איך לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם?

אנחנו צריכים לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם בצורה הטובה ביותר
עם זאת בחשבון, מגיל צעיר, אנחנו צריכים לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם בצורה הטובה ביותר.
תקשור הכעס כרוך בתהליך למידה שעל ההורים להוביל בצורה אוהבת. כמובן שבמקביל זה גם דורש מספיק תקיפות כדי שהילדים יקבלו את המסר ואת ערכו. היום, נאפשר לכם מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם.

כמבוגרים, אנו מבינים כמה מועיל זה יכול להיות לשמור על איזון רגשי בכל תחום בחיינו. אבל, מתי ואיך למדנו את הלקח הזה? כעת אנו יכולים להעריך את החשיבות של לתת לילדים שלנו את הכלים הדרושים להם כדי לנהל את הרגשות שלהם. עם זאת בחשבון, מגיל צעיר, אנחנו צריכים לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם בצורה הטובה ביותר.

מה זה כעס?

כעס הוא כוח פנימי שמתפרץ, כמעט כמו הר געש, בתגובה למצב שאנחנו לא אוהבים. זה מסווג כאחד הרגשות העיקריים שבני אדם חווים. מה שכן, אנחנו צריכים את זה כדי להבין מתי משהו מפריע לנו. ובזכות הביטויים הפנימיים האלה - עלייה באדרנלין ולחץ הדם - אנחנו מבינים שמשהו לא בסדר.

ילדים חווים את התחושות הללו באופן פנימי אבל הם לא יודעים איך למצוא דרך לבטא אותן "כמו שצריך". במילים אחרות, בלי לצעוק, לזרוק דברים, לשבור דברים, לטרוק דלתות... אז איך נוכל לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם?

הנחיות כיצד לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם

אז איך נוכל לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם
אז איך נוכל לעזור לילדים לתעל את הכעס שלהם?

אם אתם הורים, אז כבר הבנתם שאמירת "אל תצעק", "אל תרביץ" ו"אל תבכה" לא תגרום לכעס של ילדכם להיעלם. לכן, עלינו להמציא אסטרטגיה יעילה יותר.

  • הישארו רגועים. הורים הם השתקפות של ילדיהם. אם אנחנו לא מסוגלים להישאר בשליטה כשאנחנו כועסים, איך אנחנו יכולים לצפות שהילדים שלנו ילמדו לעשות זאת? בעיצומו של התקף כעס, זה חיוני שנדבר עם הילדים שלנו בנימה רגועה אך תקיפה. זכור, אם אתה עונה באגרסיביות, סביר להניח שאתה הולך לגרום לילד שלך להרגיש אפילו יותר זועם.
  • אל תאפשר אלימות בשום אופן: שבירת דברים, מכות, פציעה עצמית, צעקות, עלבונות. אתה צריך לכבד את הרגשות של ילדך, אבל אתה לא צריך לכבד שום אמצעי להביע אותם. הורים צריכים להיות מאוד ברורים לגבי מה שאנחנו לא נסבול ולקבוע גבולות ברורים לגבי התנהגויות אלה.

עזרה לילדים ללמוד לתעל את הכעס שלהם לא עוסקת בנזיפות חמורות. להיפך, מדובר על לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם, אבל בצורה שלא תפגע בהם או באחרים.

  • ללוות את הרגש. ילדים לא יודעים איך להתמודד עם הרגשות הנעימים שהם חשים. בין אם זה פחד, כעס או תסכול, בהזדמנויות רבות, כעס הוא הדרך היחידה לבטא את עצמו. אתה יכול לעזור להם להירגע ולהפחית את עוצמת הרגש על ידי הצעה שהם ילכו לחדר שלהם לכמה דקות. לחלופין, אתה יכול פשוט להישאר בקרבת מקום עד שהם יירגעו.
  • עזרו להם לזהות את תחושת הכעס. לאחר שהסערה תסתיים, הגיע הזמן לדבר על מה שקרה. זה נותן לילדים את ההזדמנות להרהר מדוע הם הגיבו כפי שהם הגיבו וכיצד הם מרגישים לאחר מכן.
  • הציעו חלופות להבעת כעס. זה נורמלי להרגיש כעס לפעמים, אבל אנחנו צריכים שיהיו לנו משאבים אחרים כדי לשחרר את הכעס הזה. תנו לילדים את ההזדמנות לדבר על זה וללמד אותם טכניקות הרפיה.
  • שבחו את ההתנהגות של ילדכם לאחר הכעס. שבחו את הילדים כשהם חוזרים לעצמם וכאשר הם מבטאים את רגשותיהם בצורה מילולית ובצורה רגועה.
  • השתמש במערכות אזהרה. פעמים רבות, פיצוצים מתרחשים מבלי שילדים אפילו מבינים שהם כועסים. אם נוכל להזהיר אותם כאשר אנו מבחינים בסימנים הראשונים של כעס, כמו אי שקט או מתח שרירים, נוכל לעזור להם לזהות כעס. אחת המערכות הללו היא טכניקת פנס העצור.
  • עזרו להם למצוא פעילויות שאינן תואמות מתח. טכניקות ספורט והרפיה כמו יוגה ומיינדפולנס תורמות לתחושת רווחה שהיא בדיוק ההפך ממה שמייצר כעס.

מומלץ גם לקרוא: חשיבות השפה בה אנו משתמשים עם המשפחה שלנו

לסיכום...

ויסות עצמי רגשי הוא תהליך התפתחותי שאנו כהורים צריכים להנחות אותו. זה לא משהו שיקרה בן לילה. אנחנו צריכים להיות בטוחים לעזור להם לאורך הדרך בצורה אוהבת אך תקיפה.

האמת היא שילדינו צריכים ללמוד לווסת את עצמם בצורה נכונה ולהביע את רגשותיהם בצורה הנכונה. אם לא, הם עלולים להיתקל במגוון בעיות במהלך חייהם.

ללא ספק, לחלק מהילדים קל יותר לנהל את הרגשות שלהם מאשר לאחרים. לכל הילדים יש קצב משלהם. עם זאת, זה שנראה שלילד לא מתקשה לא אומר שהוא לא צריך מידה מסוימת של הדרכה. כל הילדים זקוקים לליווי של הוריהם.

פופולריים