4 משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי

משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי
משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי.
חשוב שילדים ישלטו בתקשורת לא מילולית. אנו נמליץ על כמה משחקים כדי לעורר צורת ביטוי זו.

משחקי הבעה לא מילוליים הם בידור נהדר עבור צעירים ומבוגרים כאחד, שכן סוג זה של משחק מאלץ את המשתתפים להשתמש בתנוחות או פרצופים מצחיקים, תוך יצירת מצבים קומיים שגורמים לכל השחקנים לצחוק.

בנוסף, משחקים אלו אידיאליים לילדים לעבוד על יכולתם לתקשר מבלי להשתמש בדיבור. במקום זאת, הם מתקשרים רק באמצעות מחוות ותנועות, כך שילדים לומדים להשתמש בגופם כדי לבטא את עצמם כראוי, וזה חשוב מאוד להתפתחות עתידית.

"אם אתה רוצה להבין אדם, אל תקשיב לדבריו. צפה בהתנהגות שלו".

- אלברט איינשטיין -

4 משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי

רוצים לעורר ביטוי לא מילולי אצל ילדיכם בצורה שובבה ומשעשעת? בשלב הבא, נמליץ על ארבעה משחקים. אנו מקווים שכמה מהם יעזרו לך ליהנות עם המשפחה שלך!

נחשו את המילים באמצעות חיקוי

לפני שמתחילים לשחק, תחילה החליטו מי יהיה אחראי על ניהול המשחק. אדם זה אחראי על כתיבת רשימה של מילים שבהן תשתמש. לאחר מכן, אתה צריך לחלק את השחקנים לשתי קבוצות, שיעמדו במרחק מסוים מהאדם שמנהל את המשחק.

לאחר מכן, בתורו, כל אחד מחברי הקבוצה צריך לפנות אל האחראי. הם אומרים לכל שחקן מילה ברשימה ואז השחקן צריך להשמיע את המילה רק עם מחוות ותנועות. שאר חברי הקבוצה צריכים לנחש את המילה.

כשמישהו מנחש מילה, הם הולכים למארח ומבקשים מילה נוספת כדי לפעול. הקבוצה שתנחש הכי הרבה מילים ברשימה מנצחת. דרך נוספת לשחק היא באמצעות אותו פורמט עם כותרות סרטים, מקצועות וכו'.

שרשרת מחוות, משחק לגירוי ביטוי לא מילולי

משחק זה לא רק מקדם ביטוי לא מילולי אצל ילדים, אלא גם עוזר לפתח זיכרון וטווח קשב. כדי להתחיל לשחק, המשתתפים צריכים לשבת על הקרקע במעגל כדי שכולם יוכלו לראות את פניו של זה בבירור.

על משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי
על משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי.

שחקן אחד עושה תנועה באמצעות הפנים, הידיים או הרגליים שלו. השחקן שממוקם מימין חייב לחזור על אותה מחווה ולאחר מכן לבצע מחווה אחרת.

כשמגיע תורו של השחקן השלישי, עליהם לחזור על המחווה הראשונה והשנייה, ולאחר מכן להוסיף אחת חדשה לסדרה. זה יוצר שרשרת של מחוות עד שהשרשרת עוברת את כל המעגל של שחקן עושה טעות לחזור על אחת המחוות.

פסלים

משחק זה מורכב מריקוד ותנועה בקצב המוזיקה עד להפסקת המוזיקה. כשהמוזיקה מפסיקה, כל השחקנים צריכים לעמוד במקום כמו פסלים.

אחד השחקנים צריך לשחק את תפקיד המפקח ולוודא שאף אחד מהשחקנים לא זז. כדי לסבך את האתגר, המפקח יכול לעשות פרצופים ומחוות, מנסה להצחיק את הפסלים.

אם מישהו מהמשתתפים לא יכול לעצור את הצחוק או לזוז, אז הוא מפסיד והופך למפקח במשחק החדש. משחק זה עוזר לילדים לעבוד על שליטה עצמית ותשומת לב.

חיקוי במראה

כדי לשחק במשחק זה, המשתתפים צריכים להתקבץ בזוגות ולהתמודד זה מול זה. לאחר מכן, מישהו מדליק שעון עצר למשך דקה אחת. במהלך הזמן הזה, על אחד השחקנים לבצע מחוות ותנועות שונות, אותן על השחקן השני לחקות. עם זאת, יש כלל אחד: החקיין לא יכול לצחוק.

אם החקיין צוחק לפני שנגמר הזמן, הם מפסידים. לאחר דקה, השחקנים מחליפים תפקידים. המשחק הזה דורש ריכוז כדי לחקות בצורה מושלמת את המחוות של השחקן השני.

על משחקים לגירוי ביטוי לא מילולי

כפי שראיתם, ארבעת המשחקים הללו הם אפשרויות מצוינות לעורר ביטויים לא מילוליים עבור הצעירים בביתכם ודרך מצוינת לבלות זמן איכות מהנה עם המשפחה. למה אתה מחכה? התחל לשחק עם המשפחה שלך עכשיו!