממש נשמע כמו צרחות כועסות.

למעשה, זה בדיוק מה שקורה. תינוקות עושים זאת כדי לנסות להקל על מה שרופאי ילדים מכנים "חרדה מצטברת", הנגרמת מכל החוויות והלמידה החדשות שהם עוברים במהלך היום.

בנוסף, הם גם מתרגלים לכל ההרגלים החדשים שלהם מחוץ לרחם. אז, בכי בלתי נשלט למעשה עוזר להם להוציא הכל ולהירגע.

מה לעשות אם התינוק שלך תמיד בוכה בלילה

עליך לדעת שהתינוק שלך ישלוט בעצמו, לאט לאט, בזמן שלוקח לו להירגע ולהפסיק לבכות. כמובן שרק לתת לו לבכות זה לא הפתרון הטוב ביותר, אבל הטריקים האלה עדיין עשויים לעזור. הכל יהיה תלוי ביום, בגילו של התינוק ובמצב הרוח של התינוק.

עם זאת, הטיפים הבאים יכולים לעזור לתינוקות להרגיש טוב יותר ולהפסיק לבכות.

  • החזק אותם וטלטל אותם בעדינות ובאטיות כשאתה מדבר בקול רגוע ורך. פעולה זו מנחמת מאוד את התינוקות אך היא לא אמורה להימשך יותר מ-3 דקות. לאחר הזמן הזה, אתה צריך לשים אותם בעריסה שלהם.
  • תנו לתינוקות לבכות בעריסה שלהם, אך לא יותר מ-4-5 דקות. תן להם הזדמנות לשחרר את כל החרדה; הם ירגישו רגועים יותר ויוכלו לישון בנעימים.

כהמלצה אחרונה, חשוב שתדעו שאסור לכם להניח שהתינוק שלכם תמיד בוכה בלילה רק בגלל מה שאומרת תיאוריית החרדה.

ברגע שתשימו לב ותוודאו שכל צרכיו מתקיימים, תוכלו לנסות ולנחם אותו. הבינו שזהו רק שלב זמני.

פופולריים