טכניקת פיליפס 66 לעבודת צוות

טכניקת פיליפס 66 היא דינמיקה של עבודת צוות שבה כל חברי הקבוצה משתתפים בתהליך קבלת ההחלטות ומגיעים יחד
טכניקת פיליפס 66 היא דינמיקה של עבודת צוות שבה כל חברי הקבוצה משתתפים בתהליך קבלת ההחלטות ומגיעים יחד להסכמות.
טכניקת פיליפס 66 היא דינמיקה של עבודת צוות שבה כל חברי הקבוצה משתתפים בתהליך קבלת ההחלטות ומגיעים יחד להסכמות.

האם זה לא מעורר מוטיבציה לעבוד עם צוות ולחתור באותו כיוון עם קבוצת חברים או חברים לעבודה? זה בוודאי! לכן לטכניקת פיליפס 66 יש בדיוק את המטרה הזו. מטרתו היא שחברי הקבוצה יוכלו להבין זה את זה ולשתף פעולה כדי להגיע ליעדים משותפים.

מהי טכניקת פיליפס 66?

ניתן להשתמש בטכניקת פיליפס 66 או בדינמיקה קבוצתית לעבודה עם קבוצות רבות או עם קבוצה של לפחות שישה חברים. בעיקרון, קבוצות מחולקות לתת-קבוצות של שישה חברים. כל אחד מהם מקיים דיון בן שש דקות על נושא ומגיע להסכמה.

ניתן למעשה ללמוד מיומנויות עבודת צוות ולהוכיח שימוש בתרחישי חיים שונים. במובן זה, ניתן להשתמש בטכניקת פיליפ 66 בבית הספר וגם במקום העבודה. מטרתו היא ללמד את חברי הצוות לקבל החלטות מהירות כדי להשיג מטרה.

לכן, המטרה של הדינמיקה של פיליפס 66 היא שאנשים ישתתפו, יתווכחו ויקבלו מידע רב בפרק זמן קצר. לשם כך, חשוב להבהיר ולכתוב את הנושא או השאלה של הדיון.

השלבים שיש לבצע כדי ליישם את טכניקת פיליפס 66

התהליך שצריך להתרחש כדי ליישם טכניקה זו הוא הבא:

  • אם יהיו מספרים, הקבוצה תחולק לתתי קבוצות של שישה אנשים. אם הקבוצה המקורית קטנה יותר אך עדיין יש בה יותר משישה חברים, תהיה רק קבוצה אחת.
  • מי שעורך את הטכניקה צריך להסביר מה היא בכלל השיטה ומהו קוד ההתנהגות. אדם זה יהיה זה שינסח את השאלה או הנושא שיעמוד לדיון.
  • יש לבחור מזכירה אחת לכל קבוצה או תת-קבוצה. אדם זה יהיה זה שיבדוק את השעה. הוא גם יהיה זה שירשם את מה שהחברים האחרים מסבירים.
  • הפיתוח צריך להיות כדלקמן: כל אחד מחברי הקבוצה יסביר את דעותיו, רעיונותיו או טיעוניו בקצרה. לאחר מכן, יידונו העמדות השונות ויפותח סיכום של הנושא הספציפי.

החשיבות של טכניקת פיליפס 66 לשיפור עבודת הצוות

טכניקת פיליפס 66 מאפשרת פיתוח דינמיקה של עבודת צוות המאפשרת ומקדם התערבות וקבלת החלטות בתוך הקבוצה. במילים אחרות, זה עוזר לחברי הצוות לקחת חלק בדיון תמציתי על נושא ספציפי. זה גם עוזר להם לעשות שימוש רציונלי בזמן.

החשיבות של טכניקת פיליפס 66 לשיפור עבודת הצוות
החשיבות של טכניקת פיליפס 66 לשיפור עבודת הצוות.

עבודת צוות היא כלי מתודולוגי חשוב ליצירת סינרגיה בקבוצות של אנשים. במיוחד, הדינמיקה של פיליפס 66 מוכיחה את עצמה כמועילה מכיוון שהיא מעודדת את המשתתפים לעבוד בשיתוף פעולה. בדרך זו, קבוצה מתפקדת היא יותר מסתם תרומות חבריה.

לא רק טכניקת פיליפס 66 עוזרת לדון, להחליט ולהגיע להסכמות מהירות, אלא שהיא גם עוזרת לחברים לפתח את כישורי הסיכום שלהם. המשמעות היא שחברי הקבוצה לומדים לארגן שיח קוהרנטי וקונקרטי כדי להסביר את נקודות המבט שלהם.

"אף אחד מאיתנו לא טוב לבד כמו שאנחנו עם צוות מדהים של אנשים".

- ליסה לוטופ פרלו -

היתרונות של עבודת צוות לילדים

טכניקת פיליפס 66 מיושמת בדרך כלל עם מבוגרים או ילדים גדולים יותר. עם זאת, רצוי שילדים יתחילו לפתח מיומנויות עבודת צוות כבר בגיל צעיר. הם יכולים לעשות זאת באמצעות דינמיקה של עבודה קבוצתית, שכן הוראת מיומנויות עבודת צוות עוזרת לילדים ללמוד לשתף פעולה ולהחליף נקודות מבט בצורה מכבדת ומאורגנת.

על ידי עידוד ילדים קטנים לפתח מיומנויות עבודת צוות, אנו מניעים וממריצים אותם להתגבר על הפחד שלהם לבטא את עצמם. זוהי אסטרטגיה מצוינת לפיתוח מיומנויות חברתיות ותקשורתיות. חוץ מזה, גם התלות ההדדית שלהם מעודדת - ועם זה הולכת גם האוטונומיה שלהם.

כמו כן, על ידי עבודה ביחד עם חבריהם לכיתה, הילדים הקטנים לומדים ערכים כמו אחריות וסולידריות: רק באמצעות עבודת צוות הם לומדים שהדברים הולכים טוב בהתאם למה שכל אחד מהם עושה ומה כל אחד אחר. ומי יודע? דברים עשויים להיות גם כיף.

לבסוף, חשוב להדגיש שעבודת צוות מעודדת מגוון של דעות והתנסויות אצל ילדים. המשמעות היא שהם לומדים לנהל שיחות כדי להגיע להסכמות המבוססות על קבלה וכבוד להבדלי המחשבה. בדרך זו ניתן לכל ילד את אותו סיכוי להביע את מחשבותיו ולהיות הוא עצמו.

פופולריים