מה זה אומר להיות אמא בהכרה?

מה זה אומר להיות אמא בהכרה
מה זה אומר להיות אמא בהכרה?
להיות אמא מודעת פירושה לדאוג למעשינו ולמילים שלנו, ולפעול תמיד באהבה ובכבוד.

להיות אמא זה קשה כמו שזה מתגמל. אמהות מתמודדות עם דרישות גדולות (חיצוניות ופנימיות כאחד) ועם לחץ רב. אתה כל כך אוהב את הילדים שלך שאתה נואש לעשות הכל כמו שצריך. עם זאת, זה לא תמיד קל; הורות מציבה בפנינו בעיות שלעתים קרובות איננו יודעים כיצד לפתור. הדבר שחשוב לזכור כאן הוא שאת לא צריכה להיות אמא מושלמת, את רק צריכה להיות אמא מודעת.

אנחנו יכולים לקרוא ספרים ומאמרים על הורות, ולשאול קרובי משפחה, חברים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות לדעתם. אנחנו יכולים לעצבן את המוח שלנו ללמוד את טכניקות ההורות הטובות ביותר ולנסות ליישם אותן עד האותיות.

אבל, כשזה מגיע לזה, אנחנו לא מדברים כאן על מערך נוקשה של פעילויות, אלא, על הלך רוח. אם אהבה וכבוד ללא תנאי לילדך מנחה את צעדיך, אז הם ללא ספק יהיו מאושרים ובריאים.

מה זה אומר להיות אמא בהכרה?

אתה לא הרכוש שלי

הורים רבים חשים שכאשר נתנו לילדיהם חיים, ילדיהם שייכים להם. להיות אמא מודעת מרמזת שאנו מבינים שהילדים שלנו אינם רכושנו - הם מתנה. פשוט יש לנו את הכבוד ללוות אותם במסעם. הם יצורים אינדיבידואלים שראויים לחיות ולחוות.

לכן, אתה צריך להבין שהמשימה שלך היא לא שילדך יציית לך, אלא, כדי שהם יבינו ויפנימו את הערכים שינחו את צעדיו.

המטרה היא לא שהם ימלאו אחר הפקודות שלך כמו אוטומט, מתוך פחד או בגלל הסמכות שאתה מפעיל עליהם, אלא שהם יבינו את ההשלכות הטבעיות של מעשיהם ויבחרו איך להתנהג.

באותה מידה, ילדך לא בא לעולם כדי להגשים את חלומותיך או ללכת בעקבותיך. יש להם את הזכות לפתח אישיות משלהם, יש להם טעמים, העדפות ודעות משלהם, ולהביע אותם בחופשיות.

אז אתה יכול להדריך ולייעץ להם, אבל הם יהיו אלה שיחליטו באילו פעילויות ספורט או אמנות הם רוצים לקחת חלק, עם מי הם רוצים להיות חברים, איזה חוש סגנון יהיה להם ואיזה סוג. של עבודה שהם ירצו לעסוק בעתיד.

להיות אמא מודעת מרמזת שאנו מבינים שהילדים שלנו אינם רכושנו – הם מתנה
להיות אמא מודעת מרמזת שאנו מבינים שהילדים שלנו אינם רכושנו – הם מתנה.

תכבד אותם מאוד כבני אדם. הקשיבו להם ותבינו אותם. הנח אותם עם דוגמאות מהניסיון שלך, אך לעולם אל תכפה או תכריח אותם לעשות דברים. אחרי הכל, שניכם שני אנשים שונים, אינדיבידואליים.

אני נזהר בפעולות היומיומיות שלי

להיות אמא מודעת פירושה בדיוק את זה: להיות מודעת לצעדים שאנו נוקטים בכל יום בגידול ילדינו. זה מרמז לא לפעול בצורה אוטומטית, אימפולסיבית או לא מבוקרת, ולהיזהר במילים שאנו אומרים להם וגם במעשינו. חישבו היטב והשתקו לפני שאתם אומרים משהו שעלול להתחרט עליו מאוחר יותר.

באותו אופן, אתה צריך להיות מוכן לשקול מחדש ולבקש סליחה אם אתה טועה בדברים בלהט הרגע. כן, הורים יכולים גם להתנצל בפני ילדיהם. למעשה, זהו תרגיל בריא וכנה מאוד שיחזק את הקשר שלכם ואת האמון שיש לכם ביחד.

חשוב לספק לילד אזור בבית שהוא יכול לקרוא לו. החדר שלהם צריך להיות המקלט שלהם, מקום שבו הם מרגישים בטוחים. בגלל זה, עלינו לכבד את פרטיותם. ובדיוק כפי שאנו מאפשרים להם לקשט ולהשתמש באזור הזה, הם חייבים גם להיות מחויבים לשמור עליו נקי ומסודר.

כמו כן, עלינו להיות מאוד מודעים כאשר אנו מדברים על ילדינו. אל תשתמש בתוויות או שמות תואר כדי לתאר את התנהגותם. אל תדבר עליהם כעל ילד ביישן, מבולגן או לא ציית. הצהרות אלו ייכנסו עמוק לתוך נפשם ויעצבו את אישיותם. אפשרו להם להיות מי שהם ללא שיפוטים או תיוג.

כאמא מודעת, אני נותנת לך את הטוב ממני

לבסוף, כאמא מודעת, אני בוחרת לתת לך את המיטב. עם זאת, זה לא אומר שאקריב קורבנות חסרי אחריות או התחייבויות שאחר כך אעניש אותך עליהם. זה לא אומר שאנטוש את מעמדי כאישה ואתמסר לגוף ולנשמה שלך, כי זה רק יוביל אותי לתסכול וחוסר שביעות רצון. ובמוקדם או במאוחר ארגיש שאתה חייב לי.

להיפך, אני בוחרת לשמור על עצמי, לכבד את עצמי ולתת לעצמי חיים מספקים. אני אשאף להיות תמיד מאושר כדי שאוכל להציע לך את הטוב ביותר מבלי להכביד עליך באחריות למצב הנפשי שלי.

אני שואף לעבוד על הפצעים הרגשיים שלי, הדרישות העצמיות ורגשות האשמה שלי. ובכך, אוכל לדאוג לך. על ידי אהבה וכבוד עצמי, אני אוהב ואכבד אותך.

פופולריים