אני מרגיש שאני עושה הכל לא נכון בגידול הילדים שלי

טיפים נוספים שכדאי לזכור אם אתה חושב שאתה עושה הכל לא בסדר בגידול הילדים שלך
טיפים נוספים שכדאי לזכור אם אתה חושב שאתה עושה הכל לא בסדר בגידול הילדים שלך.
אולי אתה חושב שאתה עושה הכל לא נכון בגלל עצות של אנשים אחרים, אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת!

הורים רבים חשים מתוסכלים מכל העצות שהם מקבלים מבני משפחה וחברים. אולי זה קרה לך ואתה חושב שאתה עושה הכל לא בסדר בהורות שלך, אבל זה לא נכון הכל! לפעמים כל העצות הלא רצויות האלה יכולות לגרום לך להרגיש כל כך רע שאתה עלול אפילו לבכות.

מה לעשות אם אתה מרגיש שאתה עושה הכל לא נכון בהורות שלך

אל תיקח את זה קשה מדי

האנשים שאכפת להם מתינוקכם קשורים אליכם ואל ילדכם בצורה מיוחדת המזמינה עצות מתוך רצונם הטוב מכל הלב. הידיעה הזו עשויה לתת לך סיבה לטפל בהפרעות בעדינות, באופן שישאיר את הרגשות של כולם ללא פגע מבלי להרגיש שאתה עושה הכל לא בסדר.

בלי קשר לעצות, זה התינוק שלך, ובסופו של דבר, אתה תגדל את הילד שלך בדרך שמרגישה לך הכי טוב. לכן, לעתים רחוקות כדאי ליצור מלחמה על הערותיו של אדם בעל כוונות טובות. אתה יכול להגיב לעצות לא רצויות במגוון דרכים, אבל תמיד באמפתיה ואסרטיביות.

תקשיב קודם במקום לחשוב שאתה עושה הכל לא נכון

זה טבעי להתגונן אם אתה מרגיש שמישהו שופט אותך, אבל רוב הסיכויים שהוא לא מבקר אותך. במקום זאת, האדם האחר משתף את מה שהוא מרגיש שהוא תובנה בעלת ערך. נסה להקשיב, כי אתה עשוי ללמוד משהו בעל ערך שיהיה טוב להורות שלך. ואם המידע לא עובד בשבילך, להגיד תודה ולעבור למשהו אחר יהיה בסדר.

אל תבטל את זה

אם אתה יודע שאין דרך לשכנע את האדם השני לשנות את דעתו, פשוט חייך, הנהן בראשך ותן תגובה לא מתחייבת, כגון, "מעניין!" ואז שנה בעדינות את הנושא מבלי להעליב את האדם שמולך.

בחר את הקרבות שלך בחוכמה

אם חמותך מתעקשת שהתינוקת תצטרך לחבוש כובע לטיול בפארק, קדימה, שים כובע על ראשה. לא תהיה לכך השפעה ארוכת טווח, למעט אם הקטן יקבל זאת או לא. עם זאת, אל תוותרו על נושאים שחשובים לכם או לבריאותו או לרווחתו של ילדכם.

עזוב את הנושא ואל תחשוב שאתה עושה הכל לא בסדר

מה לעשות אם אתה מרגיש שאתה עושה הכל לא נכון בהורות שלך
מה לעשות אם אתה מרגיש שאתה עושה הכל לא נכון בהורות שלך.

אם חבר או בן משפחה לוחצים עליך לתת לתינוק שלך לבכות כדי ללמוד לישון לבד אבל אתה יודע היטב שהילד שלך לא צריך את זה, פשוט אל תקשיב להם. התינוק שלך צריך את הזרועות שלך ואת האהבה שלך כדי להרגיש רגוע, ולא צריך להיות אכפת לך מה מישהו אחר אומר לך. פעל לפי האינסטינקט שלך ולעולם לא תעשה טעות או תרגיש שאתה עושה הכל לא נכון.

לחנך את עצמך

ידע הוא כוח. הגן על עצמך ועל שפיותך על ידי קריאה על בחירות ההורות שלך. סמוך על עצמך ותאמין שאתה עושה מה שטוב לתינוקך. זה יעזור לך ליידע אחרים גם כאשר הם נותנים לך עצות שאתה לא רוצה לקבל או שאתה חושב שהיא לא נכונה. בדרך זו, אתה גם תפתח את דעתו של האדם האחר ואפילו תוכל להראות לו את המידע ליותר אמיתות.

טיפים נוספים שכדאי לזכור אם אתה חושב שאתה עושה הכל לא בסדר בגידול הילדים שלך

דבר על מה שהרופא אומר לך

אנשים רבים מקבלים נקודת מבט אם איש מקצוע אימת אותה. אם רופא הילדים שלך מסכים עם עמדתך, אתה יכול לומר משהו כמו, "הרופא שלי אמר לחכות עד שהיא לפחות בת שישה חודשים לפני שמתחילים מוצקים." אם הרופא אינו תומך בדעה שלך בנושא זה, התייעץ עם רופא אחר שיתאים יותר לנקודות המבט שלך לגבי גידול ילדים.

תהיה מעורפל

אתה יכול להימנע מעימות עם תגובה מתחמקת. לדוגמה, אם חבר או בן משפחה שואלים אם התחלתם להתאמן בסיר (אך עוד חודשים רבים מהתחלת התהליך), תוכלו להגיב ב"נראה בעוד זמן מה".

בקש עצה!

היועץ הידידותי שלך עשוי להיות מומחה בכמה נושאים שאתה יכול להסכים עליהם. חפש מכנה משותף ושתף את המחשבות הדומות שלך. אותו אדם ישמח לעזור לך ואתה תשמח להימנע מעימות מיותר.

שנן תגובה סטנדרטית

בטון רך וידידותי, אתה יכול לומר משפט סטנדרטי בנוסח "זו אולי לא הדרך הנכונה עבורך, אבל זו הדרך הנכונה עבורי". נסה להיות כנה עם הרגשות שלך, אבל אל תרגיש רע אם לאדם השני יש סגנון הורות שונה משלך. תמיד יש זמן למצוא חבר או קבוצת תמיכה שיש להם רעיונות הורים דומים לשלך.