איך לגדל ילדים עמידים: להימנע מלומר את המשפטים האלה?

אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים
אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים, הימנע מלומר את המשפטים הבאים.
אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים, הימנע מלומר ביטויים מסוימים. עדיף באמת להעריך את המצב ולהתמקד במציאת הפתרון הנכון.

אנחנו לא יכולים לשלוט באתגרים שיתמודדו הילדים שלנו בחיים, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להכין אותם. אחת המתנות החזקות ביותר שאנו יכולים להעניק לילדינו היא החוסן, היכולת להתגבר על המכשולים הבלתי נמנעים העומדים בפניהם. עם זאת, אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים, עליך להימנע משימוש בביטויים מסוימים.

אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים, הימנע מלומר את המשפטים הבאים

סיוע לילדים לפתח חוסן אומר שהם יוכלו להתאושש מכשלים, במקום להתפלש בהם. למרבה הצער, יש הרבה דברים עם כוונות טובות שהורים אומרים שיכולים בלי משים לעכב את המיומנות ההתפתחותית הזו.

"אתה בסדר"

במבט ראשון, הביטוי הזה עשוי להיראות כמו אחד שמעודד אומץ וחוסן. עם זאת, במציאות, זה שולח מסר לילדים שהם לא יכולים לסמוך על רגשותיהם.

במקום זאת, נסה לאמת את הרגשות של ילדך תוך שימוש בטון ובשפת גוף כדי לשלוח את המסר שאתה חושב שהם יהיו בסדר. אם ילדכם נופל ופוגע בברך, תוכלו להזדהות ולנחם אותו מבלי להתנהג כאילו מדובר במקרה חירום.

אל תרוץ לעבר ילדך ואל תתנשף בכל פעם שילדך פוגע בעצמו. לכו בשלווה, הסתכלו על השריטה או הבליטה ושאלו אם הם בסדר. גישה זו מאפשרת לילדכם לדעת שלמרות שהוא סובל מכאבים, הרגשות שלו בסדר והם יתאוששו.

"אני אעשה את זה בעצמי", אחד המשפטים שכדאי להימנע מהם אם רוצים לגדל ילדים עמידים

בין אם זה בגלל שאתה ממהר או בגלל שקשה מדי לראות את הילד שלך נאבק, קל לרצות לפתור את הבעיות שלו. זה לא אומר שאתה לא יכול לעזור ולתמוך בהם - פשוט נסו לא לפתור להם הכל.

אם הם מתקשים לקשור את הנעליים שלהם, קל יותר לעשות זאת עבורם מאשר לחכות ולראות אם הם באמת צריכים קצת עזרה. אם הם מתווכחים עם חבר, אולי תרצו לדבר עם ההורים של הילד השני ולנסות לפתור דברים מאחורי הקלעים כדי שילדכם יוכל לשלוט במצב. אבל לעשות את הדברים האלה רק יגרום נזק בטווח הארוך...

הצע את כמות העזרה המינימלית שילדך צריך כדי להצליח. במקום פשוט לקשור את הנעל שלהם, נסה להציע תמיכה מילולית, לומר משהו כמו, "עכשיו תעשה אוזן ארנבת".

אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים
אם אתה רוצה לגדל ילדים עמידים, הימנע מלומר ביטויים מסוימים.

אם הם ממשיכים להתקשות, הציעו לקשור נעל אחת כדוגמה. אם אתה ממהר, אתה יכול לקשור את הנעליים בעצמך, אבל אז ללמד אותם בשלווה כיצד לעשות זאת במועד אחר.

צפו בילדכם כדי לראות כמה הוא יכול להתמודד. אתה רוצה לאתגר אותם, אבל לא להציף אותם. כמובן שיהיו מקרים שבהם לא יהיה לך זמן לתת לקטן שלך לעשות משהו בעצמו, וגם זה בסדר.

אולי אין להם זמן לקשור את הנעליים שלהם בבוקר לפני הלימודים. עם זאת, הם יכולים להתאמן בסופי השבוע. ככל שהם נעשים יותר מסוגלים, הם יכולים לעשות יותר ויותר דברים בעצמם.

"זה קל, אתה יכול לעשות את זה"

הביטוי הקטן הזה עשוי להיראות מעודד. אבל להגיד לילד שמשהו שנראה לו מאתגר הוא קל רק יגרום לו להתאמץ לנסות. במקום זאת, נסה לומר משהו כמו, "אני יודע שזה קשה, אבל אני חושב שאתה יכול לעשות את זה." זה ידגיש את היכולת שלהם להתגבר על דברים קשים.

"אתה הולך ליפול"

זה לא כיף לראות את הילדים שלנו נופלים ונפגעים. אבל, כשאתה רואה את הקטן שלך עושה משהו שגורם לך לאי נוחות, נסה להעריך את המצב.

האם הם עלולים להיפגע או סתם להכות או לחבול? האם יש דרך לזהות את הילד שלך כדי להגן עליו מבלי שהוא ישים לב? בכך שאנו אומרים כל הזמן לילדיכם להיזהר או שהם עלולים ליפול, אנו מעבירים את המסר שהם לא בטוחים.

כל הורה צריך להשתמש בשיקול דעת וברמת הנוחות שלו עם הסיכון. אם אתה רואה את ילדך הצעיר מתחיל לטפס במגלשה וילד גדול יותר נמצא בראש העומד לרדת למטה, אולי תרצה לעצור את ילדך. אבל אם אתה רואה את הפעוט שלך מטפס על סולם בפעם הראשונה, נסה פשוט להיות שם כדי לתפוס אותו אם הוא נופל, מבלי לתת לו לראות את הפחד שלך.

חשוב שילדים ילמדו להעריך את הסיכון בעצמם כדי שיוכלו לקבוע מתי הם באמת לא בטוחים ומתי זה בסדר לקחת קצת סיכון כדי לנסות משהו חדש. ההדרכה שלך היא קריטית להצלחתם.

לכן, אם אתם רוצים לגדל ילדים עמידים, זכרו להתרחק מהביטויים שהזכרנו לעיל.

פופולריים