הרגלי לימוד רעים נפוצים שיש להימנע מהם

הרגלי לימוד רעים נפוצים
הרגלי לימוד רעים נפוצים.
הרגלי לימוד טובים חיוניים בחיי ילדיכם, מכיוון שהם יכולים לעזור להימנע מכישלון בית הספר הנורא שעלול להוביל אותם לעזוב את בית הספר. במאמר זה, גלה הרגלי לימוד רעים נפוצים!

במקרים רבים, חוסר יכולת הלימוד של ילדיכם מאופיין בירידה חזקה של המוטיבציה שיכולה להיות קשורה, בין השאר, להרגלי לימוד גרועים.

זיהוי מיומנויות הלימוד שחסרות לילדיכם יכול לעשות את ההבדל בין נשירה מוקדמת או התגברות מוצלחת על השלב החינוכי שבו הם נמצאים. כיצד תוכלו לעזור לעורר את ההתלהבות של ילדיכם מהלמידה?

בדרך כלל, ייאוש לימוד זה קשור קשר הדוק להיעדר כישורי לימוד שאינם מאפשרים להם לבסס מפגשי לימוד יעילים. במילים אחרות, הם עצלנים מדי ללמוד כי הם לא יודעים איך לעשות את זה.

להלן ננתח את הרגלי הלימוד הרעים הנפוצים ביותר אצל ילדים. קצת ביקורת עצמית זה תמיד טוב והצעד הראשון להתקדם ולהשתפר.

הרגלי לימוד רעים נפוצים

1. חוסר בתכנון מפגשי לימוד

חשוב שתקבעו לוח זמנים של הפעילויות החוץ- לימודיות שלכם ותתכננו את הזמן שתקדישו כל אחר הצהריים לכל נושא. חבילות של הרגע האחרון לא מועילות.

הם גורמים לעייפות וחרדה. אם הבטן שלך כואבת לפני בדיקה, אתה עושה משהו לא בסדר.

2. ללמוד עם מוזיקה או רדיו דלוק זה הרגל לימוד גרוע

בהתאם לנושא שאתה הולך להתמודד, תצטרך מידה מסוימת של ריכוז. אם אתה מאזין למוזיקה, סביר יותר שתשומת הלב שלך תהיה על המילים של השיר שאתה מאזין לו. אתה יכול לנגן מוזיקה אינסטרומנטלית כאשר אתה צריך לעשות משימות הדורשות פחות ריכוז.

3. אזור לימוד מבולגן

אף אחד מאיתנו לא היה רוצה ללמוד במקום עבודה מלא בניירות ואשפה. חשוב שתשמרו על פינת הלימודים שלכם נקייה ומסודרת, כי זה יהיה יותר מזמין עבורכם לשבת וללמוד.

אתה גם צריך לוודא שיש לך את כל מה שאתה צריך בהישג יד: עפרונות צבעוניים, מחק, מדגיש, סרגל ונייר ריק.

4. לימוד במיטה הוא עוד אחד מהרגלי הלימוד הרעים הנפוצים ביותר

במאמר זה, גלה הרגלי לימוד רעים נפוצים
במאמר זה, גלה הרגלי לימוד רעים נפוצים!

אם אתה מתכונן למבחן מאוד קשה שייקח הרבה זמן, אתה חייב להיות נוח. עם זאת, לא כדאי ללמוד במיטה. זה בגלל שאתה תתפתה לנמנם. כיסא טוב ופינת לימוד מוארת זה די והותר.

5. חומר לימוד לא מאורגן

אם לא תכננתם את לוח הלימוד השבועי שלכם וחומר הלימוד שלכם הצטבר, יבוא היום שבו תצטרכו להגיע ללמוד ולא לארגן את חומר הלימוד.

כשהחרדה שלך מופעלת, לא תוכל להתרכז ותוותר על הלימודים עוד לפני שתתחיל. מתאר טוב ורישום הערות מדי יום יכולים לעזור לך להימנע ממצב זה.

6. שינון התוכן

לפעמים, לא תהיה לך ברירה אחרת אלא לרדת ללמוד. עם זאת, זה עשוי להיראות לך משעמם מאוד. אבל זה לא אומר שאתה לא יכול להשתמש בטכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT) כדי להפוך את מפגשי הלימוד שלך למהנים יותר. מפות מושגים, סרטוני YouTube... אתה יכול לפנות לכל דבר שיעזור לך להבטיח שתלמד את התוכן.

7. יותר מדי הסחות דעת באזור הלימוד

אין שום דבר רע בשימוש ב-ICT, אבל אתה חייב לדעת איך לשלוט בעצמך. אם אינסטגרם פתוח בטלפון החכם שלך ופייסבוק פתוח במחשב שלך, אתה תהיה מרוכז במדיה החברתית במקום במה שאתה צריך כדי ללמוד. עליך להימנע מצ'אטים לא קשורים במהלך שעות הלימוד.

8. לא לקחת הפסקות הוא אחד מהרגלי הלימוד הגרועים ביותר

מפגשי לימוד מרתון אינם פרודוקטיביים. בדרך כלל, אנשים יכולים לשמור על רמת ריכוז טובה למשך 50 דקות עד שעה. אנו ממליצים לך להתחיל ללמוד משהו שנראה לך פשוט כמו חימום. לאחר מכן, קחו הפסקה כל שעה כדי לאוורר את החדר, לאכול חטיף ולנקות את דעתכם.

9. לימוד בסלון או במטבח

אתה לא תוכל להתרכז אם אחיך צופה בטלוויזיה, אמא שלך מדברת בטלפון או שהכלב שלך נובח. אתה חייב שיהיה לך אזור לימוד משלך המאפשר לך ללמוד בשקט, מבודד מרעשים והסחות דעת.

מסקנה על הרגלי לימוד רעים

אם אתם מזדהים עם הרגלי לימוד רעים אלו, זהו למעשה הצעד הראשון להצלחה, שכן הצעד הראשון הוא תמיד להכיר בטעויות שלכם.

עכשיו כשאתה יודע מה אתה לא צריך לעשות, אנו מקווים שזה יעזור לך לשפר את הרגלי הלימוד שלך. הסוד טמון במוטיבציה ובהתמדה.

"מוטיבציה היא מה שמניע אותך. הרגל הוא מה שמחזיק אותך."

- ג'ים ריון -

פופולריים