4 משחקי וידאו שעוזרים לילדים ללמוד ערכים

עם זאת, משחקי וידאו גם עוזרים לילדים ללמוד ערכים
עם זאת, משחקי וידאו גם עוזרים לילדים ללמוד ערכים.
למרות שאנשים עדיין לא סומכים לחלוטין על משחקי וידאו, חלקם יכולים לעזור לילדים ללמוד ערכים ומיומנויות. המשך לקרוא כדי לגלות עוד!

ברור שמשחקי וידאו הם חלק מאורח החיים והתרבות שלנו. זה לא סוד שמשחקי וידאו מייצרים התמכרות ותלות אצל ילדים. לכן אפשר להבין שיש הורים שלא סומכים עליהם. עם זאת, משחקי וידאו גם עוזרים לילדים ללמוד ערכים.

הערך החינוכי של משחקי וידאו

למרות שמשחקי וידאו ממשיכים לייצר חוסר אמון מסוים, מנקודת מבט חינוכית, חלק ממשחקי הווידאו עוזרים לילדים ללמוד ערכים. מסיבה זו, מורים רבים החליטו לשלב משחקי וידאו ככלי חינוכי.

המסמך "בני נוער, משחקי וידאו ואזרחות", שנכתב על ידי מספר מומחים אקדמיים, קובע שלמשחקי וידאו יש כוח חינוכי אדיר לשלב חשיבה, אינטראקציה חברתית וטכנולוגיה בחוויית הלמידה.

"משחקים מאתגרים אותנו לנצל טוב יותר את החוזקות שלנו ולבטל את הפחד מכישלון, ולשפר את סיכויי ההצלחה שלנו. משחקים טובים תומכים בשיתוף פעולה חברתי והשתתפות אזרחית בקנה מידה גדול".

- ג'יין מקגוניגל -

משחקי וידאו שעוזרים לילדים ללמוד ערכים

שרבוטים

Scribblenauts, משחק הרפתקאות המבוסס על מילים, לא רק מפתח את הדמיון וההיגיון של הילדים, אלא הוא גם מלמד אותם את הערך של נדיבות וסולידריות בצורה טבעית. הכוכב של המשחק הזה הוא מקסוול, שחייב לאסוף סדרה של כוכבים בשם Starites כדי לשחרר את אחיו מקללה.

Scribblenauts הוא מקורי בשל העובדה שאתה יכול לפתור את הרמות בדרכים שונות, באמצעות הדמיון שלך. השחקן חייב להשתמש ביצירתיות כדי לכתוב את מה שצריך כדי לפתור את המצב במחברת הקסומה של מקסוול.

עם זאת, הערך של המשחק הזה טמון לא רק בפוטנציאל שלו לפתח דמיון והיגיון לפתרון בעיות. בסופו של דבר, המטרה של המשחק הזה היא לעזור למספר דמויות לקבל Starites.

למרות שהדמויות שזקוקות לעזרתו של מקסוול כדי לפתור את הבעיות שלהן מגוונות ביותר, אין הבחנה. לפיכך, המסר שהוא משדר הוא לא רק של סולידריות, אלא גם שאתה צריך להציע את עזרתך לכל אחד, באופן שווה וללא שיפוט.

Minecraft, עוד משחק שעוזר לילדים ללמוד ערכים

המהפכה של Minecraft גרמה למורים רבים לכלול אותו בשיעורים ובמתודולוגיה שלהם ככלי למידה. הסיבה לכך היא שיש לה ערך חינוכי גבוה ומוכר.

ישראל פרננדס אמר שמיינקראפט לא רק מייצרת שיעורים, אלא גם עוזרת לילדים ללמוד ולפתח מיומנויות מסוימות. לדוגמה, הוא מקדם זיכרון מרחבי, חשבון נפש ויכולת להתמודד עם בעיות מופשטות.

מסקנות לגבי משחקי וידאו שעוזרים לילדים ללמוד ערכים
מסקנות לגבי משחקי וידאו שעוזרים לילדים ללמוד ערכים.

עם זאת, מלבד הקלה על פיתוח מיומנויות ויכולות רבות ושונות, Minecraft מלמדת ערך חיים הכרחי: אחריות.

המשחק הזה מורכב בעצם מבניית מבנים תלת מימדיים עם בלוקים, תוך שימוש בדמיון וחקירה. Minecraft עוזר לילדים לפתח תחושת אחריות, שכן הם צריכים לנהל ולשלוט במשאבים שלהם.

סיפור סופר מזל

משחק וידאו פלטפורמה זה נהדר לכל המשפחה, לא רק בגלל שהוא מומלץ לכל הגילאים, אלא גם בגלל הסיפור המשפחתי שלו. לאקי, גיבור המשחק, ואחותו, ליירה, מתאחדים כדי לעצור את החתול ג'ינקס ואת המלטה הקיטי שלו. עם זאת, לאקי לכוד בספר קסום והוא חייב לברוח כדי להציל את אחותו ליירה.

לאקי נאלץ להתמודד עם אתגרים ובעיות רבות, כמו גם נבלים רבים, בכוחות עצמו. עם זאת, למרות זאת, הגיבור נוקט עמדה אופטימית לנוכח המצוקה.

לפיכך, הסיפור של סופר לאקי מלמד את החשיבות של סובלנות כלפי תסכול ואת החשיבות של ראיית הצד החיובי של בעיות, גם כאשר אתה שקוע במצבים קשים באמת.

האגדה של זלדה: נשימה של פרא

הפרק האחרון של הסאגה הפופולרית ועטורת הפרסים The Legend of Zelda שוחרר לשבחי המבקרים, מכיוון שזו הרפתקה בעולם פתוח שמקדמת דמיון, חקר, כבוד וסובלנות.

לינק, הגיבור של סאגת האגדה של זלדה, מתעורר לאחר מאה שנים ללא זיכרון ורואה את ממלכת הירול הרוסה. במסע לשחזר את זיכרונו ולגלות מה קרה בתרדמתו, לינק פוגש עמים ותרבויות רבות ומגוונות שהוא משתף איתם פעולה כדי לבנות מחדש את הממלכה.

אתה יכול לראות את הפילוסופיה של סאגת האגדה של זלדה לאורך כל המשחק. התפקיד הפעיל והמחויב של הגיבור, החשיבות של לדעת בין טוב ורע, ולהיות טוב לסובבים אותנו מלמדים עד כמה זה חשוב ומעורר הערצה לכבד אחרים.

מסקנות לגבי משחקי וידאו שעוזרים לילדים ללמוד ערכים

בניגוד לאלו הטוענים שמשחקי וידאו מבודדים ילדים, הפרופסורים קונסטנס שטינקואלר ודמיטרי וויליאמס גילו שמשחקים אינם מקדמים בידוד. במקום זאת, הם פותחים אותם לקשרים חברתיים חדשים.

למעשה, משחקים רבים דורשים מהצעירים לעבוד יחד כצוות, הרבה יותר מאשר כשהם עובדים יחד על מטלות בכיתה. אין ספק, המרכיב החברתי החזק של כמה משחקי וידאו מקדם עבודת צוות. כמו כן, הם מחדירים את הערך של כבוד זה לזה כדי לשתף פעולה.

זה נכון שרוב משחקי הווידאו בשוק מקדמים אלימות ותחרותיות. עם זאת, אסור לזלזל במשחקים השואפים לספק תוכן שונה המבוסס על כבוד, עבודת צוות וסולידריות.