חשיבות הוראת האמנויות בכיתה

הוראת האמנויות חורגת הרבה מעבר לפרקטיקות יצירתיות קונקרטיות
הוראת האמנויות חורגת הרבה מעבר לפרקטיקות יצירתיות קונקרטיות.
היום אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות לדבר על החשיבות של שילוב אמנויות בכיתה. גלה את היתרונות של אמנות ויצירתיות בלמידה.

אומנויות משולבות בכיתה עוסקות בהרבה יותר מאשר ללמוד לצייר, לנגן על מקליט, לשיר או להמחיז מחזה. עבור ילדים רבים, אמנות היא כלי המעודד מחשבה ביקורתית כמו גם כישורי פתרון בעיות. הוראת האמנויות חורגת הרבה מעבר לפרקטיקות יצירתיות קונקרטיות.

חקר, ניסוי והיגיון ממלאים תפקיד חשוב בתכנית לימודים איכותית הכוללת אמנות. שילוב אמנויות בכיתה עוזר לטפח את היכולות הללו. יתרה מכך, זה מועיל לילדים בהתפתחותם ובהתקדמותם.

"האמנויות הן מרכיב חיוני בחינוך, בדיוק כמו קריאה, כתיבה וחשבון... מוזיקה, ריקוד, ציור ותיאטרון הם כולם מפתחות המפתחים הבנה והישג אנושיים עמוקים."

- ויליאם בנט, שר החינוך האמריקאי לשעבר -

שיפור בביצועים אקדמיים

דו"ח שפורסם על ידי Europeans for the Arts קישר בין הוראת האמנויות לבין ביצועים אקדמיים משופרים. התלמידים לומדים להטיל ספק בדברים ולהפיק יותר ממה שהם לומדים.

יתר על כן, כאשר תלמידים חוקרים אמנות מתרבויות ותרבויות אחרות, הם לומדים על תרבויות השונות משלהם. במילים אחרות, הוראת האמנויות מסוגלת לפתוח את המוח של הילדים.

הוראת האמנויות בכיתה מרחיבה את ההתפתחות החברתית והרגשית

השתתפות בפעילויות קבוצתיות כמו תיאטרון, פסטיבלי אמנות ומשקפי אמנות עוזרת לילדים לפתח תחושת הערכה עצמית בריאה מאוד. מה גם שפעילויות אלו מסייעות גם בטיפוח היכולות החברתיות שלהם.

ילדים לומדים צורות חדשות של אינטראקציה עם חבריהם לכיתה, ההורים, הציבור ואפילו עם סגל בית הספר. לכן, הוראת האמנויות יוצרת חברויות חדשות ומלמדת ילדים את היסודות של עבודת צוות. מה גם שלהוראה אמנותית יש השפעה חיובית על המוח.

"אנשים שלומדים ומתרגלים אמנות מציגים יכולות זיכרון מעולות והם צופים חדים יותר".

- האגודה האירופית לקידום האמנויות -

יכולות קוגניטיביות מוגברות

"האמנויות הן מרכיב חיוני בחינוך
"האמנויות הן מרכיב חיוני בחינוך, בדיוק כמו קריאה, כתיבה וחשבון.

הוראת האמנויות מעוררת יכולות קוגניטיביות. באמצעות האמנות, התלמידים מסוגלים לבטא את עצמם ולתקשר עם אחרים באמצעות שפה אישית ייחודית.

בחינוך לאמנויות נוכל להבחין בהתפתחות אינטלקטואלית הדרגתית במודעות של ילדים לעצמם ולסביבתם. הם מבינים שמה שהם עושים בא מעצמם. וזה מסייע בהבנתם העתידית של בעיות אפשריות שיכולות להתעורר בצורות ביטוי אחרות.

לימוד אומנויות והתמדה

כשילדים פותחים את העטיפה של פסנתר בפעם הראשונה, הם מבינים במהירות את העבודה הקשה שמשתלבת בנגינה. היכולת לנגן סונטה מאת בטהובן לוקחת זמן. אז, הם מתחילים להתאמן, לפתח טכניקות ויכולות, ולהמשיך לעבוד על זה. וכתוצאה מכך, ההתמדה מתחילה להפוך להרגל.

כאשר ילדים מתרגלים ועובדים על היכולות האמנותיות שלהם, הדבר מוביל למוצר מוגמר או למצגת. אז, הם לומדים לקשר מסירות והתמדה עם תחושת הישג.

משוב הוא תמיד בונה

ילדים לומדים להעריך ביקורת בונה - המשוב שהם מקבלים במהלך הלמידה האמנותית שלהם. המשוב הזה לא פוגע בהם, אלא הם מסוגלים לנצל אותו כמשהו שימושי. לכן, משוב משחק תפקיד בתהליך ההוראה-למידה.

המטרה של משוב מתמשך זה היא לשפר את היכולות שלהם. במסע הזה, הערכה היא חלק בסיסי בתהליך. כל שיעור אמנותי מסוגל להפוך את הביקורת לחוויה רבת ערך התורמת להצלחת המוצר הסופי.

בקיצור, הוראת האמנויות מאפשרת לילדים לבטא את עצמם בצורה בריאה וחופשית. כל ילד רואה את העולם בצורה שונה. וכשהילדים מתפתחים וגדלים כאינדיבידואלים, צורות הביטוי שלהם משתנות. לכן, החינוך האמנותי מעודד רגישות שתהיה בסיסית בעתידם כמבוגרים.

"לאמנות יש תפקיד בחינוך לעזור לילדים להיות דומים לעצמם במקום יותר כמו כולם".

- סידני גורביץ קלמנס -

פופולריים