מתי ילדים יכולים להתחיל לצאת לבד?

כאשר ילדים רוצים להתחיל לצאת לבד
כאשר ילדים רוצים להתחיל לצאת לבד, מתעוררים פחדים וחוסר ביטחון בהוריהם אם הזמן מתאים.
כאשר ילדים רוצים להתחיל לצאת לבד בפעם הראשונה, ייתכן שהוריהם יודעים כעת אם הזמן מתאים. הנה עצה כיצד לדעת אם הילד שלך מוכן או לא!

לא קל להורים לראות את ילדיהם גדלים ומתרחקים מהם. מציאת איזון בין מתן מקום להגנת יתר יכולה להיות אתגר לא קטן. כאשר ילדים רוצים להתחיל לצאת לבד, מתעוררים פחדים וחוסר ביטחון בהוריהם אם הזמן מתאים.

אין גיל מדויק שבו ילדים יכולים להתחיל לצאת לבד. זה יהיה תלוי בגורמים פנימיים וחיצוניים רבים. עם זאת, אחד המרכיבים הקובעים ביותר לגבי האם הגיע הזמן הוא מידת האוטונומיה של הילד.

מתי ילדים יכולים להתחיל לצאת לבד זה עניין של אוטונומיה

כהורה, מחשבה על לשחרר את המושכות ולאפשר לילדיכם תקופות קטנות של חופש בהדרגה יכולה להפחיד אתכם. למרות זאת, חובתכם ואחריותכם לגדל ילדים מסוגלים ועצמאיים.

מתי ילדים יכולים להתחיל לצאת לבד זה עניין של אוטונומיה
מתי ילדים יכולים להתחיל לצאת לבד זה עניין של אוטונומיה.

אוטונומיה היא לא משהו שילדים רוכשים אוטומטית כשהם מגיעים לגיל מסוים. במקום זאת, זו מיומנות שמתפתחת בהדרגה מהשנים הראשונות לחיים.

חשוב לך להקצות מטלות קטנות ואחריות לילדים שלך. הרגילו של הילדים לערוך את השולחן, לנקות את החדר שלהם או להכין את התרמיל של בית הספר יעזור להם לבנות ביטחון עצמי ותחושת ערך אישי.

ילד שהופקד באחריות מאז שהיו צעירים מאוד יפתח את היכולת לחשוב ולפתור בעיות. הם יהיו מוכנים יותר להתמודד עם העולם בעצמם מאשר ילד שתמיד היה מוגן יתר על המידה.

גורמים שיש לקחת בחשבון

בנוסף לאוטונומיה, גורמים נוספים משפיעים גם על ההחלטה מתי לאפשר לילדים להתחיל לצאת לבד.

  • אישיותו של הילד. יש ילדים שהם יותר הרפתקנים ונחושים, בעוד שאחרים מפחדים יותר. ההחלטה להתחיל לצאת לבד למקומות היא אישית לחלוטין, כלומר ילדכם חייב לעשות זאת בעצמו. אתה לא צריך להכריח את ילדך לעשות זאת ולא להשוות אותם לבני גילו.
  • המרחק לנסיעה. לאפשר לילד שלך ללכת למאפייה ממול או לזרוק את האשפה זה לא אותו דבר כמו לתת לו ללכת לבית הספר שלו, שנמצא 15 דקות משם.
  • בטיחות הסביבה. אם אתם גרים בעיירה קטנה ושקטה או באזור מגורים, יהיה בטוח יותר לתת לילדכם לצאת לבד עם חבריו מאשר אם אתם גרים בעיר גדולה.

הנחיות שיעזרו לילדכם להתחיל לצאת לבד

  • אין גיל ספציפי ותקף לכל המקרים. עם זאת, מומחים המליצו לא לאפשר לילדים לצאת לבד לפני גיל 9 או 10, מכיוון שאין להם את הבשלות הקוגניטיבית לזהות ולהעריך סכנות.
  • תן לילדך בהדרגה אוטונומיה. התחל על ידי השארת ילדך בבית לבד בזמן שאתה יוצא לסידורים בקרבת מקום. מאוחר יותר, החליפו תפקידים ותנו להם לצאת בלעדיכם. אם אתה גר באזור מגורים, תן להם לשחק עם החברים שלהם ללא השגחתך.
  • בפעמים הראשונות שהם נוסעים מרחקים ארוכים בלעדייך, כמו המרחק לבית הספר, עדיף שהם יעשו זאת בחברת אחיהם או חבריהם.
  • לפני שאתה עוזב את הבית שלך, הצע להם מידע המותאם לגיל על הסכנות והמצבים שיש לקחת בחשבון. לדוגמה, הימנעות מאנשים חשודים, בחירת המסלולים הבטוחים ביותר ושינון כתובת ומספר הטלפון של הוריהם.
  • עם זאת, עליך להימנע מהציף ולהפחיד אותם על ידי פירוט סיכונים מוגזמים, במיוחד אם אתה גם לא נותן להם הנחיות כיצד לפעול. חממו אותם אבל אל תגרמו לחוסר ביטחון משתק.
  • הצב כמה מצבים ושאל אותם איך הם היו פועלים בהם. כך אתם עוזרים להם לנמק ולחפש פתרונות התמודדות, בנוסף לתת ערך לדעות שלהם, שיחזק את ביטחונם העצמי.
  • חזרו איתם על סיטואציות. כך תראו אם ילדכם הטמיע את ההוראות וגם תעזרו לו להתמודד עם קשיים שעלולים להתעורר בפעמים הראשונות. בנוסף, התחילו בליווי ילדכם במהלך המסע אך אפשרו לו לקבל את ההחלטות. מאוחר יותר, אפשרו לילד ללכת לבד מולכם בזמן שאתם מפקחים עליו מאחור עד שלבסוף ירגישו מוכנים לעשות זאת לבד.

פופולריים