7 תרגילים המשפרים את יכולת הקשב של ילדכם

שיש תרגילים שאנחנו יכולים ליישם כדי לשפר את היכולת של ילדינו לשים לב ולהישאר במשימה
החדשות הטובות הן, שיש תרגילים שאנחנו יכולים ליישם כדי לשפר את היכולת של ילדינו לשים לב ולהישאר במשימה.
איך אתה יכול לעזור לילדים שלך לשים לב? היום אנחנו רוצים להציג כמה תרגילים מעשיים מאוד כדי שהסחות הדעת של ילדכם יהפכו לפתרון ולא לבעיה.

ילדים מוסחים בקלות. הם מסתכלים מסביב וכמעט כל דבר תופס ומושך את תשומת לבם. בכנות, זה נורמלי.

אבל לטובתם, אנחנו צריכים לעזור להם לתקן זאת ולעזור להם לשמור על המיקוד שלהם. שיפור תשומת הלב של הילדים הוא אתגר שהורים רבים חולקים.

אם ילד מדבר הרבה במהלך השיעור, לא יכול להתמקד בזמן שהוא עושה שיעורי בית, או מוסחת כשמישהו מדבר איתו, אז חייבים לעשות משהו.

אם לא, הילד יפנים את ההתנהגות השלילית ויהפוך לנער מפוזר וחסר זהירות.

העבודה העתידית של ילדכם וחוויותיו האקדמיות יהיו תלויות ביכולת הריכוז שלו. החדשות הטובות הן, שיש תרגילים שאנחנו יכולים ליישם כדי לשפר את היכולת של ילדינו לשים לב ולהישאר במשימה.

תאמינו או לא, אנחנו יכולים אפילו להשתמש במשחק כדי לפתור את הבעיה הקטנה הזו.

כמה תרגילים לשיפור יכולת המיקוד של ילדך

משחקי אסוציאציה ויזואלית וזיכרון

משחקי אסוציאציות עוזרים ללמד ילדים קטנים ליצור קטגוריות של דברים דומים. צירוף דמויות או ציורים קשורים דורש מיקוד וריכוז.

ואם נצליח לגרום לילדינו להשקיע זמן טוב בפעילויות הללו, אז נרגיל אותם לשים לב.

ישנם משחקים ומגזינים שעוקבים אחר סוג זה של דינמיקה. אולי הפעילות שמהווה את האתגר הגדול ביותר הם משחקי זיכרון.

באמצעות משחקי זיכרון לומדים הילדים לאמן את תחום התפיסה שלהם – הכל תוך כדי משחק!

השלמת שרטוטים או חיבור הנקודות

פעילויות מסוג זה נפוצות בספרי פאזלים. ילדים אוהבים אותם כי הם פשוטים ומזמינים אותם לפתח את הצד האמנותי שלהם. עם זאת, במקביל, הציורים הללו מאפשרים לילדים לעבוד על יכולת המיקוד שלהם.

פעילויות חיבור הנקודה הן אידיאליות מכיוון שילדים חייבים לעקוב אחר ההוראות. אם לא, הם לא יגלו את התמונה הסופית. הסקרנות שלהם משמשת כמוטיבציה להתמקד. כתוצאה מכך, באופן לא מודע, ילדים לומדים להישאר במשימה.

מבוכים

מבוכים הם אלטרנטיבה מצוינת נוספת שאנו רואים בין בילויים פופולריים. הם בטוח ימשכו את העניין של ילדכם, אבל כדי להצליח, היא חייבת לשים לב. מבוכים מזמינים את הילדים לשנן ולזהות שבילים ופתחים בתוך המבוך.

למבוכים יש חוקים ומגבלות משלהם. הם דורשים רמה מסוימת של משמעת וכמובן תשומת לב. המטרה מאחורי כל הפעילויות הללו היא שהילד יתרכז מבלי להשתעמם.

ציד אוצרות

כמה תרגילים לשיפור יכולת המיקוד של ילדך
כמה תרגילים לשיפור יכולת המיקוד של ילדך.

פעילות מצוינת לילדים פעילים יותר היא יצירת ציד אוצרות. ערכו רשימה של 3 או 4 חפצים הפזורים בבית. לאחר הכנת הרשימה, בקשו מילדכם להביא לכם את הפריטים מהרשימה.

אתה יכול גם לאתגר את ילדך להביא לך את החפצים לפי הסדר. עם הזמן, אתה יכול להפוך את המשחק למאתגר יותר על ידי הוספת פריטים נוספים לרשימה. אתה יכול גם לתת לו רמזים במקום לתת שם ישירות לאובייקטים.

ביסוס שגרה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להגביר את תשומת הלב של האדם. כמבוגרים, אנחנו עושים את זה כל הזמן, לא במודע.

זיהוי מספר

מספרים הם הפשטה מושלמת ליצירת משחקי אסוציאציות נפשיות. "זהה את המספר" מורכב תחילה מלבקש מהילד לשנן מספר. לאחר מכן, אנו מציגים מספר דמויות של מספרים, והילד חייב לציין בכל פעם שהמספר הנבחר שלו מופיע.

המשחק הדינמי הזה דורש מהילדים לשים לב במיוחד תוך כדי האזנה למספרים. ניתן לשחק באותו משחק גם באמצעות אותיות, לפי העדפות הילד.

אתה יכול גם להשתמש בממתקים או בחטיף אחר כדי להניע את הקטן שלך.

הזמנת משחקים

אנו יכולים למקם מספר עצמים בסדר נתון. הילד חייב לשנן את הסדר לפני שמבוגר מערבב אותם. לאחר מכן, על הצעיר להחזיר את האובייקטים לסדר באמצעות תמונה נפשית או כל טכניקה אחרת שננקטה כדי לשנן את הסדר המקורי.

ישנם משחקי לוח שעוקבים אחר הדינמיקה הארגונית הזו ודורשים מידה רבה של יישום מהשחקנים כדי להצליח. יש גם משחקים באינטרנט שממלאים את המטרה של גירוי הארגון הנפשי של הקטנים.

"המתנה הגדולה ביותר שאתה יכול לתת לאחר היא טוהר תשומת הלב שלך"
-ריצ'רד מוס-

פאזלים לשיפור יכולת המיקוד של הילד

שום משחק לא דורש יותר ריכוז מאשר פאזל. למרבה המזל, יש הרבה רמות קושי בשוק כדי להתאים לגיל ולכישורים של כל הילדים.

ילדים מגיל שנתיים או שלוש יכולים ליהנות מחידות עם חלקים מועטים וגדולים, בעזרת הוריהם.

כפי שאתה יכול לראות, נדנוד פשוט הוא לא הדרך היחידה - וגם לא הדרך הטובה ביותר - לגרום לקטן שלך לשים לב. האסטרטגיה הטובה ביותר היא להתחיל לעבוד עם ילדכם בהקדם האפשרי כדי שהחיים האקדמיים העתידיים שלו יהיו הרבה פחות מסובכים.

פופולריים