מהי הורות מגפון?

אחת הדרכים השליליות לגידול ילדים היא מה שנקרא הורות מגפון
כפי שציינו, אחת הדרכים השליליות לגידול ילדים היא מה שנקרא הורות מגפון.
לצעוק על ילדים זה אף פעם לא רעיון טוב. לגדל אותם כאילו הם תמיד מקשיבים לנו דרך מגפון מביא לתוצאות רעות. אבל למרבה המזל, יש פתרונות ואפשרויות לתקן את זה.

למרות שהשם אולי נשמע קומי, ההשלכות של הורות מגפון לילדים לא טובות בכלל. לכן, במאמר זה, אנו הולכים לגלות מה זה וכיצד נוכל להימנע מכך.

כך או כך, נכון שהורים רבים, מרוב תסכול, חוסר מידע, עייפות, כעס או חוסר זמן, מפסיקים לחפש אחר שיטות מיטביות לגידול ילדיהם.

הורות מגפון

כפי שציינו, אחת הדרכים השליליות לגידול ילדים היא מה שנקרא הורות מגפון. הוא מקבל את שמו מהורים שעושים שימוש מתמיד בצעקות כדי לנסות לגרום לילדיהם לציית להם.

בדרך כלל, הורות מגפון מלווה לרוב בשיטות אחרות שאינן רצויות. אלה יכולים לכלול ענישה לא פרופורציונלית, איומים שיטתיים או המפורסם " כי אמרתי זאת ", ללא הסברים נוספים.

כפי שאתם יכולים לדמיין, להורות הכוללת צעקות וענישה מתמדת יש השפעה שלילית על התפתחות הילד. למרבה המזל, אפשר לנתב מחדש מצב קונפליקטאלי כזה אם אתה יודע איך לעשות זאת, במיוחד בשלבים המוקדמים.

ההשלכות של הורות מגפון

ההשלכות של הורות המבוססת על צעקות אינן חיוביות כלל. בואו נסתכל על העיקריים שבהם, המגובים על ידי מחקר ומומחים.

טיפוח חוסר ביטחון

את ההחתמה הנגרמת מהצעקות ניתן לראות אפילו בילדים הקטנים ביותר, אפילו אצל תינוקות. כתוצאה מכך, מומחים הבחינו שלילדים אלו יש בעיות חמורות בכל הנוגע לקבלת החלטות בטוחות.

ההשלכות של הורות מגפון
ההשלכות של הורות מגפון.

על פי מחקר שפירסמה פרופסור סוזן וודהאוס מאוניברסיטת ליהי, חוסר הביטחון של ילד מתגבר עם כל צעקה, גם אם היא רק מדי פעם.

צמיחה של התנהגות חסרת אחריות

סוג זה של הורות מביא גם לכך שילד הופך לחסר אחריות יותר. למרות שזה יכול להיות יעיל בטווח הקצר, בטווח הארוך הילד יפתח גישה רעה, המתמקדת, מעל הכל, במרדנות.

כך אומרת המומחית והסופרת החינוכית וויטני ר. קאמינגס, שבאמצעות ניסיונה מדגימה התפתחות של גישות לא הולמות הגורמות לילדים לחפש סיפוקים מתמשכים ובו בזמן, מתעלמת מהאחריות שלהם.

הגבלת אוטונומיה

אנחנו חוזרים כאן למחקר של קאמינגס - היא מאשרת שצעקות פוגעות בילדים. באמצעות המחקר שלה, אנו יכולים להבחין שילדים שגדלים בהקשר של צעקות אינם מראים יכולת גדולה לחשוב בעצמם. בדרך זו, הילד מפתח סוגים שונים של תגובות למשמעת, או לחימה, בריחה או נסיגה.

בגיל צעיר מאוד, הילד יראה סימנים של חוסר יכולת להתמודד עם מבוגרים. לכן, עם חוסר ההכנה הזה, הם לא מוכנים לקבל את ההחלטות הנכונות, במיוחד כשהם מרגישים בלחץ, וזה הזמן שבו הם מגיבים הכי גרוע.

זה מפחית את פוטנציאל הצמיחה של הילד

ב"פוטנציאל צמיחה", איננו מתכוונים כאן להתפתחותם הפיזית. אנחנו מדברים על ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם וניצול הכישרונות והיכולות שלהם. ילדים יחוו גם הפחתה ביכולות אלו, מה שימנע מהם לקבל את הכלים להגיע להגשמה אישית משלהם.

בדו"ח של יוניסף בשם Hidden in plain sight, הוכח שילדים הנחשפים כל הזמן ללחץ רעיל סובלים משינויים בהתפתחות המוח הפיזיולוגית שלהם. למרבה הצער, ההשלכות הקוגניטיביות, החברתיות והרגשיות הן אדירות. בנוסף, יש להם אפילו קשר לבעיות גדילה גופנית.

איך לעבוד על התנהגות לא הולמת של ילדים

כפי שאנו יכולים לראות, עלינו לעבוד על התנהגות בלתי הולמת אצל ילדים מבלי להזדקק לצעקות. לשם כך, נוכל להציע כמה המלצות מעניינות. אתה לא צריך להתעלם מאלה, שכן הם יעזרו לטפל במצב ולנתב אותו במהירות.

  • הדבר הראשון צריך להיות לנתח ולהעריך את מקור ההתנהגות הבלתי הולמת.
  • כדאי לשים לב למעשים הלא רצויים הללו, גם אם הם קלים.
  • אם הילד חוזר על פרקים אלה, עליך להפריע מיד, בנחישות ובתקיפות, אך ללא איומים או צעקות.

אז, עכשיו כשאתם יודעים מהי הורות מגפון, והייתם רוצים לעשות את כל המאמצים כדי להימנע מכך, אז הגיע הזמן להתחיל לעבוד כדי שילדיכם יוכלו להתפתח בצורה נכונה, בשמחה, וללא כל גישות והתנהגות לא רצויות או שליליות.

פופולריים