6 משפטים שיעזרו להרגיע ילד כועס

אנחנו רוצים להציע את 6 הביטויים האלה כדי לעזור להרגיע ילד כועס
במקום לצעוק או להיות מתוסכל בעצמך, אנחנו רוצים להציע את 6 הביטויים האלה כדי לעזור להרגיע ילד כועס.
לילדים, בדיוק כמו למבוגרים, יש ימים רעים. לפעמים הם כועסים, בועטים וצורחים. במקום לצעוק או להיות מתוסכל בעצמך, אנחנו רוצים להציע את 6 הביטויים האלה כדי לעזור להרגיע ילד כועס.

כהורים, לעתים קרובות אנו נאלצים להתמודד עם התקפי הזעם של ילדינו. הם עדיין צעירים ולא יודעים איך לנהל את הכעס שלהם כראוי. למעשה, מבחינה התפתחותית הם אינם מסוגלים לעשות זאת. לכן, הם זקוקים לעזרתנו. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים להציע 6 ביטויים שיעזרו להרגיע ילד כועס.

לעתים קרובות, אנחנו עצמנו לא בטוחים איך להגיב, ובסופו של דבר אנחנו מתלבטים וצועקים על הקטנים שלנו ומענישים אותם. אבל, כאשר אנו מגיבים כך, אנו רק מחמירים את המצב במקום לפתור את הבעיה.

במובן זה, יש דרכים לעזור למעשה להרגיע ילד כועס. האם אתה רוצה שנעזור לילדים שלך לנהל את הכעס שלהם? המשך לקרוא.

6 משפטים שיעזרו להרגיע ילד כועס

מילים הן חזקות מאוד - הן יכולות לרפא, והן יכולות להזיק. הם יכולים לעשות פלאים, ובהתאם לטון שבו אנו משתמשים, נוכל לעזור להרגיע את המצב. תקשורת היא בעלת חשיבות עליונה.

1. "בוא שנינו נרגע, בסדר?"

ללא ספק, יותר מהזדמנות אחת, לילד שלך היה התקף זעם חמור. המצבים האלה מספיק קשים כמו שהם, אבל כשהם מתרחשים מול אנשים אחרים, המתח מתרבה בגלל הלחץ שאנחנו מרגישים מכך שיש לנו כל כך הרבה עיניים עלינו. למרבה הצער, אנחנו בדרך כלל בסופו של דבר צועקים, תופסים את הילדים שלנו ומנסים להתרחק מהצופים מהר ככל האפשר.

בזמנים אלו, מה שהילדים שלנו צריכים יותר מכל זה לא הכעס שלנו, אלא ההבנה שלנו. אז, קחו אוויר, קחו נשימה ואמרו " גם אני כועסת, אז בוא שנינו נרגע, בסדר? " כך ילדכם ירגיש מובן וידע שאתם שם כדי לעזור.

2. "גם אני כועס, וכך אני מבטא את הכעס שלי"

כשאתה אומר את הביטוי הזה לילדים, זה מראה שאתה מזדהה איתם. זה בסדר שילדים כועסים, והם צריכים לשחרר קיטור בדיוק כמו שמבוגרים עושים. אל תגיד לילדים שהם מתנהגים כמו תינוקות... במקום זאת, עזור להם למצוא דרכים טובות יותר להביע את חוסר שביעות הרצון שלהם.

משפטים שיעזרו להרגיע ילד כועס
משפטים שיעזרו להרגיע ילד כועס.

עזרו להם להבין שזה נורמלי לחלוטין לכעוס ושגם אתם כועסים לפעמים. הציעו הצעות כיצד הם יכולים להתמודד עם רגשות התסכול שלהם בדרכים פרודוקטיביות יותר. למשל, לנשום עמוק, לצייר תמונה... כל מה שאתה יכול לחשוב עליו.

3. "בואו נמצא פתרון ביחד כדי לגרום לדברים לעבוד"

בהזדמנויות רבות, ילדים חשים כעס כי הם מתוסכלים. הם מנסים לעשות משהו וזה לא עובד כמו שהם רוצים. לרוע המזל, האינסטינקט הראשון שלנו עשוי להיות לומר דברים כמו " אתה לא מתאמץ מספיק " או " אל תבכה, פשוט נסה שוב". אבל זה לא עוזר להם להתמודד עם הכעס שהם חשים. למעשה, אתה עלול רק להחמיר את המצב.

ברגעים אלו, ילדכם זקוק למילים של עידוד, מוטיבציה וביטחון. אם תתערב ותציע את עזרתך והבנתך, רגשות הכעס שלו או שלה יתפוגגו.

עוד ביטויים להרגעת ילד כועס

4. "אם תדבר אליי ברוגע במקום לצעוק, אוכל להבין אותך טוב יותר"

כשהילד שלך כועס וצורח עליך, קל לאבד את קור הרוח שלך... אבל אתה חייב לשמור שזה לא יקרה. נסו לעזור לילדיכם להבין שכאשר הם צורחים, אתם מתקשים להבין אותם. חשוב שיתיישבו וידברו איתך בקול רגוע.

5. "אתה ממש כועס נכון? מה דעתך לתת לך את אחד מחיבוקי העל שלי שעושים הכל טוב יותר?"

לילדים, מדי פעם, ממש כמו מבוגרים, יש ימים רעים והם כועסים על כל דבר קטן. כשזה קורה, ילדים אולי אפילו לא מודעים למה הם מרגישים כל כך עצבניים.

אבל לא משנה למה הם מרגישים ומתנהגים כך, מה שהם מבקשים זה ההבנה והחיבה שלנו. אז, פתרון אחד שאתה יכול להציע הוא לתת להם את אחד מהחיבוקים הסופר-מרפאים שלך.

6. "למה אתה זורק את הצעצועים שלך? אתה לא אוהב אותם יותר? אתה כועס עליהם?"

כאשר כועסים, ילדים רבים בסופו של דבר תופסים וזורקים את כל מה שהם מוצאים בקרבת מקום - בדרך כלל צעצועים. באותם רגעים, אולי תרגישו מאוד כועסים ותרצו להרים את הקול – אבל תשתדלו שלא.

אתה מוטרד של ילד ואולי אפילו לא יודע למה. אז הוא או היא זקוקים למישהו שיסביר את המתרחש במילים. כך הם יכולים להבין שמה שהם עושים אינו הולם. אז, הביטוי לעיל יראה לילדים שהצעצועים שלהם לא עשו שום דבר רע ואינם אשמים בכעס שלהם. וכמובן, זה ילמד אותם שזה לא בסדר לזרוק צעצועים.

מסקנה על ביטויים להרגעת ילד כועס

הביטויים לעיל יכולים להיות אמצעי שימושי מאוד להימנעות מעימותים עם הקטנים שלנו. לצעוק, להשמיע איומים ולהיות אלים לא יעזרו בכלל. למעשה, כל זה רק יחמיר את המצב. במקום זאת, אהבה, חיבה, אמפתיה וכבוד יהיו בעלי הברית הטובים ביותר שלך. אתה יכול לעזור לילדים שלך ללמוד להרגיע ולתעל את הכעס שלהם בדרכים בריאות.

פופולריים