מה אני יכול לגרום לילד שלי לציית לי?

אני צריך שהילד שלי יציית לי
אני צריך שהילד שלי יציית לי, אבל איך אני עושה את זה?
אני צריך שהילד שלי יציית לי, אבל איך אני עושה את זה? אולי אין לך את התשובה הקסומה, אבל אתה בוודאי יכול להקשיב לעצות נבונות.

אתה צריך שהילד שלך יציית לך, אבל איך אתה עושה את זה? אולי אין לך את התשובה הנכונה ביותר, אבל בוודאי תוכל להקשיב לעצות חכמות שיעזרו לך להשיג אותה. לפעמים אהבת הורים גורמת לילדיהם להיות פחות צייתניים אליהם, אבל אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד.

ילדים, למרות גילם הצעיר, הם גם אנשים חושבים שיש להם את היכולת לפתח אישיות ביקורתית. לכן לפעמים ההתנהגות שלהם חורגת במידה קטנה או גדולה מהכללים הבסיסיים שאמא ואבא קובעים בדרך כלל.

כתוצאה מכך, ילדים מתחילים כל הזמן לא לציית ובמקרים רבים מתחילות להופיע גישות שליליות כגון התקפי זעם, דיבור בחזרה ואתגרים ישירים.

הורים עייפים, בין אם מהעבודה השגרתית של העבודה או מאחריות בכלל, עלולים להתחיל לאבד במהירות את הסבלנות. זה עלול להוביל אותם להגיב על ידי מעורבות בפעולות אלימות או פשוט מתירניות מדי ולתת לילדים לפעול כרצונם.

עם זאת, מכיוון שאף אחד מהקצוות אינו טוב, הורים צריכים לחפש את הסבלנות שחסרה להם כדי להיות מסוגלים להתמודד עם השלב הקשה הזה שעוברים הקטנים.

עם כל זה בחשבון, ברצוננו להסביר את ההיבטים הבאים:

זה נורמלי שילדים לא מצייתים להוריהם

זה מאוד טבעי שהורים מסתכלים רק על ההתנהגות של ילדיהם, אבל במציאות, הם לא עוצרים לנתח ולחשוב על הסיבות שמובילות לעמדות כאלה.

לכן, חלק חשוב בהשגת ילדכם לציית הוא התבוננות בסיבות האפשריות שעלולות לגרום לו לא לציית מלכתחילה:

  • הם לא מבינים מה אומרים להם: בהזדמנויות רבות, אנו נותנים לילדינו שורה של הנחיות, אך הן מסובכות מכדי שילדינו יבינו או יבצעו אותן. לכן כל ציפיות שלנו חייבות להיות בהתאם לגיל שלה.
  • הם מוסחים על ידי פעילות אחרת: תשומת הלב של הילדים תמיד תופנה לכל מה שמעניין אותם יותר מכל. לכן, עלינו למצוא דרך לגרום לילדים לשים לב אלינו.
  • ילדים מתרגלים לעובדה שהורים תמיד יעשו עבורם דברים.
  • אתה רגיל לחזור על אותן הוראות מספר פעמים.

לכן, אם תנתח את הפעולות וההתנהגויות שלך, אתה עשוי לקבוע מדוע לא הצלחת לגרום לילדך לציית לך. אז כדי לשנות דברים, הנה כמה הצעות.

7 טיפים שיגרמו לילדכם לציית לכם

1. הגדר גבולות

אתה צריך שהילד שלך יציית לך
אתה צריך שהילד שלך יציית לך, אבל איך אתה עושה את זה?

חשוב להבהיר מה נכון ומה לא נכון כדי לקבוע את טווח ההיתרות שבו תוערך התנהגות הילדים.

2. הימנע מלהיות אוטוריטרי

חשוב לזכור שילדים תמיד יתנהגו כמו מה שהם, ילדים. לכן עדיף לא להתנהג כמו דיקטטור, כלומר, ככל האפשר, להימנע מיישום חוקים וכללים מעבר לאלו הבסיסיים והחיוניים. אל תנסו לשלוט יתר על המידה בילדיכם רק לשם הפעלת סמכות. זה לא רע לתת לילדים שלנו לפעול בחופשיות מסוימת.

3. נסו להיות עקביים

זוהי עצה חשובה אם הורים רוצים שילדיהם יצייתו להם, שכן חיוני שהכללים יהיו עקביים, כלומר, גם אמא וגם אבא חייבים להסכים על המשמעת שניתנת לילדיהם ולהימנע מלסתור זה את זה. אחרת, הדבר עלול לגרום נזק לגידול הילד.

4. דברו עם ילדכם מבלי לצעוק

תקשורת היא קריטית כשגורמים לילדים לציית; עם זאת, עדיף לא להרים את הקול שלך, מכיוון שילדים מסוגלים לחלוטין להבין מה מפריע לך ומה אתה רוצה שהם יעשו בלי לצעוק. צעקות רק מטילות פחד ותסכול בילדים שלכם, מה שיפגע בזוגיות שלכם.

5. הקשיבו לילדכם

פעמים רבות, הורים נוטים למתוח ביקורת על התנהגויות ילדיהם, אך לא מתיישבים לחשוב ולנתח את הסיבות לעמדותיהם. מה ילדים רוצים? למה הם מתנהגים בצורה כזו? האם משהו באמת מפריע להם? הילדים שלכם הם היחידים שיכולים לספק לכם את התשובות לשאלות הללו, ואתם תקבלו אותן רק על ידי הקשבה יעילה ותודיעו להם שאתם מבינים אותם.

6. השתמש בהשלכות

למרות שזה נכון שעדיף לא לאמץ עמדות אלימות או משהו כזה, חשוב שהמשמעת שניתנת לילדים תכלול מערכת של השלכות, כמו פינת חשיבה, שבה נשלחים ילדים לנתח את הטעויות שהם עשו.

7. שבחו את ההתנהגויות החיוביות שלהם

בנוסף לנזיפה ועונש, יש לשבח ילדים גם כאשר הם מצייתים לכללים או פועלים לפי ההנחיות והפקודות הנדרשות.

אנשים רבים, מאמרים, בני משפחה וכו' יספרו לכם ללא הרף על השיטות הבלתי תקינות שלהם להשגת הורות מוצלחת של ילדיכם; עם זאת, חשוב שתבינו שהמפתח למשמעת יעילה הוא תקשורת.

ללא תקשורת, לא ניתן ללמד ילדים שיקשיבו להם; בנוסף, זה נותן להם את האפשרות להקשיב לך. אז, הבע את עצמך עם הקטן שלך ותראה תוצאות חיוביות לאורך זמן.

פופולריים