איך להתמודד עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית?

במאמר זה נשתף כמה רעיונות שיעזרו לך להתמודד עם נעילה עם ילדים עם מוגבלות שכלית
במאמר זה נשתף כמה רעיונות שיעזרו לך להתמודד עם נעילה עם ילדים עם מוגבלות שכלית.
הצורך להישאר בבית הוא מסובך עבור כולם, אבל התמודדות עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית יכולה להיות מאתגרת במיוחד. לכן אנחנו רוצים לחלוק כמה רעיונות איך אתה יכול להתמודד עם המצב הייחודי הזה.

במאמר זה נשתף כמה רעיונות שיעזרו לך להתמודד עם נעילה עם ילדים עם מוגבלות שכלית.

משבר הבריאות העולמי שנגרם על ידי נגיף הקורונה הגיע לנקודה שבה אנחנו צריכים להישאר בבית. עבור כל משפחה, זהו אתגר. אבל התמודדות עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית יכולה להיות אפילו קשה יותר.

כל הצעדים שהתרחשו באירופה, כולל סגירת בתי ספר, השפיעו על בתי ספר לחינוך מיוחד, מרכזי יום, תוכניות טיפול ועוד.

לכן, ילדים, מבוגרים וקשישים רבים עם מוגבלות צריכים ללכת ללא הטיפול הדרוש להם. מה גם שהם חייבים להסתדר בלי אינטראקציה חברתית ופעילות תעסוקתית ועוד.

ההשלכות של סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית

הורים שעוברים סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית מתמודדים עם מצב קשה. חשוב שילדים על הספקטרום האוטיסטי או עם הפרעות התנהגות יוכלו לצאת החוצה. עם השגחה כמובן.

הסיבה לכך היא שילדים אלו עלולים לפתח בעיות התנהגות, פציעה עצמית, להיות מפריעים ואפילו להיות תוקפניים אם הם מבלים יותר מדי זמן בבית. חלק מההשלכות על ילדים עם מוגבלות שכלית יכולות לכלול:

  • נרגנות.
  • התקפי זעם עזים ביותר.
  • דחיית גבולות.
  • עודף אי שקט מוטורי.
  • תוקפנות.

רעיונות כיצד להתמודד עם הסגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית

ארגן את היום שלך וכבד את השגרה

חשוב לשמור על לוח זמנים בכל הנוגע לארוחות, היגיינה אישית, שינה ופעילויות אחרות. זה לא מועיל רק לילדים, אלא גם למבוגרים.

אל תציב יותר מדי דרישות בנסיבות אלה

למרות שאנחנו רוצים שהכל יהיה בשליטה, זה יכול להיות מסובך בנסיבות הנוכחיות. לכן, עדיף להתאים את הציפיות שלנו ולקבוע כמה יעדים יומיומיים. כך נוכל ליהנות מההישגים הקטנים שכולנו משיגים בכל יום.

עודד ביטחון וביטחון, יצירת סביבה נעימה

אנחנו יכולים לתת לקטנטנים שלנו אחריות כדי שהם יעזרו לנו לערוך את השולחן, להעמיס את מכונת הכביסה וכו'. אנחנו יכולים גם לשחק משחקים שהם נהנים ויודעים לשחק כדי שירגישו מוערכים ומוכרים.

ביצוע תרגילים גופניים עוזר לנו להתמודד עם נעילה עם ילדים עם מוגבלות שכלית

אבל התמודדות עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית יכולה להיות אפילו קשה יותר
אבל התמודדות עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית יכולה להיות אפילו קשה יותר.

אתה יכול לעשות זאת בצורה של משחק. מה שהכי חשוב הוא שזה כרוך בתנועה ומאפשר לילד שלך לשחרר אנרגיה. תוכלו לשחק במשחקי דגדוג, להשתמש בכדור, לתרגל יוגה לילדים, ליצור מסלול מכשולים עם חפצים מסביב לבית וכו'.

הרעיון הוא לעזור לילדכם לשרוף אנרגיה, מכיוון שזה עוזר להימנע מהתקפי זעם ואי נוחות שעלולים לנבוע מחוסר פעילות.

עודדו יצירתיות

הטמיעו משחקים חדשים ואטרקטיביים עבור ילדכם. לדוגמה, אתה יכול לעשות מלאכת יד מכיוון שיש אלפי רעיונות שאתה יכול לבחור מהם. ודא שכל פעילות שתבחר מתאימה להעדפות ולתחומי העניין של ילדך.

כולנו צריכים זמן להתנתק

זמן פשוט להתנתק חשוב לכל אחד מבני המשפחה... גם להורים וגם לילדים. המשמעות עשויה להיות קריאה, צפייה בסרטים יחד, משחק, שיחה עם חברים, מנוחה וכו'. כל אחד יכול לבחור את פעילות הפנאי שלו.

הקדישו זמן מדי יום לביצוע פעילויות הדורשות יותר ריכוז ומאמץ

נסו לעשות עם ילדיכם פעילויות דומות לאלו שהם היו עושים בדרך כלל בטיפול. כך הם יפעלו על פי שגרת העבודה שלהם וימשיכו להתקדם לעבר המטרות שלהם. זה יקל על החזרה לשגרה הרגילה לאחר סיום הנעילה.

האזנה למוזיקה מרגיעה את כולנו ומייצרת תחושות טובות

האזנה למוזיקה היא עוד דרך מצוינת להתמודד עם סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית. אם ילדכם נהיה חרד, תוכלו להפעיל קצת מוזיקה, לעצום עיניים, לחשוב על דברים נחמדים ולהירגע.

אתם יכולים גם לרקוד או לשיר יחד עם כל מוזיקה שילדכם נהנה ממנו. מה שהכי חשוב זה ליהנות ולהישאר מבדר!

שימו לב למה שאתם אוכלים וקבלו כמה שיותר אור שמש ואוויר צח

עכשיו, כשאנחנו לא יוצאים כל כך הרבה, אנחנו מבלים פחות זמן בשמש. אבל חשוב לגופנו לקבל את הוויטמין D שאנחנו צריכים.

לכן, הקדישו כמה שיותר זמן ליד חלונות, במרפסת שלכם או בחצר שלנו, אם יש לכם. כמו כן, אל תזניחו תזונה בריאה. זהו גורם מפתח בשמירה על בריאות ולחות בכל עת.

אלו כמה טיפים שכדאי לזכור כאשר עומדים בפני סגר עם ילדים עם מוגבלות שכלית. אבל, כמובן, כל אחד - צעיר ומבוגרים - יכול להפיק תועלת מיישום הרעיונות הללו. מימושם יכול לעזור לכם להישאר בריאים פיזית ורגשית בזמנים קשים אלו.