6 עובדות סקרניות על התפתחות הילד

עובדות סקרניות על התפתחות הילד
עובדות סקרניות על התפתחות הילד.
הנה כמה עובדות סקרניות על התפתחות ילדים שאולי לא ידעתם.

לראות איך ילדים מתפתחים עם הזמן זה נפלא ויוצא דופן. לאט לאט הם הופכים לאנשים קטנים וכאשר אנו הכי פחות מצפים לכך, הם כבר יעברו את גיל ההתבגרות וההתבגרות. לכן, כדאי לנסות ליהנות מכל שלב בהתפתחות הילד.

אין ספק שיש הרבה דברים שיפתיעו אותך בזמן שתראה את הילד שלך גדל, כמו 6 העובדות המוזרות במאמר זה. מי מהם כבר הכרת?

6 עובדות סקרניות על התפתחות הילד

1. יילודים בוכים ללא דמעות

תינוקות בוכים מלידה, אבל רוב הילודים בוכים מבלי לייצר דמעות. זוהי בעיה פיזיולוגית מכיוון שתעלות הדמעות שלהם לא מפותחות במלואן. למעשה, הצינורות שלהם אינם פתוחים לגמרי והדמעות שלהם לא יכולות לעבור דרך עיניהם כתוצאה מכך.

2. ירידה במשקל בלידה

זה נורמלי שיילודים ירדו במשקל במהלך שלושת או ארבעת הימים הראשונים לחייהם. למעשה, הם נוטים לאבד 5-10% ממשקל הלידה שלהם. עם זאת, אין צורך לדאוג, שכן הם יעלו במשקל זה בחזרה וימשיכו לעלות יותר ככל שיעברו הימים.

3. עד גיל 3 אין לילדים שיניים שלמות

שיניים ראשונות של תינוק מופיעות בדרך כלל בין 6-7 חודשים ל-12 חודשים. ואז, לאט לאט, הם מצמיחים יותר שיניים. עם זאת, לרוב הילדים אין את כל השיניים שלהם עד גיל 3 שנים. כידוע, מדובר בשיני חלב, הנושרות בסביבות גיל שש.

4. פחד מזרים

תינוקות נוטים לפתח פחד מזרים בסביבות 8 חודשים. זוהי התנהגות הסתגלותית נורמלית לחלוטין. עם זאת, הדבר המצחיק הוא שאין להם את הפחד הזה כשמדובר בילדים אחרים.

5. בהתפתחות הילד, לגורמים חיצוניים יש תפקיד מהותי

בהתפתחות הילד ובמיוחד בגדילתם, גורמים חיצוניים, כגון תזונה, אורח חיים, איכות הסביבה או בריאות, חשובים יותר מגורמים אחרים כגון גנטיקה או מוצא אתני. לכן, הילדות צריכה להיות מסומנת בתשומת לב מספקת לצרכיה הבסיסיים ולבריאותם.

6. צמיחה מהירה בלידה ובגיל ההתבגרות

ילדים גדלים במהירות במהלך שנת החיים הראשונה. למעשה, ב-12 החודשים האלה הם גדלים ב-50%. לאחר מכן, הצמיחה מתייצבת והם גדלים פחות או יותר ללא הרף, כ-5 סנטימטרים בשנה.

פתאום מגיעה גיל ההתבגרות, שבה אתה עלול להרגיש שהילד שלך "מתמתח". שלב זה נמשך כ-4 שנים. בשלב זה, בנות חוות עלייה מהירה בגודל במהלך השנתיים הראשונות, בעוד שגם בנים גדלים באותן שנים.

"הילדים שלנו גדלים כל כך מהר! סיבה מספיקה לא להחמיץ שנייה מחייהם".

- בעילום שם -

תהנה מהתפתחות הילד

ככל שתראו את ילדכם מתבגר, בוודאי תבינו שיש הרבה יותר עובדות מוזרות על התפתחות הילדים מאלה שהצגנו זה עתה.

זכור שילדך יעבור כל אחד משלבי התפתחות הילד פעם אחת בלבד. כתוצאה מכך, חשוב שתיהנה מכל שלב ותלווה את הקטן שלך בדרך הארוכה של ההתבגרות.

פופולריים