חילופי תפקידים משפחתיים: משחק שכיף לשחק במהלך ההסגר

חילופי תפקידים כוללים כל אחד מבני המשפחה להחליף אחריות ופעילויות עם מישהו אחר במשפחה
חילופי תפקידים כוללים כל אחד מבני המשפחה להחליף אחריות ופעילויות עם מישהו אחר במשפחה.
על מנת להפוך את ההסגר למהנה יותר, אנו רוצים להציע משחק מהנה וחינוכי שתוכל לשחק עם המשפחה שלך: חילופי תפקידים.

הסגר וריחוק חברתי ממשיכים להיות חשובים כאשר אנו מבצעים מוצרים נגד מגיפת הקורונה (COVID-19). כשאנחנו ממשיכים לבלות בבית עם המשפחות שלנו, אנחנו צריכים למצוא דרכים חדשות להיות פרודוקטיביים ולהנות. מתוך מחשבה על כך, אנו רוצים להציע פעילות יצירתית: החלפת תפקידים.

חילופי תפקידים כוללים כל אחד מבני המשפחה להחליף אחריות ופעילויות עם מישהו אחר במשפחה. המשחק הזה הוא לא רק מהנה ומקורי, הוא גם חינוכי. זה עוזר לכולם, צעירים ומבוגרים, להכיר יותר את שגרת היום של בני משפחתם ולצמוח באמפתיה.

תפקידים בתוך המשפחה

כשמדברים על תפקידים, הכוונה היא לתפקיד שאדם מבצע במקום או במצב נתון. לכן, כשמדברים על ההקשר של משפחה, אנחנו מדברים על הפעילויות והאחריות שכל חבר מבצע. והתפקידים והתפקידים הללו הם שמגדירים את המבנה של כל משפחה בפרט.

באופן מסורתי, מבנה משפחה נורמלי הוא כזה עם תפקידים זוגיים והוריים מוגדרים בבירור. רוב הזמן, לתפקידים האלה תמיד היה הרבה לעשות עם מגדר.

עם זאת, עם התפתחות החברה וחיי המשפחה, התפקידים שכל אחד מבני המשפחה ממלא בבית מתחילים להשתנות. זה פותח פתח לאפשרות של מבנים משפחתיים אחרים מבלי שאלו יזיקו (חברתית או פסיכולוגית) למשפחה כולה, או לאף חבר בפרט.

לכן, כל משפחה היא העולם הקטן שלה. עם זאת בחשבון, חשוב שכל משפחה תתפקד סביב הצרכים שלה. וזה אומר נטישת גורמים חברתיים ותרבותיים המגדירים ומחלקים תפקידים ואחריות, לרוב, לפי מגדר.

בדרך זו, כל משפחה יכולה למצוא את האיזון, היציבות והרווחה הרגשית של כל חבריה.

מדוע החלפת תפקידים מועילה למשפחתך?

דרך נוספת לשנות דברים ולהנות במהלך ההסגר היא שההורים עצמם יחליפו תפקידים
דרך נוספת לשנות דברים ולהנות במהלך ההסגר היא שההורים עצמם יחליפו תפקידים.

החלפת תפקידים ואפשרות לכל חבר להכניס את עצמו לנעליו של מישהו אחר יכולה להיות פעילות משעשעת מאוד. אבל, יחד עם זאת, החלפת תפקידים היא אסטרטגיה חינוכית מעניינת. הסיבה לכך היא שזה נותן למשפחתך את ההזדמנות לגלות את הפונקציות, החובות והאחריות שחברים אחרים ממלאים בכל יום.

יחד עם זאת, זו דרך להכיר בכך שבאופן כללי, משפחות רבות ממשיכות לחלק את תפקידיהן בהתאם למין של כל אחד מהחברים.

לכן, נוכל לנצל את הזמן שנותר לנו בהסגר לביצוע חילופי תפקידים משפחתיים. ליתר דיוק, אנחנו יכולים להחליף את המשימות והאחריות הביתית שכל אחד מבני המשפחה מבצע בדרך כלל. כך, כל אחד מבני המשפחה יכול לנסות לקחת על עצמו את המשימות שמישהו אחר במשפחה מבצע בדרך כלל.

אז לפי החברים המרכיבים את משפחתך והגילאים שלהם, אתה יכול להציע החלפה אחת או שתיים. הרעיון הוא שכל אחד מכם ישים את עצמו בנעליו של מישהו אחר. כך, כולכם תהיו מודעים למעמסה הכבדה או הקלה יותר שכל אדם צריך לשאת בבית על בסיס יומיומי.

חילופי תפקידים משפחתיים: כמה דוגמאות

אם יש מתבגרים במשפחה שלך, אז כדאי שיחליף תפקידים עם הוריהם. אז, הם יכולים להשתלט על המשימות שאחד ההורים בדרך כלל מבצע ברחבי הבית על בסיס יומי. ואז, בהזדמנות אחרת, הם יכולים לקחת על עצמם את האחריות של ההורה השני.

כמובן שחילופי התפקידים לא יכולים לכלול משימות הקשורות לעבודות או למקצועות של הוריהם. עם זאת, כפי שאמרנו, הם יכולים להשתלט על משימות ביתיות. למשל, סידרת מיטות, כיבוס בגדים, הכנת ארוחות, שטיפת כלים, ניקיון חדר האמבטיה, שאיבת אבק וניגב וכו'.

יתרה מכך, אם יש להם אחים צעירים יותר, אז הם יכולים לעזור להם בטיפול ולתת להם יד עם שיעורי הבית שלהם. ואם יש לכם חיות מחמד בבית, אז בני הנוער שלכם יכולים לוודא שיש להם אוכל ומים. אם יש לך חתול, הילדים שלך יכולים לנקות את ארגז החול. אם יש לך כלב, הילדים שלך יכולים לקחת אותם לטיול.

דרך נוספת לשנות דברים ולהנות במהלך ההסגר היא שההורים עצמם יחליפו תפקידים. כך, כל אחד מבני הזוג צריך להשקיע יום בטיפול במשימות הבית של בן הזוג השני. זה יכול לכלול כל דבר, החל מבישול ארוחות ועד לעזור לילדים שלהם עם שיעורי הבית שלהם. אתה יכול גם לכלול דברים כמו ניקוי חדר האמבטיה, גיהוץ, חיתוך הדשא וקניית מכולת.

לבסוף, הילדים במשפחתך יכולים גם להחליף תפקידים. אם לילדיכם כבר יש מטלות ואחריות מבוססות, אז הם יכולים להחליף את העבודות הללו ליום אחד - דברים כמו עריכת השולחן, הנחת בגדים נקיים או כל משימות אחרות שהילדים שלכם אחראים עליהן בדרך כלל.

פופולריים