האם עלי להפסיק לעבוד כדי לשמור על הילדים שלי?

האם הורים צריכים אי פעם להפסיק לעבוד כדי לשמור על ילדיהם במשרה מלאה
האם הורים צריכים אי פעם להפסיק לעבוד כדי לשמור על ילדיהם במשרה מלאה?
האם הורים צריכים אי פעם להפסיק לעבוד כדי לשמור על ילדיהם במשרה מלאה? אילו אפשרויות נוספות קיימות? המשך לקרוא כדי לגלות...

ההחלטה להפסיק לעבוד על מנת לשמור על תינוקם במשרה מלאה היא החלטה שרבים, אם לא רוב, זוגות מתמודדים איתה בשלב זה או אחר.

יש יותר ויותר אמצעים שיאפשרו לנו לשלב בין מצבי עבודה ומשפחה. עם זאת, במקרים רבים, עדיין לא ניתן לאמהות או אבות לעבוד ולדאוג לילדיהם בו זמנית.

בשל כך, רבים מהם שוקלים לוותר על מקום עבודתם כדי להתמסר לילדיהם במשרה מלאה. כאשר עומדים בפני החלטה זו, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון.

גורמים המשפיעים על ההחלטה להפסיק לעבוד

מצבה הכלכלי של המשפחה

במקרים רבים, מצבה הכלכלי של המשפחה משפיע על ההחלטה האם על האם (או האב) להפסיק לעבוד כדי לטפל בילדים. הוויתור על העבודה לא יהיה פשוט כלל ועיקר, ויותר מכך בהוצאות הלידה.

השארת הילד בטיפולו של אדם שלישי

אמהות ואבות רבים מעדיפים לשמור על ילדיהם בעצמם, במקום לתת להם ללכת למעון, או לשכור מישהו אחר שיעשה זאת. לשכור מישהו זה מאוד יקר. בנוסף לכך, זו החלטה קשה להפקיד את ילדכם הצעיר בידי מישהו מחוץ למשפחה.

מצב העבודה של האב

אם שני ההורים עובדים, אז האב יהיה מעורב יותר בגידול הילד ובטיפול בו. כאשר שניהם עובדים, המשימות צריכות להתחלק שווה בשווה על ידי שניהם.

מצד שני, אם האם תפסיק לעבוד כדי לשמור על הילדים, אז, באופן הגיוני, היא תצטרך לבצע 90% מהמשימות, מכיוון שהוא יעבוד מחוץ לבית. זה כמובן יכול לעבוד הפוך.

אפשרות לחזור לעבודה

עדיין לא ניתן לאמהות או אבות לעבוד ולדאוג לילדיהם בו זמנית
עם זאת, במקרים רבים, עדיין לא ניתן לאמהות או אבות לעבוד ולדאוג לילדיהם בו זמנית.

במדינות רבות, חברה תיתן חופשת לידה כדי שהאם תוכל לטפל בילד בחודשים הראשונים ולאחר מכן לחזור לעבודה לאחר מכן. נשקול אפשרויות אלה להלן.

הפחתת יום עבודה

אפשרות נוספת שקיימת בעת קבלת החלטה זו היא הפחתה בשעות העבודה. זה יכול לעזור מאוד לילד, ויכול ללבוש שתי צורות:

  • כאשר הילד נולד, על מנת לשמור על הילד במשרה מלאה ולשמור על עבודתו
  • כאשר הילד מתחיל בית ספר, על מנת להתאים את עצמו ללוחות הזמנים

חופשה ללא תשלום

מדובר בחופשה מרצון שבה עובד מפסיק לעבוד לפרק זמן מוגדר. החברה לא משלמת להם את המשכורת, אבל הם שומרים על תפקידם (או דומה).

אם חופשה ללא תשלום זו מיועדת לטיפול בילדים - אחת הסיבות הנפוצות ביותר - אזי, לפי המדינה, חברה תשמור לך את תפקידך עד שלוש שנים. לאחר עמידה במועד זה, העובד יחזור שוב לתפקידו. זו אולי לא בהכרח אותה עמדה בדיוק כמו קודם, אבל זו תהיה עמדה מוסכמת.

הזמן המוסכם ישתנה ממדינה למדינה. עם זאת, החזרה המתוכננת בדרך כלל עולה בקנה אחד עם תחילתו של הילד בבית הספר או בגן. בדרך כלל אינך יכול לחרוג משלוש שנים, שכן מובן שסוגים אחרים של טיפול זמינים כעת, והילד אינו זקוק לטיפול המתמיד שהיה זקוק לו קודם לכן.

מתי אפשר לקבל חופשת לידה?

בנוסף לכך, לרוב ניתן לפרוס את חופשת הלידה. זה לא בהכרח חייב להיות חודשים רצופים. העובדת יכולה לקבל, למשל, חודשיים מחופשת הלידה, ואז לחזור לעבודה לחודש ולאחר מכן לקבל עוד חודש חופשה. זה כמובן משתנה ממדינה למדינה ומחברה לחברה, ויש להסכים מראש.

בקיצור, כל משפחה היא שונה, ויש לה מחשבות ודעות משלה בעניין. אין החלטה נכונה או לא נכונה, ואסור לשפוט אנשים לפי מה שהם מחליטים.

הפסקת עבודה לזמן מה היא אפשרות טובה אם אתה מאמין שזה יועיל לך כמשפחה. וכמו כן, להמשיך לעבוד היא גם אפשרות טובה אם זה איך שאתה רואה את זה.