עצות ללמד ילדים ענווה

הוראת ילדים ענווה תאפשר להם לחיות חיים מאושרים יותר ולקיים יחסים חברתיים טובים יותר
לפיכך, הוראת ילדים ענווה תאפשר להם לחיות חיים מאושרים יותר ולקיים יחסים חברתיים טובים יותר.
ענווה היא ערך בסיסי, שכן היא מאפשרת לילדים לגדול ולהרגיש בטוחים במי שהם ויכולים להעריך אחרים וללמוד מהם.

גידול ילדים אינו כרוך רק במתן מזון, ביטחון וחיבה. כהורה, זו גם האחריות שלך להעביר וללמד אותם ערכים חשובים. לפיכך, הוראת ילדים ענווה תאפשר להם לחיות חיים מאושרים יותר ולקיים יחסים חברתיים טובים יותר.

להיפך, אנשים יומרנים ומתנשאים משקיעים את האנרגיה שלהם על להרגיש ולהיראות כמו כולם. זה לא תואם קיום הרמוני. כמו כן, זה בדרך כלל נוטה לדחוף את כולם ממך. לעומת זאת, אנשים אוהבים להיות ליד אדם צנוע. אנשים צנועים הם סובלניים, מלאי חמלה ומסוגלים ללמוד מהטעויות שלהם.

לכן, אם אתה רוצה שילדך ישתייך לקבוצה השנייה, ללמד אותם ענווה מגיל צעיר מאוד הוא חיוני. הערכים שאתה מנחיל לילדים שלך במהלך הילדות, לרוב נשארים איתם במשך כל חייהם. לפיכך, הוראת ענווה היא מתנה חשובה.

מהי ענווה?

כדי להנחיל את הערך הנפלא וההכרחי הזה לילדיכם, עליכם להבין היטב מהו. ענווה היא סגולה אנושית המורכבת מהיכולת להכיר במגבלותיו. לכן, זה מורכב מהבנה שאתה לא מעל אף אחד אחר.

למה ללמד ילדים ענווה זה חשוב
למה ללמד ילדים ענווה זה חשוב.

התנהגויות מסוימות מראות ענווה באדם.

  • אדם צנוע מכיר את הגבולות שלו ומאמץ גישה של למידה לכל החיים.
  • הם מבינים שכולנו בני אדם ולפיכך כולנו עושים טעויות. בגלל זה, הם אף פעם לא מזלזלים באף אחד ולא מתפארים בהישגיהם.
  • הם מתייחסים לכל יצור חי בכבוד ובכבוד.
  • לבסוף, הם מסוגלים לבקש עזרה כשהם צריכים אותה ולהתנצל כשהם עושים משהו לא בסדר.

איך להסביר ענווה לילדים

לילדים אין עדיין את ההתפתחות הקוגניטיבית להבין תסביך מופשט שכזה מהגדרתו. לכן, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לשלב אותו בחיי היומיום שלך. לפיכך, יהיה קל יותר לילדים להפנים ערך זה על ידי התבוננות בהתנהגויות ספציפיות.

ללמד ילדים ענווה באמצעות דוגמאות יומיומיות

  • כישלון בבחינה או אי יצירת צוות הם רגעים שגורמים לילד להיות מודע למגבלותיו. אתה צריך לעזור להם להבין שאף אחד אינו מושלם, שכל בני האדם אינם טובים באותם דברים, ושהם יכולים לעבוד קשה כדי להשתפר. לפיכך, הם לא צריכים להתמקד בלהתעלות על בני גילם אלא להתעלות על עצמם.
  • כשדברים קורים הפוך, אתה צריך לעזור לילד שלך להיות חמלה עם אלה שלא השיגו תוצאות טובות. אם הם מנצחים במשחק כדורגל, הראה להם שזה לא מתאים לצחוק על הקבוצה השנייה. במקום זאת, אמור להם שחשוב שתהיה גישה ידידותית.
  • אם הם מכירים ילדים ממדינות אחרות, ילדים עם גיוון תפקודי או ילדים עם מוזרויות אחרות, נצלו זאת כדי ללמד את ילדיכם סובלנות וגיוון. אל תבזבזו את ההזדמנות לשדר שכל בני האדם ראויים ליחס בכבוד ובכבוד ושאף אחד אינו מעל אף אחד אחר.
  • בנוסף, תוכלו לקחת את ילדיכם לפארק או לטבע כדי שיוכלו להעריך ולפתח כבוד לכל היצורים החיים. למד אותם לשמור על מרחבים טבעיים נקיים ולטפל בחיים על כל צורותיהם, מפרחים ועד חרקים או פילים. חייהם יקרים באותה מידה.
  • ללמד ילדים ענווה מורכבת ממתן דוגמה על ידי זיהוי הטעויות שלך והתנצלות עליהן. על ידי כך, הם יראו את הפעולות הללו כנורמליות וישלבו אותן ברפרטואר ההתנהגות שלהם. באותו אופן, הזכירו להם שבקשת עזרה מתאימה ומועילה.

למה ללמד ילדים ענווה זה חשוב

בניגוד למה שרבים חושבים, ענווה אינה שם נרדף לכניעה או לחולשה. ילד צנוע מסוגל להעריך את החוזקות שלו מבלי להתפאר בהם ולהכיר במגבלותיו מבלי להרגיש נחיתות. במילים אחרות, הם מסוגלים לכבד אחרים מבלי להזניח לכבד את עצמם.

ילד צנוע יהיה ילד מאושר שלא יצטרך להיות מושלם כדי לדעת שהוא בעל ערך. לכן, הם לא יצפו מאחרים להיות מושלמים. בנוסף, הם יידעו לסבול תסכול, להסתגל לשינויים ולנצל מצוקות כדי ללמוד.

כמו כן, הם יבנו קשרים חברתיים בריאים וכנים ומעל הכל, יהיו להם מערכת יחסים בריאה עם עצמם, אוהבים ומקבלים את עצמם כפי שהם.

פופולריים