לקבל כשהילדים שלך יגדלו

קשה מאוד לקבל את זה שהילדים שלך גדלים
קשה מאוד לקבל את זה שהילדים שלך גדלים.
לקבל שילדיך יגדלו יום אחד זו משימה לא פשוטה. מצד אחד, אנחנו שמחים שהם יזכו בעצמאותם. מצד שני, אנחנו מרגישים עצובים שהם לא צריכים אותנו יותר. קבלת המציאות הזו היא הצעד הראשון להתמודדות איתה.

קשה מאוד לקבל את זה שהילדים שלך גדלים. עם זאת, עליך ללמוד שהזמן עובר ושהם יהפכו יום אחד לעצמאיים.

במאמר זה נספק כמה עצות כיצד להתמודד עם השלב הקשה של ההורות.

לקבל שילדים גדלים

רוב ההורים אומרים שהם רוצים שילדיהם היו יכולים להישאר קטנים לנצח. בגיל צעיר, ילדים זקוקים להוריהם והקשיים העיקריים שלהם הם קשירת נעליים או שבירת הצעצוע האהוב עליהם.

זה נורמלי להרגיש מסוכסך כשהילדים שלך לומדים משהו חדש או מתחילים להפגין עצמאות. אתה כמובן תרגיש שמח על ההישג שלהם. אבל יחד עם זאת, אתה עלול גם להרגיש עצוב כשאתה מבין ש"הם כבר לא צריכים אותנו כמו קודם".

כצעד ראשון, עלינו לקבל שכל הילדים בהכרח גדלים. הם גדלים מילדים למתבגרים ואז עוברים בסופו של דבר להיות מבוגרים. כשזה קורה, זה נורמלי שהם עוזבים את הבית, אבל בואו לא נקדים את עצמנו עדיין.

התבגרות היא שלב מסובך בצעירותו של ילד. אוטונומיה משולבת עם שינויים הורמונליים והמרד של אי בקשת עזרה. זוהי ה"הפסקה" הראשונה בחיי ההורים.

כמה שנים לאחר מכן, אותו בן, שעדיין לכאורה פגיע אלינו, מחליט לחיות לבד, להתחתן או לעבור לחו"ל. אנחנו לא מאמינים שהזמן עבר כל כך מהר! נראה כאילו זה היה רק אתמול כשהוא בא לעולם, עשה את צעדיו הראשונים, או עשה את היום הראשון שלו ללימודים.

הכנה

יש צורך לקבל שבשלב מסוים, ילדיכם יעזבו את הבית ויקימו משפחה משלהם. זה לא אומר שאתה צריך לחשוב יותר מדי על הנושא הזה כשהילד שלך עדיין רק תינוק - אבל נסה להתרגל לרעיון ברגע שהוא נער.

לקבל שילדים גדלים
לקבל שילדים גדלים.

כך, כשהזמן יגיע, תהיו מוכנים יותר. עם זאת, לא לגמרי, מכיוון שתמיד יהיה הקונפליקט הזה בין אושר לעצב.

בבוא העת, תשמחי כשהם יחליטו לעזוב את הבית, אבל גם תהיי במצוקה כי הם לא יצטרכו אותך כמו קודם. אנחנו לא הולכים לשקר, זה יכול להיות אחד הרגעים הכואבים ביותר של ההורות. זה מבחן שיש להתגבר עליו, וההזדמנות המושלמת להתחיל לחשוב על עצמך.

על ידי קבלה שילדיך יגדלו ויעזבו את הבית, חיוני ללמוד למלא את הפער החדש שנוצר בחייך. ברמה הפיזית, עם חדרים ריקים, אבל גם רגשית, עם התחושה הזו של "עכשיו מה אני אעשה?" שפולש אלינו.

כפי שנאמר קודם לכן, הכנה לרגע זה יכולה להפחית במידה ניכרת את מה שמכונה "תסמונת הקן הריק". לא הרבה הורים מכינים את עצמם לרגע שילדיהם עוזבים את הבית כי בפנים הם מקווים שזה לעולם לא יקרה.

איך להתמודד עם שלב זה בחיים

אתה לא צריך לראות את השלב הזה של החיים כמשהו שלילי או מעיק, אלא להיפך. אולי מאז שיש לך ילדים, לא היה לך סוף שבוע או אפילו אחר צהריים לעצמך. עכשיו יהיה לך יותר זמן פנוי!

אולי חיכית שהילדים שלך יהיו עצמאיים יותר כדי לחזור לבית הספר, לצאת לטיול או לבקר את החברים שלך לעתים קרובות יותר. הרגע הוא עכשיו!

אם אתם זוג, תעריכו את האינטימיות שאולי הייתה חסרה לכם זמן כה רב. כמובן שזו עבודה של שני אנשים לקבל את זה שהילדים שלך יגדלו ושהבית עכשיו ריק. החודשים הראשונים יהיו מוזרים ואתה עלול להרגיש קצת מבולבל.

עם זאת, כפי שנהוג לומר, אנשים הם "יצורים של הרגל" ובסופו של דבר תקבלו את השלב החדש הזה בחייכם. בו אתה יכול וחייב לחשוב על עצמך ועל הצרכים שלך.

הילדים שלכם עושים את דרכם ומעצבים את גורלם, בדיוק כפי שעשיתם לפני זמן לא רב. ומעבר לביטוי הפרוץ, עליך לקבל שזה חלק טבעי מהחיים, וללמוד לראות את הצד החיובי של השינוי הזה.

פופולריים