השעונים הביולוגיים של גברים

השעונים הביולוגיים של גברים
השעונים הביולוגיים של גברים.
הרעיון של שעון ביולוגי תמיד נקשר לנשים. עם זאת, מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מצאו שנושא זה משפיע גם על גברים. נספר לכם יותר על כך במאמר הבא.

לאחר גיל 30, נשים מתחילות לעתים קרובות לשמוע הערות על הסיכונים בלהרות. במקרה של גברים, הגיל לא רק משחק תפקיד ביכולתם להביא ילדים לעולם; אבל זה יכול גם להשפיע על בריאות ילדיהם. לכן אנחנו רוצים לדבר על השעונים הביולוגיים של גברים.

עד גיל 35, זה הופך להיות קשה יותר ויותר לנשים להיכנס להריון. יתר על כן, אם הם אכן נכנסים להריון, קיים סיכון גבוה יותר לבעיות בריאותיות של התינוקות שלהם.

על פי האמונה הרווחת, תהליך ההזדקנות אינו משפיע על גברים באותו אופן. במקום זאת, מאמינים שהם מסוגלים להביא ילדים לעולם עד גיל מבוגר.

עם זאת, זה לא לגמרי נכון. יש יותר ויותר עדויות שמובילות מומחים להאמין שגם לגברים יש שעון ביולוגי .

השעונים הביולוגיים של גברים

נכון לעכשיו, אנשים משתמשים במונח "שעון ביולוגי" כדי להתייחס ספציפית להזדקנות הרבייה של נשים. עם זאת, יותר ויותר מומחים מקבלים ומיישמים את אותו רעיון כשמדובר בגברים .

מחקרים שונים הראו קשר בין גיל מתקדם בגברים לבין קשיי רבייה. עם זאת, במיוחד בעשור האחרון, חלקם רק התחילו לטעון שהמושג יכול לחול גם על גברים.

אנשים אלה מאשרים כי הגיל משפיע על יכולתם של גברים להביא ילדים לעולם באופן דומה לאופן שבו הוא משפיע על נשים. עם זאת, ציר הזמן אינו זהה לחלוטין.

מה שנכון הוא שככל שגבר מבוגר יותר, כך קשה לו יותר להביא ילדים לעולם. גברים מבוגרים נוטים גם ללדת ילדים עם בעיות בריאותיות.

עם זאת, נראה כי מעט אנשים כיום מודעים לכך שגילו של גבר יכול להשפיע על יכולתו להביא ילדים לעולם, ועל בריאותם של אותם ילדים. זאת למרות שהמדע ברור לגבי השעונים הביולוגיים של גברים.

ככל שגברים מתבגרים, הם חווים ירידה בפוריות וברמות ההורמונליות. יחד עם זאת, לילדיהם יש סיכון גבוה יותר לסבול מסיבוכים בריאותיים.

"ארבעים זה גיל הנעורים, חמישים זה הנוער של הזקנה" -
ויקטור הוגו-

גילו של גבר משפיע על פוריותו

לכן אנחנו רוצים לדבר על השעונים הביולוגיים של גברים
לכן אנחנו רוצים לדבר על השעונים הביולוגיים של גברים.

גברים ממשיכים לייצר זרע חדש לאורך כל חייהם. הזרע קיים ולכן משכפל את ה-DNA של הגבר ואז מתחלק לשניים, שוב ושוב.

למרות עובדה זו, מחקר מאשר שמערכות הרבייה של גברים אינן חסינות מפני השפעות ההזדקנות. במילים אחרות, גילו של גבר משפיע על פוריותו.

ככל שגבר מבוגר יותר, כך קשה לו יותר להרות תינוק. למעשה, גברים מבוגרים נוטים יותר לראות את בן זוגם סובלים מהפלה במהלך ההריון. יחד עם זאת, גילו המתקדם של גבר עלול לעורר בעיות בריאותיות בילדיו.

בניגוד לנשים, שנולדות עם מספר מוגבל של ביציות, גברים ממשיכים לייצר זרע כל עוד הם חיים. יש גברים שמצליחים להביא ילדים לעולם בשנות ה-60 לחייהם, או אפילו מאוחר יותר, בעוד שהשעונים הביולוגיים של נשים כבר הפסיקו לעבוד.

כיצד אורח חיים יכול להשפיע על השעונים הביולוגיים של גברים

ישנם הרגלים מסוימים שיכולים למזער את ההשפעה של שעון ביולוגי של גברים. בעיות פוריות גבריות קשורות לרוב לבעיות בריאות אחרות.

אלה כוללים סרטן, לחץ דם גבוה, בעיות לב ומחלות כליות. לדוגמה, גברים הסובלים מעודף משקל נוטים יותר לחוות רמות נמוכות של טסטוסטרון.

יש גם עדויות הולכות וגדלות שמה שאדם אוכל, שותה ומעשן משחק תפקיד. באותו אופן, אפילו הלחץ שגברים עוברים בחודשים לפני ההתעברות יכול להשפיע על בריאות הזרע שלהם, ואולי גם על בריאות ילדיהם.

עם זאת, שינויים אחרים בבריאות הרבייה של גבר הם פשוט תוצאה של חלוף הזמן הבלתי נמנע.

מחקרים הראו שהאיכות הגנטית של הזרע של גבר פוחתת עם הגיל. זה יכול להוביל לאי פוריות, הפלה, סיכון גבוה יותר לאוטיזם, סכיזופרניה וסוגים מסוימים של סרטן בילדים.

לבסוף, חשוב לזכור שהשעונים הביולוגיים של גברים ונשים לא צריכים להיות מקור עיקרי לדאגה להורים לעתיד.

הטרנדים האחרונים מלמדים שיותר ויותר ילדים נולדים להורים בגילאי 30 עד 40. זאת בשל גורמים אישיים ומקצועיים המשפיעים על אורח החיים של ההורים כיום.