4 סרטים לבניית חוסן אצל ילדים

סרטים אלו לבניית חוסן הם הכלים המושלמים להנחיל את היכולת הזו לילדים
סרטים אלו לבניית חוסן הם הכלים המושלמים להנחיל את היכולת הזו לילדים.
חוסן הוא לא יכולת שילדים נולדים איתה. זה משהו שאפשר וצריך לבנות. במאמר זה תגלו כיצד לבנות חוסן עם סרטים.

לילדים יש את היכולת להתגבר על בעיות ולהתמודד עם לחץ. חוסן הוא היכולת להתאושש מלחץ, מצוקה, כישלון, אתגרים או אפילו טראומה. היום, נדבר על כמה סרטים לבניית חוסן אצל ילדים.

חוסן זה לא משהו שיש או אין לילדים - זו מיומנות שהם מפתחים כשהם גדלים. ילדים עם יכולת זו מסוגלים להתמודד טוב יותר כי הם לא מפחדים לעמוד בציפיות.

ילדים עמידים הם סקרנים, אמיצים ובטוחים יותר בעצמם. הם יודעים את הגבולות שלהם ושואפים לצאת מאזור הנוחות שלהם. זה עוזר להם להשיג את המטרות ארוכות הטווח שלהם ולפתור בעיות בעצמם.

אנו יכולים לומר שחוסן הוא היכולת של בני אדם להתמודד ולהתגבר על משברים.

איך לבנות חוסן אצל ילדים

זה דורש שני שלבים:

  • התנגדות למצוקות. כדי לוודא שהנסיבות לא יצליחו, על הילד להצליח לשמור על גישה חיובית ולהתמודד עם בעיות באופן אובייקטיבי, ברוגע ובהומור.
  • היכולת להרגיע ולהמשיך הלאה. כדי שילד יידע לבנות את עצמו מחדש לאחר מצב כואב, עליך ללמד אותו לראות במצבים שליליים הזדמנויות להשתפר וללמוד מהטעויות שלו.

חשוב להטמיע את הגישות הללו לילדים ולעזור להם לפתח אותן כאשר הם מתמודדים עם בעיה או קושי. אם תלמדו ילדים להתמודד עם קשיים כך, תטמיעו בהם את יכולת החוסן.

הסרטים הבאים מספרים סיפורים על הישגים ואופטימיות ומתייחסים לנושא המפתח של חשיבות הלחימה על מה שאתה מאמין בו. הם יכולים לעזור לבנות חוסן בצורה מהנה.

4 סרטים לבניית חוסן אצל ילדים

החיים יפים

רוברטו בניני מגלם את הבעלים האופטימי של חנות ספרים יהודית איטלקית, גידו אורפיס. דמותו של בניני מצליחה להישאר אופטימית למרות הטרגדיה העומדת בפניו. הסיפור מבוסס בחלקו על קורותיו האמיתיים של רובינו רומיאו סלמוני, יהודי שהצליח לשרוד את השואה הנאצית.

הסרט זכה לשבחי המבקרים ובניגני זכה בפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר. הסרט גם זכה באוסקר עבור הסרט המקורי הטוב ביותר והסרט הזר הטוב ביותר.

המרדף אחר האושר, אחד הסרטים לבניית חוסן

סרטים לבניית חוסן אצל ילדים
סרטים לבניית חוסן אצל ילדים.

המרדף אחר האושר הוא סרט המבוסס על חייו של כריס גרדנר. בשנת 1981, גרדנר (וויל סמית') מנסה לפרנס את עצמו ואת בנו בן החמש, כריסטופר (ג'דן סמית'). החיים לא מקלים עליו.

למרות שהמצוקות מתדפקות על דלתם, גם האב וגם הבן מלמדים אותנו שעם התמדה ואהבה אנשים יכולים להתמודד עם מצוקה ולהגשים את חלומותיהם. גרדנר לעולם לא מבקש לעורר רחמים באחרים. וויל סמית' היה מועמד לאוסקר ולגלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר בשל הופעתו הנהדרת.

בילי אליוט

בילי אליוט הוא ילד בן 11 שחי בעיירת כורים בצפון מזרח אנגליה בשנת 1984. בסרט, בילי רוכב על גל הסקרנות, נותן לאינסטינקטים שלו להנחות אותו. אבל הוא מרגיש שריקוד אינו מקובל חברתית.

הוא מתמודד עם קשיים רבים בדרך ועם אחרים, כולל המשפחה שלו, אבל עובד קשה ומתמסר לגמרי. הוא מתמקד ברגשות החיוביים שלו, שהם חזקים יותר מהשליליים. בסופו של דבר, משפחתו תומכת בו והוא מגיע ליעד: להתקבל לבית הספר המלכותי לבלט.

"סארטה מרגישה טוב. קצת נוקשה וזה, אבל ברגע שאני מתחיל... אז אני אוהב, שוכח הכל. ו... בערך נעלם. סוגה נעלם. כאילו אני מרגיש שינוי בכל הגוף שלי. ויש לי את זה אש בגוף שלי. אני פשוט שם. עף כמו ציפור. כמו חשמל. כן, כמו חשמל."

- בילי אליוט -

אמיץ

ב- Brave, אנו פוגשים את הנסיכה מרידה, שהיא לוחמת נהדרת. מרידה נלחמת בסטריאוטיפים והיא חסידה נחרצת של ביטחון עצמי. זהו הסרט הראשון של דיסני-פיקסר עם גיבורה נשית.

הנסיכה מרידה עושה מה שהיא רוצה, בעקבות האינסטינקטים שלה. זה גורם לה להתמודד עם כל מיני מצוקות. למרות שהיא נתקלת בבעיות, מרידה יודעת שהדבר הכי חשוב עבורה הוא להיות מסוגלת להחליט בעצמה את גורלה.

מסקנות על סרטים אלה כדי לבנות חוסן אצל ילדים

סרטים אלו לבניית חוסן הם הכלים המושלמים להנחיל את היכולת הזו לילדים. זכרו שחשוב מאוד להראות לילדים שאתם מאמינים בהם. כמו כן, כדאי להימנע מהגנה יתר על המידה, לתת להם ליפול, וללמד אותם דרכים להרים את עצמם ולהמשיך הלאה.