מדוע אינטראקציה חברתית חשובה בילדים צעירים?

הילדים לומדים ליזום ולתחזק מערכות יחסים
באינטראקציה החברתית של ילדיכם עם חבריהם, הילדים לומדים ליזום ולתחזק מערכות יחסים.
אינטראקציה חברתית אצל ילדים צעירים היא חיונית להתפתחותם. גלה למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לקדם את זה.

כהורים, בקרוב תלמדו שפיתוח תחושת זהות ושייכות חיוני למעבר של ילדכם הצעיר מהיותו ילוד להיות מבוגר עצמאי ובטוח בעצמו. כדי שילדים יפתחו את זהותם ואישיותם, אינטראקציה חברתית הופכת חיונית.

אינטראקציה חברתית וזהות

כמבוגרים, אתם בוודאי תוהים איך הגעת להיות האדם שאתה היום. למה אתה חושב, מרגיש ומגיב כמו שאתה חושב? זהות עוזרת לילדים להבין מי הם ולהבין את המקום שאליו הם שייכים בעולם הזה שהוא כל כך גדול ומסובך. בנוסף, זה עוזר להם לחזק את האישיות שלהם.

זהות היא תכונה מהותית ואינטגרלית של אנשים. אבל לפעמים, התהליך המורכב של היווצרותו מובן מאליו. זה בהחלט לא קורה בן לילה, הזהות של אנשים ממשיכה להתפתח ולהתפתח ככל שהחיים מתקדמים. אפשר לומר שזה מתחיל כשאתה תינוק וממשיך לאורך כל החיים.

להיות בעל זהות פירושו להבין שאדם הוא ייחודי, להבין שכולנו שונים ושאנחנו שייכים למקומות שונים. אינטראקציות חברתיות של ילדים יסייעו להם להכיר את עצמם ולהיות בעלי תחושת זהות חזקה. התפקיד שהם ממלאים בבית, התפקידים שהם ממלאים כשהם עם משפחה או חברים, הכל חשוב.

חשיבות מערכות היחסים הראשונות של הילד

מערכות היחסים הראשונות של ילד הן בדרך כלל עם הוריו, אך ככל שהילדים גדלים, מערכות היחסים מתחילות להשתנות. זה נורמלי שלהורים וילדים יש קונפליקטים. אבל זה לא רע, כי אם הם מנוהלים היטב, הם מביאים לאינטראקציות שיעזרו לילדים להכיר אחד את השני טוב יותר.

הם יגלו את היכולות שלהם, את עצמאותם ואת העדפותיהם.

אינטראקציה חברתית אצל ילדים צעירים היא חיונית להתפתחותם
אינטראקציה חברתית אצל ילדים צעירים היא חיונית להתפתחותם.

להורות יש השפעה משמעותית על זהות ההורים כאשר הם עוברים מהיותם זוג יחיד להיות הורים ליצורים תלויים. הם אפילו שמים לב כיצד זהותם משתנה כאשר ילדיהם הם תינוקות, פעוטות, ילדי בית ספר, בני נוער, או כשהם הופכים להורים למבוגרים.

אינטראקציה חברתית עם חברים

באינטראקציה החברתית של ילדיכם עם חבריהם, הילדים לומדים ליזום ולתחזק מערכות יחסים. הם לומדים את כללי המשא ומתן והפשרה, כיצד לפתור קונפליקטים, להבין ולקבל אנשים שונים מהם וכו'. החברות היא גם מקור נוסף לביטחון ותמיכה, משלים לזה שהם מקבלים מהוריהם.

ילדים צעירים הם צופים רגישים באנשים אחרים. האמת היא שהם יוצרים כל הזמן קשרים בין האופן שבו הם רואים איך אחרים מתנהגים לבין הרגשות או מצבי הנפש שלהם. במקביל, תצפיות אלו עוזרות להם להבין את הרגשות והמצבים הנפשיים שלהם, ובדרך זו הם בונים את תחושת הזהות שלהם.

לפעמים מבוגרים טועים לחשוב שזהותו של אדם היא תכונה אינדיבידואלית, אבל גיבוש זהות יכול להיבנות רק בהקשר חברתי. בהיותנו קרובים לאנשים אחרים, אנו מסוגלים להבין את עצמנו, ובאותו אופן, ילדים צריכים לקיים אינטראקציה עם אחרים.

לכן, זה רעיון טוב, כהורה וכבוגר, לשאול את עצמך את השאלה איך הגעת להיות מי שאתה במבט לאחור. ומסתכל קדימה, תוהה למי אתה הופך... האם אתה מצליח בנתיב הזה?

שאל בתורו, למי הילד שלך הופך להיות? חשבו על מערכות היחסים שיש להם עם חברים ובני משפחה כדי לענות על שאלה זו.