כיצד משפיע נגיף הנילוס המערבי על הריון?

נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום שמתפשט דרך עקיצת יתוש נגוע
נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום שמתפשט דרך עקיצת יתוש נגוע.
נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום המשפיע על מערכת העצבים. זה יכול להיות מאוד קשה לזהות כי הזיהום מתרחש דרך עקיצה פשוטה של יתוש נגוע.

נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום שמתפשט דרך עקיצת יתוש נגוע. התוצאה העיקרית של הזיהום היא סוג מסוים של נפיחות המכונה דלקת המוח.

נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום חמור המשפיע על מערכת העצבים ודורש מידה רבה של טיפול וזהירות. קשה מאוד לזהות את התפשטותו, בהתחשב בכך שהיא מתרחשת באמצעות עקיצה פשוטה של יתוש נגוע ולא תמיד מייצרת תסמינים.

ללא טיפול רפואי מוקדם, נגיף הנילוס המערבי עלול לגרום למוות.

דלקת המוח, נפיחות של המוח

נגיף זה, הידוע גם בשם WNV, הוא מחלה שהופיעה די לאחרונה. המקרים הרשומים הראשונים הופיעו ב-1937 באפריקה, ב-1957 באירופה וב-1999 באירופה.

נגיף הנילוס המערבי מתחיל להתבטא באמצעות תסמינים קלים מאוד, כמו חום וכאבי ראש. מכיוון שתסמינים אלה כל כך נפוצים, הם אינם נוטים לגרום לדאגה. זה מקשה מאוד על האבחנה של זיהום גדול זה.

כאשר נגיף הנילוס המערבי קיים, הוא גורם לגירוי ברקמות המוח, מה שגורם לנפיחות ולכאב.

תסמינים של נגיף הנילוס המערבי

למרבה הצער, ללא טיפול רפואי הכרחי, חום וכאבי ראש יכולים להוביל לכאב הרבה יותר אינטנסיבי ומורגש. בין התסמינים הנפוצים ביותר הם:

  • עייפות
  • כאב ראש
  • חום גבוה
  • פריחה
  • דלקת הלחמית.
  • חולשת שרירים
  • גידים דלקתיים
  • קשיחות של שרירי הצוואר
  • חוסר תיאום של הגפיים
  • במקרים חמורים, הנגיף עלול לגרום לנזק לסטוק ולנוירונים, אשר כתוצאה מכך משפיע על תפקוד הגוף.

כיצד WNV משפיע על ההריון?

המחקר האחרון מצא כי נגיף הנילוס המערבי יכול להשפיע על אמהות במהלך ההריון. כתוצאה מכך, העובר יכול גם להיות מושפע ויכול להיות או לפתח מחלה אחת או יותר בלידה.

על פי המרכז לבקרת מחלות, בין 7 ל-10% מהתינוקות שנולדו מאמהות נגועות יציגו מומים מולדים חמורים. הבולטים ביותר כוללים חיך שסוע ותסמונת דאון.

נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום המשפיע על מערכת העצבים
נגיף הנילוס המערבי הוא זיהום המשפיע על מערכת העצבים.

אותו מחקר מצביע על כך שהסיבוכים והסיכונים תלויים ברגע בו האם נדבקה. במילים אחרות, ההשפעות של המחלה משתנות בהתאם לשאלה אם הזיהום מתרחש במהלך השליש הראשון, השני או השלישי.

אמנם יש עוד הרבה שאנחנו צריכים לגלות, אבל מומחים מאמינים ש-WNV אחראית למקרים רבים של מומים שונים. זה כולל גם מומים שנצפו במהלך התקופה שלפני הלידה וגם עם הלידה.

הופעת תסמינים ואמצעי זהירות

התסמינים מופיעים בדרך כלל בין 3 ל-14 ימים לאחר עקיצת היתוש המקורית - הסיבה השכיחה ביותר לזיהום.

הליכים רפואיים מסוימים כגון עירויים או השתלות מציגים גם סיכון מינימלי לזיהום. אם אתה מניק את תינוקך, קיים אותו סיכון מינימלי.

ברוב המקרים, נשים בהריון דורשות טיפול הכולל מתן נוזלים תוך ורידי. אמהות נגועות יעברו גם בדיקות דם כדי לזהות כל שינוי שעלול להשפיע על בריאותן או על בריאות התינוק שטרם נולד.

כיצד למנוע את התפשטות נגיף הנילוס המערבי?

ברור שחשוב לנקוט באמצעי בטיחות בהתאם למקום מגוריכם. זה כולל שליטה במגפה - ממצה ככל האפשר - וגם שימוש בחומרים דוחים ואנטיביוטיקה טבעית.

כמו כן, חשוב להימנע מחשיפה בשעות ולאזורים המועדים ביותר לפעילות מגיפה. יחד עם זאת, כדאי להימנע ממים עומדים. אם אתה מוצא חיה מתה בנכס שלך או בקרבתו, יש לקבור אותה או לשרוף אותה.

אם אתם בארץ ויש לכם חיות סוסים, נסו להתרחק מהן. מחקרים הראו שהם נשאים נפוצים של נגיף הנילוס המערבי.

במילים אחרות, יתושים נגועים יכולים להעביר את הנגיף לסוסים, ולאחר מכן להעביר אותו לבני אדם באמצעות אותה פעילות יתושים.

אם את בהריון, עליך לנקוט באמצעי זהירות קיצוניים. למרבה הצער, יש מעט שאתה יכול לעשות אם כבר נדבקת בנגיף הנילוס המערבי. לכן, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להיות זהיר ולנקוט בכל אמצעי המניעה האפשריים.