6 טכניקות שיעזרו לילדים להתמודד עם הקנטות

חשוב מאוד שילדים יבינו עד כמה ההורים שלהם גאים כשהם מנסים להתמודד עם הקנטות בעצמם
חשוב מאוד שילדים יבינו עד כמה ההורים שלהם גאים כשהם מנסים להתמודד עם הקנטות בעצמם.
האם הילד שלך מתלונן על הצקה? כאן, נראה לך כמה טכניקות ללמד את ילדך כיצד להתמודד עם הקנטות.

כיום, הרבה ילדים לא רוצים ללכת לבית הספר כי מתגרים בהם. בריונות לא מתרחשת רק בבית הספר. למעשה, זה יכול לקרות גם בפארק, במסדרונות, במגרש המשחקים וכו'. לכן, חשוב מאוד שילדים ילמדו כיצד להתמודד עם הקנטות.

למרות שמשפחות ובתי ספר מנסים לגרום לילדים להסתדר, קשה מאוד למנוע הקנטות. ילדים מרגישים רע ומושפלים כשאחרים לועגים להם. למרבה הצער, הורים לא תמיד יכולים להגן על הילדים מפני המצבים הלא נעימים והמזיקים הללו.

מסיבה זו, חשוב לתת להם כלים ואסטרטגיות להתמודד עם הקנטות. אם נלמד אותם מגיל צעיר, הם יהיו מוכנים לקונפליקטים שהם יחוו במהלך ואחרי גיל ההתבגרות. רוצה לדעת יותר? המשך לקרוא!

איך להתמודד עם הקנטות: סיבות למה ילדים ובני נוער מתגרים

למשוך תשומת לב

אחת הדרכים לקבל תשומת לב היא באמצעות הקנטה, גם אם היא שלילית. הם חושבים שעדיף לקבל תשומת לב שלילית מאשר לא לקבל תשומת לב כלל.

הרגישו עליונים ועוצמתיים

"רבים מהילדים שמציקים מרגישים עליונים כשהם מתגרים בילדים אחרים. כמו כן, הם מרגישים חזקים כשהם מכעסים אנשים על ידי הקנטה".

- אולוויוס, 1993 -

קבלה קבוצתית

ההרגשה שהם שייכים לקבוצה יכולה להיות מאוד חזקה. לכן, חלק מהילדים ילעגו לאחרים כדי להרגיש מקובלים על הילדים הפופולריים.

לא לקבל הבדלים

בהזדמנויות רבות, ילדים לא מבינים הבדלים. לדוגמה, הם לא תמיד מבינים הבדלים תרבותיים, גזעיים או פיזיים. במקום לעזור ולהבין את ההבדלים האלה, הם צוחקים עליהם.

חיקוי

חלק מהילדים מחקים את מה שהם רואים בבית בסביבות אחרות. לאחר מכן, הם זזים ומתנהגים כמו איך שהם רואים את הוריהם מתנהגים. עם זאת, ייתכן שהילדים האלה גרים בבית אלים.

טכניקות להתמודד עם הקנטות

  • לחזק את תחושת הביטחון שלהם באהבה
  • עזרו לילדים ללמוד לצחוק על עצמם
  • למד אותם לא לפחד ממה שילדים אחרים יגידו. אם ההתגרות הזו נמשכת לאורך זמן, עדיף שההורים יתערבו.

למד תגובות מתאימות להתגרות בפנים

להתעלם מהם

איך להתמודד עם הקנטות
איך להתמודד עם הקנטות: סיבות למה ילדים ובני נוער מתגרים.

ילדים שמתגרים כמעט תמיד מתייאשים כשהם מבינים שאחרים מתעלמים מהם. לכן, אתם יכולים ללמד את ילדיכם להסתובב מבלי לומר דבר לבריונים.

כמו כן, הם יכולים להתנגד להם באומרו, "מקלות ואבנים עלולים לשבור את העצמות שלי אבל מילים לעולם לא יזיקו לי." כהורים, חשוב לוודא שהילדים שלכם תקיפים בהתנהגויות אלו, מכיוון שבריונים מנסים לקבל תגובה.

למד תשובות מהירות

חשוב שהתגובות האלה לא יכללו עלבונות או לעג. למעשה, תגובות מהירות יבלבלו את הבריון. לדוגמה, תשובה מתגרה סטנדרטית יכולה להיות, " אני יודע שאתה רוצה לכעוס אותי, אבל מה שאתה אומר לא משפיע עליי, אז זה לא יעבוד."

משחק תפקידים כדי ללמוד כיצד להתמודד עם הקנטות

הורים יכולים להתאמן עם הילדים על ידי משחק תפקידים. הורים יכולים לשחק את התפקיד של בריון האומר דברים רעים. לאחר מכן, ילדים יכולים להעמיד פנים שהם מתמודדים עם הקנטות באמצעות תגובות מהירות.

המשחק הזה ייתן לך המון כלים להתמודד עם הקנטות. ככל שהילדים שלך מתרגלים אותם יותר, כך גדל הסיכוי שהם יביסו את הבריונים שלהם.

לספק הרבה הבנה ואהבה

כאשר ילדים מספרים להורים על בעיות אלו, חשוב להיות מבינים ואוהבים. לכן, עדיף לחפש סיפורים על הקנטות שיש להם סוף טוב.

חשוב מאוד שילדים יבינו עד כמה ההורים שלהם גאים כשהם מנסים להתמודד עם הקנטות בעצמם.

אלו כמה טכניקות שעשויות לעזור לילדך. עם זאת, אם זה קורה בבית הספר לעתים קרובות, חשוב לדבר עם המורה. ואז, גם הם יכולים לעזור.

אם ילדכם התלונן על התגרות, הטכניקות הללו יעזרו מאוד ליישם.

פופולריים