4 משחקי לוח חינוכיים

בשלב הבא, נשתף אתכם ב-4 משחקי לוח חינוכיים לילדים
בשלב הבא, נשתף אתכם ב-4 משחקי לוח חינוכיים לילדים.
במאמר זה נציג לכם 4 משחקי קופסא המעניקים ערך חינוכי אמיתי לילדים שיאפשרו לכם ליהנות מרגעים ייחודיים עם המשפחה.

משחקי לוח חינוכיים מצוינים להתפתחות הקוגניטיבית של ילדים. זכור שגם למשחקי הקופסה הפשוטים ביותר יש ערך חינוכי כלשהו, כגון ספירה או זיהוי צבעים.

מלבד מתן הזדמנות לילדים ללמוד על דברים שונים בזמן שהם נהנים, משחקי לוח חינוכיים מאפשרים להורים לבלות זמן איכות ללא הפרעה עם ילדיהם.

בנוסף לבילוי משותף כמשפחה, ילדים יכולים ללמוד לעשות תורנות, לכבד אחרים ולעבוד בצוותים כשהם משחקים משחקי לוח מהנים ומעניינים.

זה נפוץ שהורים רוצים לתת לילדים שלהם לנצח בכל פעם שהם משחקים איתם. הסיבה לכך היא שהם לא רוצים שהם ירגישו עצובים או יפגעו בהערכה העצמית השברירית שלהם.

העניין הוא שכהורים, חשוב ללמד שיעורי חיים לקטנטנים. אם יתנו להם להפסיד מדי פעם, הם יתחילו לאט אבל בטוח להבין שהם לא יכולים לנצח בכל פעם ושזה בסדר להפסיד מדי פעם.

עם זאת, חיוני להורים לתת לילדיהם לחוות את המצבים הללו מכיוון שהם יעזרו להם ללמוד להתמודד עם הניצחונות והתבוסות שיבואו בהמשך החיים.

4 משחקי לוח חינוכיים

בשלב הבא, נשתף אתכם ב-4 משחקי לוח חינוכיים לילדים. בואו נבדוק אותם!

1. נחשו מי?

משחק הלוח הראשון שנחלוק אתכם הוא "נחש מי?" הפופולרי. משחק. זה אידיאלי לחיזוק הזיכרון וההיגיון. זהו משחק ניחוש פשוט לשני שחקנים המורכב מגילוי דמות מסוימת.

למשחק יש 2 לוחות ו-24 דמויות שונות, כל אחת עם הקלף שלה. זה מורכב משאילת שאלות שיכולות להיות להן רק תשובה אחת: "כן" או "לא". המטרה היא לגלות איזה אופי יש לאדם השני.

עם כל תשובה, כל שחקן ממשיך לזרוק דמויות ולהסתיר את הקלפים שלהם על הלוח עד שנשאר רק אחד. מי שמנחש הכי הרבה דמויות מנצח.

2. אונו

האפשרות השנייה שיש לנו עבורכם היא משחק קלפים שניתן לשחק בו עד 10 אנשים מגיל 7 ומעלה. משחק זה יכול לעזור לילדים לשפר את אוצר המילים שלהם וללמוד מתמטיקה.

משחקי לוח חינוכיים
משחקי לוח חינוכיים.

כל שחקן מתחיל עם 7 קלפים שניתנו לו בעבר עם הפנים כלפי מטה. לאחר מכן מניחים את שאר הקלפים בערימת משיכה. על השחקנים לפנות מקום לערימת משיכה חדשה של קלפים זרוקים (לצד זה שכבר הוקם), שתתחיל להצטבר כשהם מתחילים לשחק.

המשחק מתחיל ברגע ששחקן הניח קלף מערימת המשיכה בבלוק ההשלכה. השחקן הראשון הוא בדרך כלל זה שליד הדילר והמשחק בדרך כלל פועל לפי כיוון השעון.

כל שחקן צריך להיות קשוב לקלפים שיש לו כי הוא צריך להתאים אחד מהם עם האחרון בערימת השלכה. הקלף לא חייב להיות זהה לחלוטין אבל הוא צריך להתאים למספר, לצבע או לסמל של האחרון בערימה.

אם לשחקן אין קלף תואם או אם, מסיבה כלשהי, הוא מחליט לדלג על הסיבוב; הם צריכים לשלוף קלף מערימת המשיכה. אם הם יכולים להשתמש בכרטיס שהם הוציאו, עליהם להוסיף אותו לבלוק. אחרת, המשחק ממשיך עם המשתתף הבא. השחקן שנגמר לו הקלפים ראשון הוא המנצח.

הטריק במשחק הזה הוא שכאשר לשחקן נשאר רק קלף אחד, הוא צריך לצעוק "אונו!" אם שחקן אחר שם לב שהוא לא אמר את זה, הוא יכול לקרוא לו, מה שיגרום לו להפסיד אוטומטית. לכן המשחק הזה גם עוזר לילדים להיות זריזים וקשובים יותר.

3. דיקסיט

זהו משחק קלפים המאפשר לילדים מגיל 8 ומעלה לשפר את כישורי היצירה והיכולת הלשונית שלהם.

כדי להתחיל את המשחק, אחד השחקנים יהיה המספר ויסתכל בתמונות של 6 הקלפים שיש להם ביד. עליהם לבחור אחד מהם, להמציא משפט ולומר אותו בקול מבלי לתת לשאר המשתתפים להסתכל בכרטיס.

השחקנים האחרים, שגם להם יש 6 קלפים, חייבים לבחור את זה המתאים ביותר למשפט שהשחקן השני אמר קודם לכן.

לאחר מכן, המספר ימשיך לערבב את הקלף שלו עם הקלפים שקיבל מהשחקנים האחרים. כל התמונות יוצגו עם הפנים כלפי מעלה וכל שחקן יצטרך לנחש איזו תמונה, מתוך כולן, היא זו שתיאר המספר בהתחלה.

בהתאם למשתתפים המנחשים נכון את הקלף, המספר ושאר השחקנים יקבלו ניקוד. המשחק מסתיים כאשר החפיסה ריקה או כאשר מגיעים ל-30 הנקודות. השחקן עם הכי הרבה נקודות יהיה המנצח במשחק.

4. דומינו

בין משחקי הקופסה החינוכיים הפופולריים ביותר לילדים, דומינו הוא ללא ספק אחד הטובים שבהם. למעשה, המשחק הזה אידיאלי לשחק עם כל המשפחה מכיוון שהוא מאפשר עד 4 שחקנים. דומינו מעודד ריכוז וזיכרון של ילדים. בוא נראה במה מדובר.

משחק דומינו סטנדרטי מכיל 28 חלקים מלבניים המסומנים בנקודות (מ-0 עד 6) בכל קצה של הצד. החלק האחורי של החלקים הוא בדרך כלל לבן.

כדי לשחק את המשחק הזה בנוחות, המשתתפים חייבים להניח את הכלים על משטח שטוח עם כמות הגונה של מקום.

יש לחלק את הכלים בין השחקנים עד שלכל אחד מהם יש סך של 7. כדי להשתתף, השחקנים חייבים להוסיף חתיכה לשני קצוות של חתיכת הדומינו הראשונה (שהוקמה קודם לכן).

השחקנים יכולים להוסיף חתיכה רק אם היא תואמת למספר בקצה פתוח של הלוח. המשתתף שנגמר לו החלקים הראשון הוא המנצח.

כל רעיונות המשחק המהנים האלה יעזרו לשפר את היכולות הקוגניטיביות של ילדכם תוך כדי כיף. אבל וודאו שאתם סבלניים כלפי ילדכם, שכן לימוד הכללים של כל משחק עשוי להימשך זמן מה.

פופולריים