חשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר

היום נדבר על חשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר
היום נדבר על חשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר.
סדר חשוב בכל תחום בחיינו, והוא אומר הרבה יותר מארגון הדברים החומריים שלנו. זה קשור גם לארגון הרעיונות והפעולות שלנו. היום נדון בחשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר.

עד כמה אדם מאורגן ומסודר לא קשור רק לתכונות האישיות שלו. זו גם התנהגות שניתן ללמוד ולתרגל. לכן, זה משהו שאנחנו יכולים ללמד את הילדים שלנו, הן בבית והן בבית הספר, כדי לעזור להם להתמודד טוב יותר עם החיים הבוגרים שלהם. היום נדבר על חשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר.

להיות אדם מסודר

סדר מתייחס למיקום של אנשים או דברים במרחב, או התרחשות של אירועים בזמן על פי כלל או קריטריונים. אז אם כן, אדם מסודר הוא מי שמציית לפקודה. או, במילים אחרות, מי ששומר על סדר ושיטה במעשיו.

סדר הוא שם נרדף לארגון ומשמעת. לכן, אדם מסודר מסוגל לארגן, לסווג ולסדר דברים בצורה קפדנית והרמונית. אבל, יחד עם זאת, אנשים מסודרים מסוגלים להיות ממושמעים ושיטתיים בהתנהלותם ובמחשבותיהם. זה מאפשר להם לבצע פעילויות קונקרטיות על מנת להשיג מטרות שונות.

כמובן, כל עוד זה לא הופך לאובססיה, סדר עוזר להפוך אנשים לבוגרים, אחראיים, מודעים ואפילו חופשיים יותר. הסיבה לכך היא היותו אדם מסודר ומאורגן בכל תחום מאפשר לאנשים:

 • לחסוך זמן.
 • צפו בעיות.
 • שמרו על דאגות, אי ודאות וחרדה בשליטה.
 • חווה פחות מתח.
 • היה יעיל ופורה יותר .
 • שימור אנרגיה.
 • קבל יציבות רגשית.
 • פשט את המשימות היומיומיות שלהם.

ללמד את ילדינו את ערך הסדר

היום נדון בחשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר
היום נדון בחשיבות ללמד ילדים את ערך הסדר.

חשוב ללמד את ילדינו את ערך הסדר כי יחד עם ערכים אחרים, זה עוזר להם לפתור בעיות בצורה יעילה יותר. זה חל לא רק על ההווה שלהם כילדים אלא גם על עתידם כמבוגרים.

לכן, אל לנו ללמד ילדים את הערך של סדר על ידי הטלת. אלא באמצעות פעילויות ושגרות המאפשרות לילדים להפנים סדר וארגון. כך הם לומדים לראות סדר כמשהו טבעי ושגרתי. יתרה מכך, ילדים יבינו את הסדר כמשהו הכרחי כדי להרגיש בנוח עם עצמם ועם האנשים סביבם.

אנו יכולים לעשות שימוש במגוון משאבים ותכניות פעילות בית ספריות המאפשרות לנו לעמוד ביעד של ללמד ילדים את ערך הסדר.

ללמד את ילדינו את ערך הסדר כרוך:

 • ביסוס וכיבוד של מקומות ספציפיים שבהם הדברים שייכים גם בבית הספר וגם בבית. כך, ברגע שילדים מסיימים פעילות, הם יודעים היכן עליהם לשים צעצועים, חומרים וכו'.
 • הופך את הנחת דברים לכיף. חשוב שילדים ירגישו שהם עדיין משחקים גם כשמגיע הזמן לסדר. לכן, בבוא העת, תוכלו להשתמש בשירים או במשחקים או לשייך את הפעילות לפעילויות אחרות. לדוגמה, סידור הכיתה יכול להיות הפעילות האחרונה לפני שעומדים בתור להיפרד וללכת הביתה.
 • שיתוף ילדיכם במשימות הבית. זוהי דרך מצוינת ללמד אותם את ערך הסדר. זה עוזר להם לבסס את השגרה שלהם וגם להסתגל לשגרה של משק הבית שלך. יתרה מכך, הם ילמדו מספר מיומנויות חיים בסיסיות, לרבות סידר מיטות, עריכת שולחן, קיפול בגדים, צחצוח שיניים וכו'.
 • ללמוד להיות מסודר ומאורגן צריך להיות מטרה מפורשת בכל הנוגע לפעילויות בית ספר מסוימות. לדוגמה, ארגון צעצועים לפי גודל, צורה וצבע. לחלופין, לשים את הצעצועים והחומרים שאנו אוהבים והכי משתמשים בהם במקום שקל להגיע אליו.

תנו דוגמה טובה ותנו משמעות לסדר ולארגון

חשוב הן למורים והן להורים להיות תמיד מודעים לדוגמא שאנו נותנים לילדינו. זה מהותי מכיוון שילדים לומדים על הכל באמצעות חיקוי. לכן, לכל פעולה לגבי סדר וארגון שהורים מבצעים יש השפעה רבה על הילדים הצופים.

מה גם שהענקת משמעות למשימת הסדר היא גם מהותית. כך ילדים מבינים שזו לא רק חובה משעממת וחסרת היגיון. הם צריכים להרגיש שסילוק דברים מועיל להם בצורה כלשהי. ילדים חייבים להפנים את הרעיון שהארגון נותן להם יותר זמן ומקום ליהנות.

בקיצור, גם סדר וגם להיות אדם מסודר מספקים תחושת ביטחון. בדיוק כפי שמציינת גורו הארגון מארי קונדו בספרה, " אחת ההשפעות הקסומות של הסדר היא אמון ביכולת קבלת ההחלטות שלך. "

פופולריים