העלייה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים

העלייה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים
העלייה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים.
עם הגעתה והתפתחותה של טכנולוגיה חדשה, נוצרו גם סוגים חדשים של אלימות. למעשה, חלה עלייה מדאיגה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים בשנים האחרונות.

ראינו עלייה מטרידה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים בשנים האחרונות. למעשה, לפי ארגון Save the Children, בריונות ברשת היא צורת האלימות השכיחה ביותר בקרב בני נוער. באירופה, 36.5% מתלמידי חטיבת הביניים והתיכוניים סבלו מסוג זה של בריונות ב-2019. אבל, מה ההסבר מאחורי הנתונים האלה?

בעיית הבריונות הפכה להיות נפוצה מדי. החברה שלנו מודעת לחשיבות של מניעה והתערבות במקרים של אלימות בכיתה... בין אם זה פיזי, מילולי, פסיכולוגי, חברתי או מיני. אבל, בעידן החדש הזה של טכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT), עלינו לקחת בחשבון גם אלימות קיברנטית.

"אלא אם ועד שהחברה שלנו תכיר בבריונות ברשת באשר היא, הסבל של אלפי קורבנות שותקים יימשך.

- אנה מריה צ'אבס -

העלייה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים

בריונות ברשת מורכבת מהתעללות חוזרת ונשנית המתרחשת בהקשר של טכנולוגיה חדשה – טלפונים סלולריים, מדיה חברתית ועוד. הכוונה מאחורי התעללות זו היא לפגוע ולהשפיל את הקורבן.

הדו"ח השנתי של Save the Children בנושא אלימות ויראלית שופך אור על מידע מעניין בנושא זה:

  • 39,7 מבני הנוער סבלו מבריונות ברשת במהלך ילדותם.
  • 46,7 מהבנות שרואיינו סבלו מבריונות ברשת.
  • 33,1 מהנערים שרואיינו סבלו מבריונות ברשת.
  • ב-45.83% מהמקרים של בריונות ברשת, התוקף היה חבר או חבר לכיתה מבית הספר.

במקביל, דוח זה משנת 2019 רשם בסך הכל 529,000 מקרים של בריונות ברשת. זה מדגים עלייה יוצאת דופן בבריונות ברשת בקרב מתבגרים... בשנת 2016, על פי ההערכות 82,000 קטינים סבלו מסוג זה של אלימות.

אילו גורמים תורמים לעלייה זו בבריונות ברשת

המאפיינים של האינטרנט

כדי להבין את העלייה הזו בבריונות ברשת בקרב בני נוער, יש כמה דברים שעלינו להבין. קודם כל, השימוש באינטרנט הפך לחלק בסיסי בחיי היומיום בחברה שלנו. זה נכון במיוחד בקרב הדורות הצעירים. למעשה, אנו יודעים ש-94% מהילדים בין הגילאים 10 עד 15 הם משתמשי אינטרנט.

זה מדגים עלייה מדהימה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים
זה מדגים עלייה מדהימה בבריונות ברשת בקרב מתבגרים.

כלי תקשורת ומידע זה כולל את המאפיינים הבאים:

  • הפעולות המתרחשות באינטרנט הן מיידיות.
  • הדיפוזיה היא מיידית.
  • האינטרנט חינמי וקל לשימוש.
  • הוא מציע הזדמנות לשמור על אנונימיות.
  • האינטרנט הוא אוניברסלי.

כל זה אומר שלאלימות קיברנטית יש השלכות גדולות וחמורות הרבה יותר מהבריונות המסורתית.

הסיבה לכך היא שבריונות ברשת לא מתרחשת רק במסגרת בית הספר. במקום זאת, זה יכול להתרחש בכל רגע בכל יום ובכל מצב.

רגשות של פטור מעונש

גורם נוסף שמסביר את העלייה הזו הוא שבני הנוער חווים תחושת חוסר עונש כשהם מציקים למישהו ממסך. בני נוער צריכים להבין שאלימות מקוונת, לא משנה באיזה סוג היא, נתונה לעונש על פי חוק.

במקביל, להורים יש גם תפקיד בעלייה במקרי בריונות ברשת. קיומו של חוסר שליטה הורית בכל הנוגע לשימוש בטכנולוגיה חדשה הוא בהחלט גורם תורם.

ילדים רבים משתמשים במכשירים אלה ללא כל סוג של הגבלות. הם עושים זאת מבלי שהם מודעים לסיכונים שהם חושפים את עצמם אליהם רק על ידי ניווט באינטרנט או יצירת פרופיל במדיה החברתית.

אבל, ברור, לא מדובר באיסור על ילדים להשתמש באינטרנט ובטלפונים סלולריים. במקום זאת, מבוגרים צריכים לקבוע כללים והנחיות לגבי השימוש הבטוח בהם. לכן, בתי ספר ומשפחות חייבים לקחת על עצמם את האחריות לחנך דורות חדשים על בעיית בריונות ברשת וסוגים אחרים של פשיעה באינטרנט .

פופולריים