לחץ דם גבוה בילדים: תסמינים ומניעה

שליטה בה בהקדם האפשרי וביצוע ההמלצות שנתנו לכם יסייעו לילדכם להימנע מבעיות לחץ דם
שליטה בה בהקדם האפשרי וביצוע ההמלצות שנתנו לכם יסייעו לילדכם להימנע מבעיות לחץ דם.
לחץ דם גבוה בילדים עלול להיעלם מעיניהם. לכן, אתה צריך לבדוק לעתים קרובות לחץ דם כדי למנוע בעיות בריאות חמורות יותר.

כשאנחנו שומעים שלמישהו יש לחץ דם גבוה, אנחנו בדרך כלל חושבים על מבוגרים. באופן כללי, אנו חושבים שהם סובלים מעודף משקל ואינם מתאמנים. עם זאת, יותר ויותר ילדים בגיל בית הספר סובלים מלחץ דם גבוה כיום.

אם תבדקו את זה קצת יותר לעומק, תגלו שמצב זה יכול להופיע בכל גיל. למרבה המזל, אחוז הילדים עם לחץ דם גבוה עדיין נמוך מאוד. עם זאת, חשוב שתהיה ערני. על פי נתונים של האיגוד הספרדי לרפואת ילדים, אנשים רבים אינם מבחינים במצב זה מכיוון שהוא אינו מאובחן.

טוב לדעת שיש שני סוגים של לחץ דם. יש אחד שמגיע לעוצמה גבוהה כדי לשאוב דם בכל הגוף. זה נקרא לחץ סיסטולי. ואז יש לחץ דיאסטולי, וזה המקום שבו הלב נרגע כדי לקחת דם בין פעימות.

לחץ דם גבוה בילדים הוא סימן אזהרה

מדענים עדיין חוקרים את הגורמים ליתר לחץ דם בילדים. ברוב המקרים, מלבד אלו הקשורים להשמנה, הם לא יכולים למצוא סיבה ספציפית. זו הסיבה שכל כך קשה לאבחן לחץ דם גבוה.

מה שברור הוא שכאשר יתר לחץ דם הופך לבעיה, זה בדרך כלל סימן אזהרה לבעיה בריאותית חמורה נוספת. זה יכול להיות איתות למחלת כליות, הפרעות בלב, או בעיות במערכת העצבים או האנדוקרינית.

אין ספק, לחץ דם גבוה מתפתח עם הגיל. זו הסיבה שילד עלול לסבול מלחץ דם גבוה אך לא להראות תסמינים כלשהם. ואז, עם הזמן, מצבם עלול להחמיר.

מהם הסימנים והתסמינים השכיחים ביותר של לחץ דם גבוה?

אם הרופא שלך חושב שלילדך עשוי להיות לחץ דם גבוה, הרופא יכול לבדוק זאת באמצעות כמה בדיקות שגרתיות. השיטה הטובה ביותר היא פשוט לבדוק את לחץ הדם שלו עם מד לחץ דם. בדרך כלל, כך רופאים מזהים יתר לחץ דם.

מצד שני, מצב זה אינו מראה בעיות נראות לעין, מה שמקשה על הבחינה בבית. עם זאת, תסמינים אלה עשויים להיות אינדיקטורים ללחץ דם גבוה:

  • סחרחורת לאחר ביצוע פעילות גופנית.
  • כאבי ראש מתמידים
  • קושי בנשימה עמוקה.
  • עייפות מתמדת.
  • ראייה מטושטשת או בלבול.

המלצות לטיפול בלחץ דם גבוה

אחוז הילדים עם לחץ דם גבוה עדיין נמוך מאוד
למרבה המזל, אחוז הילדים עם לחץ דם גבוה עדיין נמוך מאוד.

אם לילדכם יש לחץ דם גבוה עקב השמנת יתר, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לעזור לילד לרדת במשקל. ירידה במשקל לא רק תעזור ללחץ הדם שלו, אלא גם תועיל לבריאותו הכללית.

לאחר מכן, עליך לעקוב ולהגביל את צריכת המלח שלו. אל תניח מלחים על השולחן, ובדקו את רמות המלח של המזונות שלו. פשוט על ידי צפייה בצריכת המלח של ילדך, אתה יכול להפחית יתר לחץ דם קל. אתה יכול גם להוריד אפילו רמות לחץ דם חמורות.

לילד עם עודף משקל יש הרבה יותר סיכוי לסבול מבעיות בריאות אחרות בנוסף ליתר לחץ דם. כדי להימנע מכך, עזרו לו או לה ליצור הרגלי אכילה ופעילות גופנית טובים. הם המפתח להתפתחות בריאה.

יצירת שגרת פעילות גופנית לילדך תהיה גם הצעה בטוחה מרופא הילדים. הוכח שפעילות גופנית עוזרת לווסת את לחץ הדם. לכן, שגרת פעילות גופנית מתונה יכולה לעזור ליתר לחץ דם בילדות.

מניעה עושה את ההבדל

חשוב מאוד לתפוס יתר לחץ דם בהתחלה. כיום, מומלץ להתחיל לשלוט על לחץ הדם של ילדים החל מגיל 3 שנים. זה חשוב במיוחד עבור תינוקות שנולדו מוקדם או עם משקל נמוך.

חשוב שהורים ידעו שהם צריכים לטפל במצב זה מיד. התעלמות או הזנחה ממנה רק יחמירו את המצב עם השנים.

בעיה זו עלולה לגרום לאי ספיקת לב או שבץ בבגרות. כמו כן, לחץ דם גבוה לאורך זמן עלול לגרום לשינויים בדפנות כלי הדם. זה יכול אפילו לגרום לנזק לכליות, לעיניים ולאיברים אחרים.

שליטה בה בהקדם האפשרי וביצוע ההמלצות שנתנו לכם יסייעו לילדכם להימנע מבעיות לחץ דם.