קשיי למידה אצל ילדים: אסטרטגיות שיעזרו להם בבית

אתם עשויים לחשוב שלהכנת שיעורי בית עם ילדים עם קשיי למידה זה מסובך
אתם עשויים לחשוב שלהכנת שיעורי בית עם ילדים עם קשיי למידה זה מסובך, עם זאת, זה יהיה די קל לאחר שתלמדו את האסטרטגיות הללו.
אם לילדיכם יש קשיי למידה, אל תחמיצו את האסטרטגיות הללו כדי לעזור להם בבית.

דמיינו שאתם יושבים ליד השולחן ועוזרים לילדיכם בשיעורי הבית שלהם. אתה עושה כמיטב יכולתך לשמור אותם ממוקדים, אבל אפילו חידוד עיפרון יכול לגרום לריכוז שלהם להיעלם. זה יכול להיות מקרה של קשיי למידה אצל ילדים וכדאי לעשות משהו בנידון. כאן תמצא כמה אסטרטגיות, המותאמות ליכולות האמיתיות שלהן, כדי לעזור להם בבית.

אולי תחשוב שהכנת שיעורי בית עם ילדים עם קשיי למידה היא מסובכת, עם זאת, אתה תמצא את זה די קל ברגע שתלמד את האסטרטגיות הללו.

קשיי למידה אצל ילדים: אסטרטגיות שיעזרו להם בבית

עבודת צוות

ראשית, עליך ליצור קשר עם המורה של ילדיך כדי לדבר על ההרגלים שלהם בעת הכנת שיעורי בית. ספר להם כמה זמן לוקח להם להכין שיעורי בית וכמה הם מוסחים כשהם אמורים להיות מרוכזים. כך תלמדו גם את הציפיות של המורה לגבי ההתפתחות האינטלקטואלית של ילדיכם.

באותו אופן, יהיה חשוב שתכינו תכנית שיעורי בית שתעזור להם לפתור את הבעיות שהם עלולים להיתקל בהם בבית. לגרום להם להבין שזו עבודת צוות. וגם אם אתה והמורה לצידם, הם צריכים להשקיע מאמצים כדי לשפר את התפתחות הלמידה שלהם.

הפסקות מהנות של 5 דקות

כשילדים מתוסכלים ממשימה מסוימת, עדיף לעשות הפסקה של חמש דקות כדי לעשות משהו מהנה. אתה יכול להסתובב, להאזין למוזיקה או לאכול חטיף. זה יכול לעזור להם לסיים את התסכול שלהם כדי שיוכלו לחזור לעשות שיעורי בית עם פרספקטיבה חדשה.

כתוצאה מכך, הם יחזרו עם אנרגיה מחודשת ונכונות לשפר את המצב. אם אתה משאיר אותם לשבת הרבה זמן, מתוסכלים ועושים את אותו הדבר שוב ושוב (ללא תוצאות), ייתכן שאתה תורם לחסימה רגשית. זו הסיבה שהפסקה מהנה של חמש דקות היא כל כך חשובה.

לוח השלמת שיעורי בית

ביחד תוכלו להכין לוח השלמת שיעורי בית ולשים אותו על המקרר או בכל מקום שבו הילדים שלכם יכולים לראות אותו. אתה יכול להכין אותו בעצמך או להוריד אותו מהאינטרנט.

קשיי למידה אצל ילדים: אסטרטגיות שיעזרו להם בבית
קשיי למידה אצל ילדים: אסטרטגיות שיעזרו להם בבית.

לאחר מכן, עליך לסמן ב-"X" בכל פעם שילדיך משלימים משימה. יתר על כן, אתה יכול לתגמל את הילדים שלך בכל פעם שהם משלימים את כל הלוח. הדבר החשוב כאן הוא שתעריכו את ההישגים של ילדיכם כפי שאתם חושבים שזה הכי טוב.

קריאה משותפת, אחת האסטרטגיות הטובות ביותר לילדים עם קשיי למידה

קריאת פרק שלם מתוך ספר יכולה להיות מכריעה עבור ילדים עם קשיי למידה. עם זאת, אתה יכול לעזור להם למנוע את הלחץ שזה יכול לגרום להם. חשוב לעזור להם ללמוד לאהוב קריאה ולהבין את הערך שבעשייה.

לשם כך, תוכלו לתת לילדיכם לקרוא את הפסקה או הביטוי הראשון של ספר, ואם הם קוראים חדשים, תוכלו לקרוא את רוב הטקסט ולהשאיר להם חלקים קטנים ממנו. כך, המידע מהטקסט יהיה מעניין יותר.

בנוסף, חשוב לעצור כדי לחזק את המושגים שהם רוכשים. זה יעזור לילדיכם להמשיך להתמקד ולהתחייב למשימות שהם אמורים להשלים.

האזנה למוזיקה רכה

אין שום דבר שלילי בהאזנה למוזיקה רכה בזמן הכנת שיעורי בית, גם אם לילדיכם יש קשיי למידה. אם תבחר את המוזיקה הנכונה, זה לא חייב להפריע. זה צריך להיות מלודי והילדים שלך לא צריכים להבין את המילים.

בכך הילדים ירגישו ששיעורי בית זה דבר שנעים יותר לעשות, ומה גם שהם ייהנו מהמוזיקה. יתר על כן, אם אתה מנגן בכלי נגינה, השמעת מוזיקה רכה בזמן שילדיך לומדים עלול לחסום רעשים מעצבנים. אם המוזיקה מסיחה את דעתם של בני משפחה אחרים, הילדים שלכם יכולים להשתמש באוזניות.

לבסוף, אנו מקווים שהאסטרטגיות הללו יעזרו לכם בבית כאשר תצטרכו לבחור את האלטרנטיבות הטובות ביותר עבור ילדיכם עם קשיי למידה.

פופולריים