הורים אופטימיים מגדלים ילדים אופטימיים

הורים אופטימיים, ילדים אופטימיים
הורים אופטימיים, ילדים אופטימיים.
אופטימיות אין פירושה הכחשת המציאות, אלא דרך לחפש פתרונות ולהסתכל מעבר לבעיות כדי להמשיך הלאה. להיות אופטימי הוא תרגול מועיל לכולם.

הורים אופטימיים יוצרים סביבה בונה שבה ילדים יכולים לגדול ולהתפתח. להיות אופטימי מועיל מאוד לכל בני הבית, במיוחד לילדים.

פסיכולוגים גילו שאופטימיות בבית היא מרכיב קסם. זה מאפשר לילדינו לגדול עם ביטחון ואומץ.

כהורים, חשוב שנשים עדיפות לחינוך רגשי. לעולם אל לנו להפסיק להעשיר את עצמנו בכלים ופתרונות חדשים. זה יעזור לנו להסתדר ולהפוך את הבתים שלנו למקום הרמוני. ללא ספק, אלו תנאים שעוזרים לנו להתגבר על קשיי החיים ביתר קלות.

בהתחשב בכך שילדים קטנים מחקים את הוריהם, חשוב לדעת לתת להם דוגמה טובה לאופטימיות. לשם כך, עלינו להיות קוהרנטיים, סובלניים, מכבדים ועמידים.

להלן נספק מידע מעמיק יותר לגבי מדוע כל כך חשוב שיהיו הורים אופטימיים בבית. כמו כן, נציע כמה פעולות שכדאי ליישם בחיי היום יום .

הורים אופטימיים, ילדים אופטימיים

למרות שהנוסחה עשויה להיראות פשוטה מאוד, היא מרמזת על הרבה מאוד לוגיסטיקה. כשהורים מקבלים החלטה מודעת להיות אופטימיים, עליהם לעבור מעבר למושג המופשט. הם צריכים ליישם אופטימיות על בסיס יומיומי.

כמו שאומר הפתגם הישן, לאט אבל בטוח. בניית אורח חיים חיובי, בריא ומועיל מתרחשת לאט לאט. כל פעולה נחשבת .

אלה שמחליטים להורות מנקודת מבט אופטימית עושים לילדיהם טובה עצומה כבר מגיל צעיר. וזה מעבר רק לעזור להם לפתח ערכים חיוביים.

זה גם מעורר גישה בונה ביקורתית המקדמת מודעות עצמית. לכן, הם מסוגלים לפתח הערכה עצמית בריאה, אמון, אומץ ואמפתיה.

שוב, אופטימיות אינה מרמזת לחיות בעולם פנטזיה. לא מדובר בהתעלמות מכוונת מקשיים או מהיבטים שליליים של המציאות. אלא, זה אומר להסתכל לעומק על המציאות.

הורים אופטימיים יוצרים סביבה בונה שבה ילדים יכולים לגדול ולהתפתח
הורים אופטימיים יוצרים סביבה בונה שבה ילדים יכולים לגדול ולהתפתח.

זה אומר להיות מודע לכך שאמנם הדברים לא תמיד פשוטים, אבל תמיד אפשר להפיק את המיטב מהמצוקה כדי להתקדם. יחד עם זאת, זה מרמז לדעת שהנסיבות משתנות ועלינו להתגמש.

ילדים שיש להם הורים אופטימיים תמיד יחפשו פתרון לבעיותיהם במקום ליפול בתלם של תסכול. גישה זו תעזור להם ליהנות מאיכות חיים כללית משופרת.

הם גם ישמשו השראה גדולה לילדים אחרים בני גילם. עם הזמן, הם עצמם יהוו מודל לחיקוי עבור אחרים.

הקרבנות מזיקה לבריאותו הרגשית של האדם

התלונה קשורה ישירות לקורבנות ואולי גם להערכה עצמית נמוכה. אם אנו מתקשים לראות היבטים חיוביים בעצמנו, זה ישפיע על האופן שבו אנו רואים את הנסיבות שלנו.

נתחיל לחזור על משפטים כמו: תמיד יש לי מזל רע... דברים תמיד מסתדרים לאחרים אבל לא בשבילי... המשפחה שלנו כל כך שונה ממשפחות אחרות (נאמר מנקודת מבט שלילית).

כאשר אנו משתמשים בשפה שלילית וקורבן בביתנו, זה משפיע על ילדינו. הם נוקטים בגישה פסיבית של תבוסה ביחס לחיים. כתוצאה מכך, זה מונע מהם ללכת אחרי מה שהם רוצים ולהילחם על חיים טובים יותר. הם מתחילים להאמין שאין להם שליטה על חייהם - שדברים ישתבשו לא משנה מה הם יעשו.

יחד עם זאת, ביקורת עצמית מוגזמת מזיקה גם להתפתחות הילד. זה מוביל ילדים להרגיש לא מספיקים - לא משנה מה הם עושים או כמה קשה הם עובדים, זה לעולם לא יספיק.

גידול ילדינו באופטימיות הוא השקעה בכוחם ובהתפתחותם האינטגרלית.

עצה להימנעות משליליות בביתך

  • הימנע משפה קורבן והרסנית. במקום זאת, חפשו פתרונות יצירתיים לבעיות שלכם, טפחו אהבה עצמית וקדמו ביטויים חיוביים.
  • הפנה תמיד את תשומת לבך להיבטים החיוביים של ילדיך, ושלך.
  • הסבירו לילדיכם שאין דבר כזה "חיים מושלמים", "משפחות מושלמות" ו"אנשים מושלמים". לכולנו יש קשיים, גם כשאנחנו עובדים קשה מאוד. עם זאת, אנו משיגים הישגים באומץ והתמדה.
  • כשהילדים שלך מתלוננים או מבקרים אחרים, אל תתמוך בהערותיהם. במקום זאת, הקשיבו להם ובו בזמן הבהירו שאף אחד לא מושלם. כולנו אחראים לחיינו.
  • השתמש במה שנקרא "ויטמינים רגשיים". הם יעזרו לך להישאר ממוקד ולשאוף קדימה בהתלהבות ואנרגיה.

עכשיו אתה יודע: אם אתה רוצה ילדים חיוביים, אתה צריך לעשות את העבודה בעצמך. התחל בהיפטרות ממילים שליליות ועמדות הרסניות. זכרו שהדוגמה שלכם היא הדרך הטובה ביותר ללמד את ילדיכם.

פופולריים