מדוע משחקי מילים חשובים לילדים?

משחקי מילים עוזרים לילדים לשפר את כישורי האיות
משחקי מילים עוזרים לילדים לשפר את כישורי האיות, הקריאה ואוצר המילים שלהם בהקשר מהנה ומשעשע.
חוסר קריאה, שימוש במכשירים אלקטרוניים, שימוש הולך וגובר בקיצורים... כל הגורמים הללו פועלים נגד איות טוב. הודות למשחקי מילים לילדים, אתה יכול לעזור להפוך את הלמידה איך לכתוב היטב למהנה.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שהמורים מזכירים בבתי הספר היא שגיאות כתיב. עידוד ילדינו לקרוא יותר הוא צעד ראשון טוב, שכן אומרים שזה עוזר לילדים ללמוד לכתוב טוב יותר. עם זאת, יש עוד הרבה שאנחנו יכולים לעשות. לדוגמה, אנחנו יכולים ליהנות ממשחקי מילים עם הילדים שלנו כדי שהם יוכלו ללמוד וליהנות בו זמנית.

על זה אנחנו רוצים לדבר במאמר של היום.

חשיבות האיות

כתיבה טובה היא לא משהו שחשוב רק לכתבי חדשות, מורים ומשוררים. אבל בימינו, עם בדיקת איות אוטומטית, קשה למצוא אדם שלא עושה שגיאות כתיב.

העובדה היא שיש הרבה הנחות שהחברה מניחה לגבי אנשים על סמך איך הם מאייתים. הקשרים מסוימים עשויים להיראות חסרי משמעות, אבל כל שגיאת כתיב אומרת משהו עלינו. אימייל או הודעת טקסט עם טעויות פשוט לא מקצועיים. למעשה, זה יכול לסמן הבדל בכל הנוגע להתקבל לעבודה או לא, או לקבל קידום.

אבל האיות לא חשוב רק כשאנחנו מבוגרים. ילדים צריכים ללמוד לכתוב ולאיית היטב כדי לבטא את עצמם ולקבל ציונים טובים בבית הספר. נכון לעכשיו, הסיבות העיקריות לכך שילדים עושים שגיאות כתיב הן הבאות:

1. חוסר קריאה כהרגל

אם נקדיש חצי שעה בקריאה בכל יום, עד סוף השנה נקרא מיליון מילים. הזיכרון שלנו מתעד את המילים האלה איפשהו במוחנו. לכן, כשאנחנו כותבים אותם, יש לנו מושג טוב יותר אם אנחנו מאייתים אותם נכון או לא.

למרבה הצער, ילדים היום כמעט ולא קוראים בכלל. רבים לעולם אינם מחזיקים ספר בידיהם ומדפדפים בדפיו. במקום זאת, הם מבלים את זמנם בבהייה במסכים, במשחקי וידאו ובסרטים.

2. השימוש במכשירים אלקטרוניים

הדורות הצעירים של היום נולדו עם טלפון סלולרי בידיים - אי אפשר להכחיש את זה. כתוצאה מכך, שיטות ההוראה נאלצו להפוך למודרניות יותר. למרבה הצער, הרבה תוכן מודפס כבר לא מספיק מניע לילדים למשוך את תשומת לבם .

שימוש מתמיד בטלפונים סלולריים ובטאבלטים גרם לילדים לעשות יותר שגיאות כתיב. הסיבה לכך היא שאתרים ויישומים רבים אינם מודאגים מאיות טוב.

3. קיצורים

ישנם משחקי מילים רבים שילדים יכולים להוריד או להשתמש באינטרנט
לדוגמה, ישנם משחקי מילים רבים שילדים יכולים להוריד או להשתמש באינטרנט.

לבסוף, השימוש המופרז בקיצורים וסמלים הוא איום נוסף על איות טוב. שימוש במספר "2" במקום לכתוב "to". הקלדת "ofc" במקום המילים "כמובן". או פשוט להשתמש בסימן שאלה במקום לכתוב שאלה...

כל אלו הן דוגמאות להרגלים שהופכים נפוצים יותר ויותר בקרב ילדים וצעירים. אנו יכולים לעקוב אחרי השימוש בטלפון סלולרי והרצון שלנו להגיב מהר ככל האפשר.

משחקי מילים לילדים

אנחנו לא יכולים להאשים כל בעיה מודרנית בטכנולוגיה. במקום זאת, אנו יכולים להשתמש בטכנולוגיה ככלי לשיפור. לדוגמה, ישנם משחקי מילים רבים שילדים יכולים להוריד או להשתמש באינטרנט. משחקים אלו עוזרים לילדים לשפר את האיות ואוצר המילים שלהם בכל פעם שהם משחקים.

מה שכן, אל תשכח ממשחקי לוח ומשחקי קלפים! למרבה הצער, ילדים רבים כיום אפילו לא שיחקו את הקלאסיקות המשפחתיות הללו. אבל הם מושלמים ליום גשום, הפסקת חשמל, טיולי קמפינג... או סתם כשאתם רוצים שהילדים שלכם יקבלו הפסקה מהטכנולוגיה!

1. שבץ

Scrabble הוא אחד ממשחקי המילים הפופולריים ביותר בכל הזמנים. בטח שיחקת בו בזמן שגדלת עם החברים והקרובים שלך. כל שחקן משתמש באותיות שהוא שואב מהערימה כדי ליצור מילים על הלוח ולצבור נקודות. זוהי דרך מצוינת לילדים ללמוד איות נכון ולגלות אוצר מילים חדש.

2. סיסמה

יש מגוון גרסאות של המשחק הפופולרי הזה. מגרסאות אלקטרוניות ומכניות ועד לגרסאות כרטיסים... אתה יכול אפילו להכין גרסה משלך בבית. לא משנה מה המקרה, המטרה היא שהשחקנים ינחשו תשובה של מילה אחת על סמך רמזים של מילה אחת שסופקו על ידי חבריהם לקבוצה. כאן מתרגלים ילדים מיומנויות קריאה ושוב מתרגלים ולומדים אוצר מילים חדש.

3. טאבו

זוהי עוד אפשרות מצוינת בכל הנוגע למשחקי מילים. כמו סיסמה, המטרה היא ששחקנים יגרום לחבר/ים לקבוצה לנחש מילה נתונה. עם זאת, לאדם המציע את הרמזים יש רשימה של מילים שאסור להזכיר. שחקנים דוהרים נגד השעון כדי לראות איזו קבוצה יכולה לנחש הכי הרבה מילים לפני שהזמזם ייכבה.

משחקי מילים עוזרים לילדים לשפר את כישורי האיות, הקריאה ואוצר המילים שלהם בהקשר מהנה ומשעשע. אז למה אתה מחכה? זה הזמן לארגן ערב משחקים משפחתי!

פופולריים