הפחד מכישלון אצל ילדים בבית הספר

הפחד מכישלון אצל ילדים כל כך חזק שהוא יכול לשתק אותם במהלך מבחן בבית הספר
למעשה, הפחד מכישלון אצל ילדים כל כך חזק שהוא יכול לשתק אותם במהלך מבחן בבית הספר.
זמן הבחינה גורם בדרך כלל ללחץ הן אצל ההורים והן אצל הילדים, מכיוון שהאחרונים חשים חרדה רבה לגבי האם יעברו או לא. עם זאת, ניתן להתגבר בהצלחה על פחד מכישלון אצל ילדים. הם רק יצטרכו קצת עזרה.

עבור הילדים שלך, זמן הבחינה יכול להיות מאוד מכריע. הסיבה לכך היא שלא כולם מרגישים מסוגלים לעבור. למעשה, הפחד מכישלון אצל ילדים כל כך חזק שהוא יכול לשתק אותם במהלך מבחן בבית הספר. בנוסף, זה גורם להם לכאבי בטן או ראש.

אולי זו הסיבה שאתה תוהה מה אתה יכול לעשות כדי לעזור. במאמר זה נשתף כמה הצעות מעשיות מאוד.

איך לעזור לשלוט בפחד מכישלון אצל ילדים

זה נכון שילדים עשויים להיות מושפעים פיזית או רגשית. אולם אם תעניקו להם את העזרה הדרושה, הם יוכלו לסיים את שנת הלימודים ללא כל קושי.

כשהילדים שלכם אומרים לכם שהם חוששים להיכשל בבחינות שלהם, עזרו להם לשכנע את עצמם שהם יכולים לעשות זאת. למטרה זו, עודדו אותם לחזור על מילים חיוביות לעתים קרובות. לדוגמה, "אני יכול לעשות את זה כי אני חכם." זה יעזור להגביר את ההערכה העצמית שלהם.

למד את ילדך טכניקות הרפיה

הטכניקה המוכרת ביותר היא לנשום עמוק לכמה שניות ואז לנשוף. טכניקה זו ואחרות יכולות להרגיע את ילדיכם ולהכין אותם טוב יותר לגשת למבחן. אתה חייב ללמד אותם לעשות זאת גם כשאתה לא בסביבה, מכיוון שהמורים שלהם עשויים להפתיע אותם עם חידוני פופ.

אולי ילדכם חושב שכסיסת ציפורניים או התנהגויות אחרות עשויות לעזור להרגיע אותו. עם זאת, ההשפעה הפוכה, מכיוון שהם יהפכו לחרדים הרבה יותר.

מבחן תרגול

כדי להתגבר על הפחד מכישלון אצל ילדים, הכניסו אותם למבחן תרגול. כדי לעשות זאת, כתבו את השאלות האפשריות שיעלו במבחן שלהם על דף נייר. כך הילדים שלכם יידעו מה מצפה להם ויהיו בטוחים יותר בעצמם. בנוסף, אם הם לא יודעים תשובה, תוכל לעזור להם.

ליצור הרגלים טובים

איך לעזור לשלוט בפחד מכישלון אצל ילדים
איך לעזור לשלוט בפחד מכישלון אצל ילדים.

בהקשר זה, חשוב שילדיכם יזכו היטב ויתעמלו בתדירות גבוהה. בדרך זו, תהיה להם אנרגיה וישפרו את הריכוז והזיכרון שלהם. אז כתוצאה מכך, הם לא ישכחו את מה שהם למדו.

עם זאת, התזונה שלהם היא לא הדבר החשוב היחיד. הם גם צריכים הרגלי לימוד טובים. דאגו שילדיכם ילמדו ימים לפני הבחינה ועשו סקירה יום לפני. לעולם אל תתנו להם ללמוד דברים באותו היום, כי זה יגרום לחרדה רבה יותר.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא שהם צריכים להגיע מוקדם לבית הספר באותו יום. הסיבה לכך היא שכל עיכוב במהלך הנסיעה עלול לגרום למתח אצל ילדכם.

ענו תחילה על השאלות שהם יודעים

פעולה זו תבטיח שילדך לא ייכשל על ידי השארת המבחן שלו ריק. אחרי שהם יענו על כל השאלות שהם מכירים, אולי הם יהיו יותר רגועים ויזכרו מה הם למדו כדי שיוכלו לענות על השאר. למד אותם לעיין במבחן שלהם לפני מסירתו כדי לתקן את הדקדוק והאיות שלהם כדי שלא יאבדו נקודות מיותרות.

אם הם נכשלים במבחן, אמור לילדך לשאול את המורה שלו אילו טעויות הם עשו ולעזור לו לענות על השאלות הללו בצורה נכונה. מצד שני, אם ילדכם עובר, אל תשכחו לברך אותו. בדרך זו, הם ירגישו יותר מוטיבציה.

איך ילדים מבטאים את החרדה שלהם?

הרעיון לעשות מבחן ולהיכשל בו עלול לגרום לילדיכם להיראות מודאגים מדי. בעיה זו עלולה להיות כה חמורה עד שהם עלולים להחליט שלא לגשת כלל למבחן ולוותר על הלימודים בשל החשש מכישלון.

למרות שקשה להאמין, מי שסובלים מהפחד הזה מכישלון הם בדרך כלל ילדים מחוננים. זה לא שאין להם את היכולת לעבור. במקום זאת, הפחד מכישלון אצל ילדים כל כך חזק שהוא מגביל אותם. הדרכים שבהן ילדים נוטים להתבטא בכך הן:

  • ברמה פיזיולוגית. הם עלולים לסבול מהזעה, נדודי שינה, בעיות עיכול, הקאות, דפיקות לב וכאבי ראש. בנוסף, קוצר נשימה, קשיי נשימה ודופק מהיר.
  • ברמה התנהגותית. אפילו ההתנהגות שלהם יכולה להיות מושפעת. בהקשר זה, הם עלולים להתעצבן בקלות ולכעוס מכל סיבה שהיא. כמו כן, הם עלולים לסבול מסרבול, טיקים, רעידות או להיפך, מחוסר תנועה מוחלט.
  • ברמה קוגניטיבית. חוסר ביטחון, מחשבות מפוזרות, אובדן ריכוז, שכחה וספקות.

בקיצור, הפחד מכישלון חזק אבל לא בלתי אפשרי להתגבר עליו. הם רק צריכים קצת עזרה כדי להגביר את ההערכה העצמית שלהם ולהרגיש שהם מסוגלים לעבור מבחנים בבית הספר.

פופולריים